Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Болат болат, каков тренер такви играчи, почнав и да верувам во она дека Камби стварно побарал смена на Рафа од Морати, слеп човек може да ја види неговата неспособност а не па играчи кои се дел од тимов доста долго време, ко Камби ..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
А што го кривите Кастелаци.. Хернанес шутна со глава,Кастелаци се фрли.. ама Биава ја удри малце и и го смени правецот..
Kako znaes da se fatis samo po edna situacija ama... A golot od sloboden?


ili jas sum slep, ili golot mu go opna na negova strana, posle i se bunese na ziviot zid koj sam si go postavi :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Kумуваше само за третиот гол Кастелаци, кога и онака све беше готово, мада и таму ако не се лажам Сантон ја чачна топката ...
Али нејсе, свеедно. :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Бреее, повеке анализираме порази него ли победи. Ццц,, абе Дебел што ни направи на нас обичните фанови. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Челзи фан-клуб :pos:

Давор напиша:
Иначе да пишам ја едно писмо до Дедо Мраз за Нова Година,па може ќе ми се исполни желбата.

Драг Дедо Мраз!
Изминатава година бев многу послушен.Ги слушав мама и тато,учев на училиште,не се тепав со другарчињата и го дркав по двапати на ден.
Мене ми кажаа дека Дедо Мраз им дава поклончиња и им исполнува желби само на послушните деца...е и јас сум еден од нив.
Јас не барам многу,скромно дете сум.Нејќам скапи коли,електрична гитара или пак нешто друго.
Едноставно сакам само Челзи да почнува да победува,барем еднаш до Нова Година.Исто така сакам да умрат или пак да се избркаат неколку фудбалери од истоимениот тим.
Претежно се црцни...не дека сум расист,ама едноставно не сакам да ги гледам како се влечат на терен.
Исто така сакам Анчелоти да ослабе...усвари не!Сакам да биде избркан или пак да ги среди гнасите,затоа што ова веќе е претеризам.
Исто така сакам и да обезбедиме 4-то место во ПЛ,да играме во ЛШ наредна година.
Кога сме кај Лига на Шампиони,сакам да ни се падне некоја послаба екипа,зошто ако се падне некој гигант,има да ни ебе матер.Упс,извини јас не пцујам,фин дечко сум.
Сакам и Абрамовиќ во наредната 2011 година да даде некоја пара за клубот,а не само да финансира курви и да купува јахти.
Е така..не барам јас многу Дедо,само да се исполни ова и сите ќе бидеме среќни и весели.

Твој Давор Јосифоски!Улицата и бројот ги знаеш.Само молимте не влегувај преку оџак,прошлиот пат заглави,едвај жив те извадивме.

п.с.Не ми ставај портокали во чизмите,досадна ти е фората.
 
M

mercenary

Гостин
Гледајте на светлата страна,барем сме непредвидливи.
Никој не знае кој наш играч на шо позиција игра,па дури ни Бенитез.
Де Снајдер напаѓач а Пандев плејмејкер,де Камбиасо напаѓач а Мота разбивач....... за следната сигурно спрема големо изненадување,крофнето ќе застане на голот а Кастелаци ќе иде у напад.. и после ќе направи некој трик со измените.. абе шо да ти кажам,не за џабе луѓето викаат дека Бенитез е еден од најдобрите тактичари,ако не и најдобриот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ај прашајте ги во фан-клубот на Челзи дан сакаат една трампа да напрајме со тренериве? :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.851
Поени од реакции
16.010
Или немаат доволен број на играчи за да направат нешто..се подразбира под тоа, да се има стабилна клупа и уште постабилни 11мина кој ќе бидат во некоја задоволителна форма.
Не е се во тренерите има нешто и во газдите.
 
F

fantomX

Гостин
Или немаат доволен број на играчи за да направат нешто..се подразбира под тоа, да се има стабилна клупа и уште постабилни 11мина кој ќе бидат во некоја задоволителна форма.
Не е се во тренерите има нешто и во газдите.
Се е арно се дури секој си ја гледа работата. А тоа не го прават ни Анчелоти ни Бенитез.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не знам зошто, ама осеќам дека Анчелоти ќе го најдеме под елката. :)

Освен Касано и Барѕаљи.
 
P

PewDiePie

Гостин
Не знам зошто, ама осеќам дека Анчелоти ќе го најдеме под елката. :)
Не верувам,како прво тој не би дошол во интер,како второ ако се враќа во Италија ќе си ја води Рома,зошто тоа му е желба уште кога беше во Милан и трето не верувам дека ќе го пушти Абрамович. Според мене.
 
F

fantomX

Гостин
Не верувам,како прво тој не би дошол во интер,како второ ако се враќа во Италија ќе си ја води Рома,зошто тоа му е желба уште кога беше во Милан и трето не верувам дека ќе го пушти Абрамович. Според мене.
Абрамович е тој шо ќе го „спакува за под елката“ ко шо спомна другарчето погоре, само шо не верувам тоа да биди божиќната елка, туку некоја природна за сенка во летните горештини. Или во превод, пошто не гледам зошто не би пошол во Интер, во јуни реално е да го очекуваат дечкиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom