Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
More kako go kaza ova, onaka ko ucenik koga odgovara so nesiguren glas :)

Ni pod razno poradni krofneto? :)
Ме мрзи да пишувам опширно, ќе се фатат за сламка, вака сами нека тумачат :)

Тренерот е на трето место. Не можам да го проценам тренерот кога имаш повредени играчи и кога не се донесе ниеден играч.

@Штрафценегер, добро си ги поврза работите :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Да да, летово требаше да донесат квалитетен голман ко Вивијано за замена на Цезар, требаше да донесат квалитетен бек ко Маикон за него да му биде замена, требаше да донесат квалитетен централен бек ко Ранокија и да дреме на клупа и тој, требаше да донесат две квалитетни замени заКамбијасо и Мота, некој од нивни калибар за да и они дремат на клупа во случај првиве двајца да се повредат, требаше да донесат и квалитетен убиец од нападот ала Милито, и он да дреме на клупа во случај овој да се повреди ...
Само така ке можевме целосно да видиме за што е способен Крофне.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Човече, сериозно треба да прекинеме со хејтот кон Крофне, ова ко сега тебе некој да те обвинува што не можеш да леташ.
Тие му се реалните можности на Крофне, нешто што евидентно никој не го виде, дури и ја бев убеден дека ке има просперитет во клубов, но ете, тоа било аналогно на муабетов од почетоков на постов, за твојата способност да леташ која нормално, ја немаш, е сеа рачунај некој дури и да те обвинува за истото, знам, нема никаква логика.

Прости ми Боже, грешев ...

Реков, моменталнава ситуација со Интер е нормална во услови кога Рафаел Бенитез е тренер на тимот, во оној негов ограничен свет ова е добро извршена работа до сега и тоа е тоа. :toe:
Ја знам дека си имаше дигресија у кариерата, фактите тоа го говореа али дека истава ке продолжи и во европски првак, е тоа е нешто што навистина не го очекував али алал му вера, па и за ова е потребна способност. :)
Znam be druze, znam, zatoa i na pocetok kolku i da go krivev, sea poveke i se pomiriv so toa, toj ne e svesen deka gresi. Da bese svesen, ajde, sve toa okej, ke se nerviravme :) ama vaka. Dosta e samo naslovot koga go gledam na intervjuata sto gi dava i mi ide da se zatvaram u frizider.

Да да, летово требаше да донесат квалитетен голман ко Вивијано за замена на Цезар, требаше да донесат квалитетен бек ко Маикон за него да му биде замена, требаше да донесат квалитетен централен бек ко Ранокија и да дреме на клупа и тој, требаше да донесат две квалитетни замени заКамбијасо и Мота, некој од нивни калибар за да и они дремат на клупа во случај првиве двајца да се повредат, требаше да донесат и квалитетен убиец од нападот ала Милито, и он да дреме на клупа во случај овој да се повреди ...
Само така ке можевме целосно да видиме за што е способен Крофне.
Ama i ti pak, cela vina na krofneto mu ja frlas :) sve, tuto kompleto :D

Ne e kriv Pandev, sto od 7 metra gol, on stativa udira? Ne e kriv Snajder koj promasuva sansi kako lud? Bambini ne e kriv, koj samo trca, ko Forest Gump e, sigurno e retardiran ama brz e, sto ke mu pravis.

Zatoa nekogas me "nerviras" so izjavite deka samo Benitez e kriv i nikoj drug. Tocka. :)

"nerviras" napisav, ne nerviras, ima razlika :)

--- надополнето ---

Ме мрзи да пишувам опширно, ќе се фатат за сламка, вака сами нека тумачат :)

Тренерот е на трето место. Не можам да го проценам тренерот кога имаш повредени играчи и кога не се донесе ниеден играч.

@Штрафценегер, добро си ги поврза работите :pos:
Ima razlika od smena na treneri od downgrade :) Nie downgrage napravivme. Zatoa e kriv benitez, deka nema avtoritet i site tie gluposti koi sigurno dosea na 200 stranici isti muabeti gi vrtime :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Aбе САМО и САМО 1 човек да е крив за нешто во еден ТИМ, тоа и да сакаш не е изводливо, ама корфнава дебела потфрли ко никој до сега во Интер со оглед на тоа каков прв тим наследи, он е убедливо најголемиот виновник што Интер во момнетов го достигна нивото на Киево, т.е. не, го достигна она ниво кое е аналогно на човек ко Крофне..
Муабетов испаѓа дека требаше уште еден нов тим да купи Морати бидејќи и со 2-3 засилувања ситуацијата ( сигурно немаше да ги купи Тевез, Фабрегас и Видич ) со повредиве ке беше хорор, ебате, главниот голман се повреди а има фаци што одат до тој степен со својата луцидност по медиумиве па вината ја префрлаат врз Мурињо за повредиве ...
Ја незнам како голманот може да го јаде од она што го играа лани, еве, читам дека до Јануари без него ке бидат, шо убаво, да знаевме бар и Мансини да не го даваа у Милан, кузнае Леонардо колку го исцедил дур го изигра во тие 3-4 утакмици што го пушти на терен.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.083
Абе дечки срамота е да не им се собереме на Јувенташите,си викаат им се плашиме да им играме! Дај не зезајте за во недела,или ако веќе не можете пишете за да им кажам дека не играме!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Aбе САМО и САМО 1 човек да е крив за нешто во еден ТИМ, тоа и да сакаш не е изводливо, ама корфнава дебела потфрли ко никој до сега во Интер со оглед на тоа каков прв тим наследи, он е убедливо најголемиот виновник што Интер во момнетов го достигна нивото на Киево, т.е. не, го достигна она ниво кое е аналогно на човек ко Крофне..
Муабетов испаѓа дека требаше уште еден нов тим да купи Морати бидејќи и со 2-3 засилувања ситуацијата ( сигурно немаше да ги купи Тевез, Фабрегас и Видич ) со повредиве ке беше хорор, ебате, главниот голман се повреди а има фаци што одат до тој степен со својата луцидност по медиумиве па вината ја префрлаат врз Мурињо за повредиве ...
Ја незнам како голманот може да го јаде од она што го играа лани, еве, читам дека до Јануари без него ке бидат, шо убаво, да знаевме бар и Мансини да не го даваа у Милан, кузнае Леонардо колку го исцедил дур го изигра во тие 3-4 утакмици што го пушти на терен.
E ama vaka prv pat napisa :)

So ova tesko koj navivac na Inter ne bi se soglasil.

Nego, dali Kutinjo vo igrata vi lici na David Ginola?

Kutinjo za 1-2 godini :) :
 
M

mercenary

Гостин
Ја сум против доаѓање на Касано.. ако дојде,може да ни го силува Крофнево..
Дали можете да го замислите Крофнево како се љути,како се дере по играчиве?
Ја неможам,пробувам ама гледам само една беспомошна крофна..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
@ Krejzi

Се подразбира тоа во поглед на кривицата, затоа и немаше потреба да го споменува, на крај краева на крајот од трансфер роков терав на сеир тука за фејлот од трансфер постапки.
Ако си ми ги прател постовите цело време викав дека до Јануари треба да се издржи на врвот, или први или да заостануваат 2-3 бода позади првиот, за тоа тимот беше кадарен но со истото темпо по Јануари тешко дека ке можеа да издржат па затоа го потенцирав тој месец ко клучен за Интер.

Али ситуацијава моментална е целосно потфрлање, далеку под можностите кои ги има оваа екипа, е ова некој не го разбира, повторувам уште еднаш, далеку под можностите кои ги има Интер, а тоа е она што и најмногу не иритира, нешто за кое е виновен Рафа.

@ Штраф, ние и сега гледаме една беспомошна крофна доле кај клупата, еден Киву му де издераваше а не па Касано, ја мислам у соблекувална кога Корфне се обидува да ги '' кара '' играчиве, овие меѓу себе се буцкаат и делуваат ко ние у средно кога се стискавме да не се смееме на час. А дел од нив имаат безуспешни обиди да се обесат у туш кабина дур го слушаат што збори, он всушност не ги '' кара '', дели пофалби за карактерот. ( а во позадина се слуша беспомошно гласче што се беси у туш кабина ... I can't take it anymore, или, подобро ми беше у Беласица кај Бате Ване ) :tv:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
@бенеамата

дали е виде нашата одбрана на мечот против твенте?
на тој натпревар не примивме гол , но дали беше задоволен од играта во одбрана?
и нз како можеш да бидеш задоволен одбраната кога еден киево и твенте не отвораат ко црква во недела
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам зошто не направат во фудбалот јавни камери кога ќе се играат натпреварите во ЛШ барем во нокаут системот како што има во НБА да се слушнат теренрите барем на една минутка што всушност ги советуваат играчите...горам од Желба да го слушнам Бенитез со каков говор му се обраќа на играчите и како ги мотивира...

--- надополнето ---

А дечки што мислите дали е возможно повторно Манчини да се врати на клупата оваа година или другата??...некако околностите налегаат на такво нешто посебно тоа што и двата теренри се под притисок од клубовите и случајно ако бидат опуштени (Рафа и Манчио) за Интер и ќе нема премногу избор за клупата....!
 
M

mercenary

Гостин
donutman.jpg

Еве го Крофнето,во соблекувалната после дуелот Интер - Лече,кој заврши 0-6.
Браво дечки,ми се допадна реакцијата после шестиот примен гол.Не е важен резултатот,важно е што покажавме карактер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
@бенеамата

дали е виде нашата одбрана на мечот против твенте?
на тој натпревар не примивме гол , но дали беше задоволен од играта во одбрана?
и нз како можеш да бидеш задоволен одбраната кога еден киево и твенте не отвораат ко црква во недела
Ај ти кажи ми што очекуваш од нашата одбрана? Да не се доближи Твенте до гол? Да не направи шанса за гол? Да не шутне во гол?
Откако ќе ми кажеш што очекуваш, кажи ми што направи Твенте против нас, и што виде лошо во одбраната, па после ќе дискутираме, океј? :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
ја бапкам утре кец оваа па ако сака бенитез нека пукни :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom