Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Ти една работа не гледаш, Интер лани прими голови кога воделе 4-0, или кога воделе 2-0, или 1-0, или 3-0, дел од мечевите веќе беа со оној муабет '' победникот е веќе познат '', а сега голови прима, бар во поголемиот дел од мечевите, кога резултатот сеуште не е отворен, или кога истиот е сеуште активенм а противникот кине низ цел терен ...
За карактерот на тимот со Мурињо навистина е глупаво да се дискутира.
Додека за оној карактер на Рафа, доволни се изјавите по мечевите со Киево и Тотенхем, каде му се допаднале реакциите, поготово онаа со Киево, каде тимот остана зацементиран на 20 бодови од можни 39, убаво реков, ко за Катанија да го правиме муабетов делува моменталниов Интер.

п.с. Со Тотенхем примија 3 голови при резултат 4-0, али и тука уште една работа не гледаш .... имаа играч повеќе.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
[/COLOR]
Таква збунка направи и со Наталино против Твенте, дури и коментаторите кои ги слушав на стримот се смееа што малиов беше прелажан пред да дебитира во ЛШ ...
која заебанција, го глеаш малиот едвај дише, воздух неможе да земе, се радуе мислиш ќе прсне, од дома се радуат, на дедо јунакот за интер ќе игра, и оп ај седи на клупа :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Мота и Мунтари тренирале со групата и ке бидат во составот за со Парма, и дај веќе нека се враќа Маикон што бидна со него помина скоро месец! Иначе знае ли некој кога почнува светскиот куп,знам некаде во декември али незнам точно кој датум! До тогаш би требало да се вратат Маикон и Милито иако овој вториов само се повредува и не верувам дека ке ја врати старата форма!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
M

mercenary

Гостин
Бенеамата,да те прашам.. Зашто имаме волку слаби резултати?

Занети,за колку го продаваш потписот?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Ааа до што било :)
Е до што било де ? Не е брука при 4-0 да примиш 3 гола од 1 ИСТ играч во ситуација кога имаш играч повеќе на терен ? Е ...

Него проблемот кај тебе се бројките, звучиш ко фан на Барса, а не укапируваш дека Сампдорија дадоа гол и толку, се задоволија од тој резултат што го имаа, истото важеше и за Бреша, истото важеше и за Болоња дома со Интер каде 0-0 им е премија од резултат, и за Киево требаШЕ 1-0 да е доволен резултат ама ете они решија Барса да ја имитираат па удрат на петарда која не им успеа, сепак, против моменталниов Интер и тоа е можно, еден Киево да игра ко конкурент за титулата ...

Ти ми ги споредуваш овие услови од сега со оние од лани кога Интер во неколку наврати примија голови кога противникот едноставно бркаше гол во ситуација кога има поголема негатива, и пак, примија само 11 голови и беа веќе убедливо први на табела.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Е до што било де ? Не е брука при 4-0 да примиш 3 гола од 1 ИСТ играч во ситуација кога имаш играч повеќе на терен ? Е ...

Него проблемот кај тебе се бројките, звучиш ко фан на Барса, а не укапиривуаш дека Сампдорија дадоа гол и толку, се задоволија од тој резултат што го имаа, истото важеше и за Бреша, истото важеше и за Болоња дома со Интер каде 0-0 им е премија од резултат, и за Киево требаШЕ 1-0 да е доволен резултат ама ете они решија Барса да ја имитираат па удрат на петарда која не им успеа ...

Ти ми ги споредуваш овие услови од сега со оние од лани кога Интер во неколку наврати примија голови кога противникот едноставно бркаше гол во ситуација кога има поголема негатива.
Џабе се мачиш да ми објасниш дека имаме лоша одбрана. Моето мислење нема да се промени. Имаме помалку примени голови и тоа е факт. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Бенеамата,да те прашам.. Зашто имаме волку слаби резултати?
Немаат слаби резултати, ајде малце реално да гледаме, вакви резултати се реално отсликување за тим кој е воден од Рафаел Бенитез, впрочем, ваквите слики од домашно првенство се карактеристика за него последниве 6 години, еве, оваа е седма, и ништо не е сменето. :toe:

--- надополнето ---

Џабе се мачиш да ми објасниш дека имаме лоша одбрана. Моето мислење нема да се промени. Имаме помалку примени голови и тоа е факт. :)
И 6 бодови помалце од минатогодишниот Јуве во овој дел од сезоната ... и тоа е факт.
Таа добра ( според тебе ) игра во одбраната во 3та минута прими гол од Милан, во прво полувреме прими гол од Бреша, прими гол и од Сампдорија, прими гол и од Рома, 2 од Киево ... сите, при резултат 0-0. Споредбиве твои во најмала рака се смешни од проста причина што ми споредуваш примени голови од оваа сезона со оние од лани кога дел од истите беа примени во '' добиени '' натпревари, ко на пример со Наполи при 3-0, или Катанија пеналот при 2-0 во 90та минута, така да и ти џабе се трудиш да не убедиш во нелогично тврдење дека моменталниов Интер во одредени сегменти бил подобар од оној лани што освои 3 круни.
Незнам, реков ја, ке се согласев со тебе да правевме муабет за Ливорно или Катанија, но не и за Интер, е тоа ... и тоа е факт.:wink:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas ne znam za vas, ama za mene ova e toj anti-fudbal :icon_lol:, "igra" vo koja em ne davas golovi, em ne primas, em glupo izgledas, em navivacite mentalno gi krsis.

Em em, eminem.

Nego na koj mu e poglem muabetite vodat samo do bezkrajni stranici muabet.

Takvi muabeti drzat voda samo posle natprevarite, koga site razlicno gledame kade sme imale problemi, nekoi mislat samo rafa, nekoi mislat igracite, nekoi mislat i rafa i igracite.

Iako e rano, protiv parma sakam Alibek da startuva so Goche nas kako tandem. I neka ne se glupira so 4-2-3-1 formacija so ovie igraci.

Minimum do Januari so Rafa sme, Morati nema tolku lesno da si priznae greska. Ako togas sme 2 ili 3 mesto (prvo znam deka nema da sme) do krajot na sezonata krofnata ke ni bide.
 
M

mercenary

Гостин
Заради одбраната?
Незнам.Поради што?
EDIT - Ја не мислам дека е заради одбраната
Сум кажал 100 пати до што мислам дека е.

Ама ти не мислиш така па затоа те прашувам кои се причините за овие резултати..
 
M

mercenary

Гостин
1. Поради повредите
2. Поради пасивноста на трансфер пазарот
3. Поради промената на тренерот
Второто немаше да биде проблем ако не беше првото а првото немаше да се случи да не беше (последниот збор од) третото. :pos:

Абе океј,ете ти така мислиш,ја вика,некој друг онака..тоа е,џабе ќе пишуваме више..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Ni pod razno poradni krofneto? :)
Човече, сериозно треба да прекинеме со хејтот кон Крофне, ова ко сега тебе некој да те обвинува што не можеш да леташ.
Тие му се реалните можности на Крофне, нешто што евидентно никој не го виде, дури и ја бев убеден дека ке има просперитет во клубов, но ете, тоа било аналогно на муабетов од почетоков на постов, за твојата способност да леташ која нормално, ја немаш, е сеа рачунај некој дури и да те обвинува за истото, знам, нема никаква логика.

Прости ми Боже, грешев ...

Реков, моменталнава ситуација со Интер е нормална во услови кога Рафаел Бенитез е тренер на тимот, во оној негов ограничен свет ова е добро извршена работа до сега и тоа е тоа. :toe:
Ја знам дека си имаше дигресија у кариерата, фактите тоа го говореа али дека истава ке продолжи и во европски првак, е тоа е нешто што навистина не го очекував али алал му вера, па и за ова е потребна способност. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom