Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Не поздрави Паолило на Интер Њуз, вика не било до Бенитез, не го мењале. Не кажа до кого е.
Да ти кажам право ич не се потпирам на нивните изјави али со оглед на фактот што Бентиез ке добие 0 евра за отказ мене тоа доволно ми говори колку тимот му оставил простор за лоши резултати со потписот за договор со него ...

Се додека не се договори алтернатива он ке биде дел од Интер, а и татко ми само да го цитирам дома кога дојдов, ми вика, ниту лош тренер не би стартувал со таква задна линија во ваков меч, тоа само луд човек може да го направи, и кога подобро ке размислам, во право е.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znam kaj se sega tie kradcite sto stalno kradat od kukite od fudbalerite ili trenerite, da mu vlezat doma na krofneto i decata da mu gi kidnapiraat, neka ne barat pari samo da si zamine od Inter.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ne znam kaj se sega tie kradcite sto stalno kradat od kukite od fudbalerite ili trenerite, da mu vlezat doma na krofneto i decata da mu gi kidnapiraat, neka ne barat pari samo da si zamine od Inter.
Хаха штета што неможам зеленко да ти дадам,имаш добра смисла за хумор:)

п.с Мило ми е што Милан не се одлучи за Бенитез..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
п.с Мило ми е што Милан не се одлучи за Бенитез..
Па Милан години уназад се одлучуваат за инкогнито тренери па после од 1 од нив ке стане добар тренер.
И Капело и Анчелоти пред да станат тренери на Милан тренерското CV им беше нула, Карло со Јуве мизерен беше ако не се лажам.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па Милан години уназад се одлучуваат за инкогнито тренери па после од 1 од нив ке стане добар тренер.
И Капело и Анчелоти пред да станат тренери на Милан тренерското CV им беше нула, Карло со Јуве мизерен беше ако не се лажам.
Не беше така лош изгуби титула у задно коло таа со Перуџа утакмицата ако ти текнуе.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Ne znam kaj se sega tie kradcite sto stalno kradat od kukite od fudbalerite ili trenerite, da mu vlezat doma na krofneto i decata da mu gi kidnapiraat, neka ne barat pari samo da si zamine od Inter.
Него арсеналот со крофни, пици, шпагети и кременадли му е 100 пати поважен од децата, ако ги има ...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Да ти кажам право ич не се потпирам на нивните изјави али со оглед на фактот што Бентиез ке добие 0 евра за отказ мене тоа доволно ми говори колку тимот му оставил простор за лоши резултати со потписот за договор со него ...

Се додека не се договори алтернатива он ке биде дел од Интер, а и татко ми само да го цитирам дома кога дојдов, ми вика, ниту лош тренер не би стартувал со таква задна линија во ваков меч, тоа само луд човек може да го направи, и кога подобро ке размислам, во право е.
Сигурен си дека ако добие отказ нема да добие ни денар за некаква оштета? Ако си во право незнам што се чека,иначе колку да те потсетам за повредите денеска исто му се случи и на Оби,сам се повреди ! Ја незнам какви тренинзи прави Бенитез али лани со Мурињо ни една повреда од таков аспект немаше,оваа година сакав лагано да гледам Интер али излгеда Бенитез тоа нема да ми го дозволи!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
И кој на негово место, ништо нит се шпекулира, а ние веќе го избркавме човекот, работата не е да се седни некој друг на клупа и да го води тимот, само да не е Бенитез, треба да се донеси одлука за подолгорочно решение, а не како пред неколку години да ги менуваме тренерите како чорапи.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Да ти кажам право ич не се потпирам на нивните изјави али со оглед на фактот што Бентиез ке добие 0 евра за отказ мене тоа доволно ми говори колку тимот му оставил простор за лоши резултати со потписот за договор со него ...

Се додека не се договори алтернатива он ке биде дел од Интер, а и татко ми само да го цитирам дома кога дојдов, ми вика, ниту лош тренер не би стартувал со таква задна линија во ваков меч, тоа само луд човек може да го направи, и кога подобро ке размислам, во право е.
Mnogu pati sme imale problemi i ne sme znaele kako da dojdeme do resenie (zboram za Inter, ne za mene tebe ili Marli :) ) i zatoa sme patele, i sme menuvale treneri ko corapi, a sega koga znaeme kade e problemot, site sme svesni, znaci ne samo nie interistite vo forumov tuka, tuku site interisti vo svetot znaat deka krofnata e kriv, a siguren sum i deka tie sto vistinski treba da znaat i tie se svesni koj ne dupi... Epa ne znam sto kur ceka Morati, ili on e glupiot sto ni gi ubil nervite sive ovie godini ili ceka zadutre dur krofneto odi na rabota so kola, da go ubijat i da izgleda ko sobakajka... drugo objasnuvanje nema.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
И кој на негово место, ништо нит се шпекулира, а ние веќе го избркавме човекот, работата не е да се седни некој друг на клупа и да го води тимот, само да не е Бенитез, треба да се донеси одлука за подолгорочно решение, а не како пред неколку години да ги менуваме тренерите како чорапи.
Јас би го седнал Хавиер Занети на тренерското место...подобро решение неможе да има.
Само да не ни се случет истото кога беше сменет Хектор Купер, а на негово место Алберто Ѕакерони.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Јас би го седнал Хавиер Занети на тренерското место...подобро решение неможе да има.
Само да не ни се случет истото кога беше сменет Хектор Купер, а на негово место Алберто Ѕакерони.
Daj boze Zak da vi dojdi
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Се уште тврдам дека Синиша Михајловиќ ќе беше подобро решение од Бенитез...
Ако доаѓа нов тренер, нека биде човек кој претходно бил играч на Интер.
А не MILAN6GRANDE

--- надополнето ---

Daj boze Zak da vi dojdi
Тој ќе ви бидет ваша нојќна мора...
Не е ништо подобар ни Дел Нери, после некој месец и Ѕак малку ќе ви бидет.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Думан - You rock dude :D

Само , зашо мислиш дека некој Интераш/Морати е луд да го земе Зак ? После изјавите за Интер ?

Од Италија једино Зенга/Спалети(екс Рома) и Мацари би ги зел ...другово срање
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Од толку што сум револтиран за натпреварот не знам што побрзо да напишам....
1)Жал ми е за навивачите на Интер кои што дојдоа во огромен број да ги бодрат фудбалерите на стадионот и се мачеа да направат уникатна кореографија за да ги замолчат Миланезите..а гледаа очајна фудбалска претстава од Интер..
2) не знам Бенитез воопшто како го смислил натпреварот пред почетокот со матераци во одбрана,Кордоба десен бек и Оби помошен креатор во средниот ред а Станкович класичен деструктивец како маскерано што беше во ливерпул и во напад нон стоп бевме 3 на 7 или на 8 одбранбени играчи на Милан:tapp:..ШТО АПСОЛУТНО МИСЛЕШЕ КРОФНАРОТ НА КЛУПАТА..ДАЛИ Е НОРМАЛЕН ЧОВЕКОТ ИЛИ Е НЕВИДЕН ИНАЕТ СОБРАН ВО НЕГО?????..ЕДНОСТАВНО ЦЕЛ СВЕТ ГЛЕДА ЕДНО ТОЈ КАКО НАМЕРНО ДРУГОТО ГО ОДБИРА...КЛАСИЧЕН ДЕБИЛ.....
3)Милан не изигра кој знае што посебно но сепак Алегри добро ја постави играта и победата му е апсолутно заслужена и сакав да ни чукнеа барем уште некој гол за да се увиди дека во тимот нешто не штима...
4)Киву како по обичај најслаб поединец на теренот од наша страна и мислам редно е да се избрка овој глупак од тимот бидејќи ние е убедливо најслаба алка во екипата ....исто беше и во минатогодишната тројна круна каде едноствено тој правеше глупости на теренот...типичен дебил
5)и повторно крофната ....со играч повеќе 30 минути да не направиш ниту една обична нормална шанса за гол тогаш во тимот повторно нешто не работи...
6)Жално но вистинито...Бенитез нема да биди избркан се до јануари..и не си правете бајрам со мозокот дека утре ќе прочитате на веб порталите дека Бенитез е ''шутнат'' од Морати..
7)И покрај се FORZA INTER
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom