Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ја барав неможев да најдам,уште тоа ми фали од опрема друго све иам ај ако знаеш од каде земал пиши!
Битпазар :)

--- надополнето ---

Ама оди пингвин купи да те видам! :)
Обичен ќе најдам, сино-црн пингвин тешко се наоѓал, само на пазарите на црно :toe:
 
M

mercenary

Гостин
Ја иам сино-црн пингвин,се вика Гремун (го крстив по 2ца легенди на Интер). :O
Го земав од Торино минатата година.
Поради не толку ниските температури на Антартикот,отишол да бара место со пониска температура.Завршил во Торино,нели таму минатата година температурите беа ептен у минус..

Еве слика.. penguin08.jpg
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
^Не го враќај во Торино, слушнав оваа година температурите ќе биле уште пониски, неподносливи дури и за пингвините.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.025

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.025
Ja коа зборев канти тропаа, оваа година Интер заврши со минус од 69 милиони евра ( во право сум бил и за тоа, иако само претпоставував без соодветната финансиска слика за 2010 ) ...
Уште ли сеа треба да се црта ? :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ja коа зборев канти тропаа, оваа година Интер заврши со минус од 69 милиони евра ( во право сум бил и за тоа, иако само претпоставував без соодветната финансиска слика за 2010 ) ...
Уште ли сеа треба да се црта ? :)
Ами ко така ако секоја година фримата влегува во зијан од 100-тина милиони евра која е логиката да продолжи да работи?..ова не е само за Интер туку и за сите фудбалски клубови кои се во долгови до гуша!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Ja коа зборев канти тропаа, оваа година Интер заврши со минус од 69 милиони евра ( во право сум бил и за тоа, иако само претпоставував без соодветната финансиска слика за 2010 ) ...
Уште ли сеа треба да се црта ? :)




Па ти сега види... :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.025
Ами ко така ако секоја година фримата влегува во зијан од 100-тина милиони евра која е логиката да продолжи да работи?..ова не е само за Интер туку и за сите фудбалски клубови кои се во долгови до гуша!
Тоа прашање на Морати постави му го, него клубот му е ко дел од семејство, инвестира за успеси кои конечно дојдоа, гола вода се тие пари за него со оглед на фактот дека заработува премногу. Проблемот е што веќе нема да може од свој џеб да ги покрива тие дупки, али ке може преку спонзори, во случајов, Пирели на Тронкети.

--- надополнето ---

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]The lead-up to the big match is not encouraging, as the Rossoblu are without Houssine Kharja, Giuseppe Sculli, Raffaele Palladino, Rudolf, Rodrigo Palacio, Miguel Veloso and Bosko Jankovic.

Чисто информативно, со овој играчки кадар кој отсуствува кај Џенова, они можат комотно да се борат за 4тата позиција, болдираните им се стандард првотимци, а и Бошко Јанкович такоџе, одличен фудбалер али бетер од Мота е со повредите.
[/FONT]
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Џабе нема да игра Киву, ако стартува утре со Кордоба како лев бек :toe:
Златен Сантон, го чекам со душа цела сезона да си го обезбеди местото во првиот тим :icon_conf
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom