Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Уфф,значи срце ке ме стрефеше на крај,иста прича лани и со Палермо :icon_surp,иначе морам да го пофалам Кутињо маестрално изигра детето вечерва :vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
Ајде де... така пофино ќе ти беше...?
И не се честита победа така.
Проблемот е што има луѓе кои основни правила во фудбалов не ги знаат па вакви работи пишуваат и се развива безвезна дискусија. Тоа е ко да кажеш дека Мексес со Бреша требаше жолт да добие кога буквално се обиде да го претепа линискиот судија, или Ујфалуши требаше да добие жолт за стартот врз Меси ...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
И како може судијава да продолжи 1 минута у прво кога голманот излегуваше само 5 минути?
E ај на 4-0 , 5 минути да даде продолжение...на таков резултат воопшто не се ни дава продолжение.

И да, не само мене, туку верувам и на сите љубетели на фудбалот, ќе беше поинтересна за гледање ако не дадеше црвен. Судијата најпрвин му дава на играчов, па после на Гомез. Се изгуби у свемирот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Од кога навивам за Интер ја не памтам некој да дал хет трик на Џузепе Меаца,ако знае некој нека ме потсети ! Браво за Герет Бејл,знаев и претходно дека се работи за добар играч а сега го докажа тоа и во Милано! Иначе ако имаше уште некоја минута ке имаше време и за 4-4 па тогаш ке беше инфаркти:tv:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
E ај на 4-0 , 5 минути да даде продолжение...на таков резултат воопшто не се ни дава продолжение.

И да, не само мене, туку верувам и на сите љубетели на фудбалот, ќе беше поинтересна за гледање ако не дадеше црвен. Судијата најпрвин му дава на играчов, па после на Гомез. Се изгуби у свемирот.
Значит, според тебе, само заради тоа шо ќе беше поинтересен натпреварот за љубителите на фудбалот, требаше жолт да му дајт?

Интер не би бил Интер, ако не напрајт од готово - вересија...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Се се , али вечерва највише ме изнервира Сантон,го поминуваат како дедо некој си од 70 год,значи дефинитивно уште не е за стртер,иаку мн го критикувавме Киву сепак мислам дека треба да си остане он на десната бековска позиција :toe:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Oдлично прво полувреме и хаос второ полувреме.Победата е слатка секогаш така и оваа победа е ОК.Единствено не можам да ги змозгам замените што ги направи нашиов професор-Рафа.Навистина не се сеќавам кога последен пат сме примиле 3 гола со играч помалце.Првиот и вториот гол со иста финта ги прими Цезар од најдобриот играч на Тотенхем вечерва велшанецот Бејл,така головите одат на негова душа.Дај некој нека каже какви беа замените што ги направи Рафа,пошто очигледно никаков разумен резон не најдов во овие замени!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
E ај на 4-0 , 5 минути да даде продолжение...на таков резултат воопшто не се ни дава продолжение.

И да, не само мене, туку верувам и на сите љубетели на фудбалот, ќе беше поинтересна за гледање ако не дадеше црвен. Судијата најпрвин му дава на играчов, па после на Гомез. Се изгуби у свемирот.
Не не, боље вака да ја преформулираш реченицата, боље за неутралците ке беше Гомез да не направеше таков наивен прекршок кој МОРА, според сите прописи на Фифа и Уефа, да се санкционира со директен црвен. Старт на голман врз играч пред него а истиов е у контра секогаш се санкционира со црвен, ко што се санцкионира со црвен и фаул на последен играч од одбраната во ваква ситуација, затоа судијата по грешка на Екото му даде црвен, мислеше он го направил фаулот.

Муабетов му доаѓа ко, боље за натпреварот е судијава да направаше голем превид, иако со истиот ке му наштетеше на Интер бидејќи дефакто не е исто против 10 и против 11 да играат.
Сеа некој ке ми ги спомне трите гола на Бејл, нејсе, биднаа, ама затоа на физички план Интер воопшто не се потроши, тоа и беше целта у второ, али они па апла стоеа, иако, Се '' тргна '' низ брдо кога Цезар го остави Бејл да даде, во тој момент, само почесен гол.

Затоа огромна срамота е ова за професионалноста на Цезар у таа ситуација, крајно несериозно постапи ( прими 3 гола без никаква интервенција, брука ), и он а и остатокот од тимот, ко Сантон на пример кога изгуби малоумно топка на своја половина.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Значит, според тебе, само заради тоа шо ќе беше поинтересен натпреварот за љубителите на фудбалот, требаше жолт да му дајт?
Според фановите на Милан, секоја одлука во корист на Интер е штетна за фубалот како игра... :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Според фановите на Милан, секоја одлука во корист на Интер е штетна за фубалот како игра... :pos:
А според фановите на Јувентус Морати почнува да делува во УЕФА со неговата моќ и судиите почнуваат да судат за нас и во ЛШ......:pos::pos:..
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Како можеа ова интер да си го дозволат не ми е јасно ? ??? среќа шо не изиграа нерешено инаку ќе беше колнење на форумов !!
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Катастрофа од измени и тактика во второ. Ова ретко се гледа од стручнаци како нашиов. После повредата на Станкович се изменија работите. Бенитез до толку ги измеша, со што го стави и кордоба да го чува бејл (потег на сезоната :tapp:) Маикон добро изигра, со Занети и Станкович кога го чуваа бејл добро изгледаше се. Цезар е во тапа форма :jaj:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Koi golovi gi primivme samo, od nevozmozni pozicii. Jas ne znam kako uspea da sutira vo tri navrati od takva pozicija Bejl. Cesar sekogas sum go falel ama ako moze da mu se skrati od platata za celata sezona pa da vidime kako ke brani, a na odbrandbenite da ne im se dava plata se dur ne postignuvaat po tri gola. Kako samo gi pominuvase, pa skrsi go pred da ti vleze vo sesnaesetnik ovie go ostavaa a osven sto se plasea da mu se pustat ne ni go fakaa za dres ni nisto, se plasea od zolt karton a ne od gol.

Kako i da e, na 4:0 trebase samo prvite 10 min od vtoroto poluvreme da se obidat onaka najsilno sto mozat za uste eden gol i posle i da gi pustevme sami pred gol nemase da dadat. Benitez dosea za site kiksovi koi sme gi imale samo ednas za eden natprevar bil kriv, sve e do igracite. Kivu te molam povredi se na sledniot trening da ne te vidam poveke.

Ne znam sto mu e na Snajder, saka vo Real da igra ili sto mu e problemov, deka ne veruvam drugo mesto saka da igra, od Man Utd site begaat pocnuvaj od Ronaldo pa se do Runi, taka da ne veruvam deka vo poslab tim saka da odi, ama neka kaze javno kako Runi a ne da glumi zrtva ne zemal pari dovolno.

Druga rabota, i sto najmnogu me cudi e, Mansini, daj be luge realno, ako za Mansini nema mesto vo ovoj tim na Inter jas ne znam nisto od fudbalot, da bese nekoj total floop aj ke razberev ama go biva covekot, kolku samo pokorisen ke ni e kako desno krilo... u najlos slucaj 10 pati podobar od Bijabijani ke e, sto znam...

Da sum ko Pandev ke baram transfer, pa koj kur im e be, ne e krilo on, i da saka ne moze da igra taka, nema brzina, daj neka ne se zaebavaat veke vaka, sto e sledno Kutinjo i Snajder kako centralni defanzivni.

I za kraj, vreme e za Vivijano, Cezar, dobar si i sve toa, ama zaedno so Lusio, Maikon, Kivu u paket da ve snema sto e mozno poskoro ne deka ve mrazam, ve sakam mnogu kako igarci, ama prosto veke nemate zelba da igrate za Inter, za drugite od tipot na Kambi i Stanko, ke ni trebat kako rezervi ili kako Tim B za vo kupot.

p.s. iosono, te molam kazi mi deka sam go smisli potpisot... te molam :D !!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.050
@Мики
Катастрофа измени ? Па и син му на Морати да влезеше ке беше оправдано, играч повеќе има, зар и тука треба да се гледаат логикиве у тактиката. Интер го изеде ради непрофесионалноста на поединци, толку ...
Не мора да се цепидлачи на таа тема, реткост е таква слика али јебига, се дешава, како и да ја вртиме, веќе се дел од осмина финалната фаза.
А за измените, Бијабијани мораше да излезе бидејќи од старт гледаме дека е склон на повреди, а и сеуште не е фит за цели 90 мин, на клупа немаше друго крило, ко и со Фиорентина лани у куп, Маикон тераше таму, Кордоба лани лев бек играше, а сеа па чудно ви е десен што игра, стварно не сте ми јасни. :)

Не смее да се обвини Бенитез за тоа што на Цезар му текнало, еј, па водиме 4-0, не интевенирам на шутов не вреди дресов да го прљам, зашто буквално така изгледаше за првиот гол, чудно малце се наведна, можеше кичма да сјебе.

п.с. Се согласувам со крејзи од погоре, Мансини мора да биде бар на клупа у тимов коснтантно, бар до Јануари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom