Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Него кој ви е дечки тој стално со Мурињо,еден со малце подолга коса и со бркчиња?Можеби е асистент?
Тоа е Барези. Поранешен играч на Интер, сега помошник тренер:smir:

 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Тоа е Барези. Поранешен играч на Интер, сега помошник тренер:smir:

Стопирај на 1.03...Тој позади Мурињо во тренерка горна на Интер..кој е тој?
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Cestito momci, i so srekja, ponatamu da zemte se!

Forzza Inter!
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
ако мислиме на истиот овој им е тренер за кондиција на играчите...поззз одиме на нови 2 трофеја...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Стопирај на 1.03...Тој позади Мурињо во тренерка горна на Интер..кој е тој?
Тоа е Фариа - фитнес тренер(fitness coach / technical assistant)



Инаку еве го целото интервју на Мурињо:

"It was a very hard game from the first minute because losing a player like Sneijder in this way at the start is obviously very hard," said the Portuguese coach.

"For ninety minutes it was a very aggressive, intense and ugly match. We scored a goal and then we controlled the game, and Julio Cesar did very well in the moment of danger.

"Roma then lost their heads a bit but my boys did very well and I tell the fans not to come to Malpensa this time because the team really needs to rest.

"The first dream has become reality. Inter are the team of the moment. We are doing very well. Now we have to fight until the end and win two more titles, and we will fight for these two dreams.

"Now I can say that I have won all the national competitions in every country that I have coached in. The Champions League? It's a beautiful dream.

"Inter have changed. They have made an enormous leap. Now they can change coach and players, but they have changed. Is there a chance of me staying. Obviously yes."
:eek:lee:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде одеднаш сите за Интер станаа..читам пола јувенташи за нас се во финалето во ЛШ..:toe:чудна работа е..дали дека баерн му рогна 4 на Комунале или онака од разонода или поради Пандев..(не е поентата да се замарам со нив туку малце чудно ми падна)..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Ајде одеднаш сите за Интер станаа..читам пола јувенташи за нас се во финалето во ЛШ..:toe:чудна работа е..дали дека баерн му рогна 4 на Комунале или онака од разонода или поради Пандев..(не е поентата да се замарам со нив туку малце чудно ми падна)..
Па у глобала италијанскиот фудбал многу ке изгуби ако Интер не победи, и ја во таква ситуација би сакал пример, Милан да освои трофеј, или Јувентус, сеедно.

Не дека ке се потресам ако изгубат финале, многу јасно, али за квалитетот на лигата добро е да останат со 4 претставници во ЛШ и во иднина, вака тоа натпреварување и дефинитивно ке остане фантазија за оние условно кажано помали тимови.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Па у глобала италијанскиот фудбал многу ке изгуби ако Интер не победи, и ја во таква ситуација би сакал пример, Милан да освои трофеј, или Јувентус, сеедно.

Не дека ке се потресам ако изгубат финале, многу јасно, али за квалитетот на лигата добро е да останат со 4 претставници во ЛШ и во иднина, вака тоа натпреварување и дефинитивно ке остане фантазија за оние условно кажано помали тимови.
со еден збор ова е борба за 4 место(кој победи и обезбедува на својата земја место + во ЛШ):)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.030
Дечки со Снајдер што стана знае некој ?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Па у глобала италијанскиот фудбал многу ке изгуби ако Интер не победи, и ја во таква ситуација би сакал пример, Милан да освои трофеј, или Јувентус, сеедно.

Не дека ке се потресам ако изгубат финале, многу јасно, али за квалитетот на лигата добро е да останат со 4 претставници во ЛШ и во иднина, вака тоа натпреварување и дефинитивно ке остане фантазија за оние условно кажано помали тимови.
дали со победа над Баерн италијанците ќе го задржат и 4-то ,место кое води во ЛШ??
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па у глобала италијанскиот фудбал многу ке изгуби ако Интер не победи, и ја во таква ситуација би сакал пример, Милан да освои трофеј, или Јувентус, сеедно.

Не дека ке се потресам ако изгубат финале, многу јасно, али за квалитетот на лигата добро е да останат со 4 претставници во ЛШ и во иднина, вака тоа натпреварување и дефинитивно ке остане фантазија за оние условно кажано помали тимови.
Сан донекаде и си во право ама ова никогаш нема да си го дозволам..да навивам за најголемите и за најомразените ривали..пупу не дај боже..едноставно за нив ќе навивам ако ги чекам за пари вкладилница....кога Милан стана европски шампион во 2007-та година ме убија скоро сите од ремет и зафркавање што резултираше дури со неизлегвање од дома и бегање во други краиште од мој личен аспект....
ЗА 4 преставници тешко дека ќе Истраат Италјаниве со оглед на костантноста која ја имаат германските екипи во Европа Лигата и очајните Милан и Јувентус(кои страшно му се потребни на италјанскиот фудбал за да заживее)..Не дека ги фалам сега Интер нешто и ние бевме очајни низ годините ама сега еве сме во финале и колку толку ги одржуваме во живот останатите..А за милан донекаде и жал ме фаќа со оглед дека немаат никаква иднина и со келавиот кој не му ја мисли многу важно седорф,изнаги и одо уште да играат бидјеќи сака искуство(ова со Милан сериозно иако ги мразам до дното:toe:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom