Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Како прво да ви се извинам што дури на 12 страна го пишувам првиот пост од новата тема,не бев цел ден дома,но да знаете од сега па натака ек бидам редовен,најпрво да му честитам на иосоно за воведот,и секако да го честитам гоче и да дава что повеке голови:toe::smir::vozbud::wink:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.030
Па какво е чувството во вашиот најомилен странски клуб да игра најдобриот македонски фудбалер?
Па не е како да сме освоиле лш ама добро е :wink:,коа ке го даде пандев првиот гол за интер има дома кај мене полиција да дојде:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Па какво е чувството во вашиот најомилен странски клуб да игра најдобриот македонски фудбалер?
Да ти кажам ќе се повикам на искуство, мене ова ми е вторпат :pos2:

Првиот пат бев детиште и чекав „Спортски преглед“ (култна спортска емисија, некој може слушнал) во недела навечер да видам дали Даре играл, дали постигнал гол, го пцуев тренерот кога го доведоа Беркамп зошто му го зема местото (максимум 3 странци, тешки времиња...) и тоа. Ама возбуден бев максимално.

Сега пак, се вратив во детството! Супер е! :smir:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
прво значи огромни пофалби за IosonoINTERISTA одлично завршена работа немам зборови само дека чест ни е да сме членови на еден оваков фан клуб.второ-срекна и бериќетна нека ни биде новата година со титула во лига шампиони и се подразбира ново скудето и се друго по ред и за крај нека ни е честито пандев во интер и со срека да даде барем едно 15 гола па ке факаме врски и за карти за да може лично во милано да гледаме и некој натпревар.Поздрав
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
А што е со тренингов? Не тренираше заедно со новите другарчиња?
тренираше и со нив, кажа во интервјуто дека го примиле во екипата како рамен на нив.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Може и да задоцнил зошто имаше и прегледи сабајле, ама на првата слика кога излегува на тренинг се гледа Тиаго Мота зад него, што значи сите се тука некаде внатре, како и што кажаа медиумите.

Инаку гледам доста новајлии на фан-клубов, добредојдовте сите! :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ало бе, полека со `воа честитиките, ќе треба овие денови повторно нова тема да отвориме:pos2:

Во среда со Киево го немаме Ето, а и Станкович е суспендиран поради жолти картони, така да многу е голема шансата да го видиме Пандев во првата постава! Каков ли Бадник ќе биде тоа ако Пандев им брцне 1(2,3) на Кичевчани!:wink:

Инаку, Иосоно, си го видел Мота позади Пандев бидејќи Камбијасо, Мота, Мунтари и Крхин тренираат одвоено од тимот!

Еве и за преносот на Телма! Сигурно ќе ја пренесуваат Киево - Интер. Дали е ова Бадникот од соништата! Ќе кршат изгледа погача Пандев и Станкович после натпреварот:helou:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
На А1 вестите беше интерено да се види како пристигнува со автомобил и дели автограми на фановите на Интер кои еуфорично го чекаат.
Беше од незнам која Sky видеото, ама никаде на нет неможам да го најдам.

http://a1.com.mk/video-home.asp?VideoID=1265
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
уууффффф колку сум само возбуден :vozbud::vozbud: не знаете... искрено можете да прочитате назад пишав дека не го сакам, дека не е калибар за Интер, дека има само една лева нога, и десна за потпирање, ама се тоа го заборавив кога ги видов денес сликиве како тренира... наеднаш го засакав многу, дали дека е Македонец или не знам зашто :toe: битно се радував како циганче на цреша
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.436
Поени од реакции
29.719
Ima li video nekade od toa koa pristignuva?
Da gledame:vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.030
Значи во среда би требало да го очекуваме овој состав - цезар,маикон,самуел,лусио,киву,занети,мота,камбјасо,снајдер,милито,балотели. Или пак ако се одлучи мурињо во прв состав да играат балотели ко крило, снајдер и пандев веднаш зад милито:toe:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Значи во среда би требало да го очекуваме овој состав - цезар,маикон,самуел,лусио,киву,занети,мота,камбјасо,снајдер,милито,балотели. Или пак ако се одлучи мурињо во прв состав да играат балотели ко крило, снајдер и пандев веднаш зад милито:toe:
Мота е суспендиран исто како и Станковиќ:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom