Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Следното коло очекувам црвен картон за Самуел за симулација на фаул во сопствен 16-ник и пенал за противникот поради истото.
Ти очекувај црвени картони а ја ке очекувам да ти искинеме тие Јувентусон,па макар и со примавера ако излеземе :)

Едит: и моменатлно ги споредувам коментарите на фан клуб : Јуве и фан клуб: Интер и сум прескекен што сум навивач на Интер :pos: греота им е цел клуб.....жал ми пага некад :) (not)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ти очекувај црвени картони а ја ке очекувам да ти искинеме тие Јувентусон,па макар и со примавера ако излеземе :)

Едит: и моменатлно ги споредувам коментарите на фан клуб : Јуве и фан клуб: Интер и сум прескекен што сум навивач на Интер :pos: греота им е цел клуб.....жал ми пага некад :) (not)

Јуве ќе излезе со примавера тим,не Интер.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Јуве ќе излезе со примавера тим,не Интер.
Ко што читав им се вракаат првотимците,барем повекето од нив...се опоравиле од грипот.Како и да е Интер обично излага со комбиниран состав,Мур не е будала да ризикува со стандардни играчи,така да не верувам дека Пандев,Милито,Самуел,Камбиасо,Занети,Деки,Мунтари би играле во четврток.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
И да
Забораив да ви ја честитам победава
Иначе Пандев:cuc:
Многу ми се мило што се вклопи без проблем во тимов барем сега за сега и исто иако е рано би сакал само да им порачам:pusk: на сите што сереа дека Пандев нема да се вклопи, ќе се усере, ќе пропадне ако напраи трансвер во Интер или во некој поголем клуб
Само се надевам дека сеа со доаѓањето на Ето нема да го седне Мурињо на клупа а и во прилог му оди и црвениот на Снајдер
Како што кажа некој претходно најдобра и бесплатна македонска реклама во целиот свет вчера ќе пукнев од среќа кога даде гол па уште и режисерот кога го прикажа и препозна знамето:nesvest:
Секоја чест
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Јуве ќе излезе со примавера тим,не Интер.
Moжно е и двете екипи. Интер најавија дека како знак на протест ке ги извадат младинците на терен.

Протестот е поради тоа што наместо Милан утре да играат со Фиорентина гости, оној одложен меч од Серија А, они го преместија тој меч а утре дома ке играат со Удинезе куп натпревар и 24 часа подоцна, на истиот изгазен терен ке треба да играат меч Интер и Јуве.
Поради ризик од повреди на таков терен можно е и двата тима да не бидат во своите најдобри состави, свесно нормално.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Moжно е и двете екипи. Интер најавија дека како знак на протест ке ги извадат младинците на терен.

Протестот е поради тоа што наместо Милан утре да играат со Фиорентина гости, оној одложен меч од Серија А, они го преместија тој меч а утре дома ке играат со Удинезе куп натпревар и 24 часа подоцна, на истиот изгазен терен ке треба да играат меч Интер и Јуве.
Поради ризик од повреди на таков терен можно е и двата тима да не бидат во своите најдобри состави, свесно нормално.

Работава е да ги оставиме децава да кршат нозе :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Moжно е и двете екипи. Интер најавија дека како знак на протест ке ги извадат младинците на терен.

Протестот е поради тоа што наместо Милан утре да играат со Фиорентина гости, оној одложен меч од Серија А, они го преместија тој меч а утре дома ке играат со Удинезе куп натпревар и 24 часа подоцна, на истиот изгазен терен ке треба да играат меч Интер и Јуве.
Поради ризик од повреди на таков терен можно е и двата тима да не бидат во своите најдобри состави, свесно нормално.
Чисто сумљам дека Јуве ке излезе со примавера состав,единствена шанса да освојат нешто им е купов,така да не верувам дека ке излезе со младинци.Може ке има комбиниран состав али повекето ке бидат стандардни првотимци,ај белким Амаури гол ке даде :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Moжно е и двете екипи. Интер најавија дека како знак на протест ке ги извадат младинците на терен.
ќе простиш на муабетов, али многу го*на знаат да јадат од управата, ќе протестирале оти не се играло вторник, не се играло петок.
која година било, кога воделе 3-0 со јубе, на прекината утакмица поради нив требало да се преигра и ги извадиле младинците во знак на протест изгубиле 9-1 и точкаџиите ден денеска свршуваат на таа победа.
и така се вон форма и така немаат играчи, пушти им ја првата постава изгази ги 5-6 нула и нека се убедуваат дека ферара е Роки балбоа.... 10 јуни 1960- и тоа во времето на Гранде Интер, е од овакви мангупења.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ко што читав им се вракаат првотимците,барем повекето од нив...се опоравиле од грипот.Како и да е Интер обично излага со комбиниран состав,Мур не е будала да ризикува со стандардни играчи,така да не верувам дека Пандев,Милито,Самуел,Камбиасо,Занети,Деки,Мунтари би играле во четврток.
Со оглед на тоа шо Интер почнав да го глеам редовно од трансферот на Пандев, не ме сметај како релевантен приговарач!:smir:

Мислам дека Пандев ке биде сигурен во првиот состав, е сеа со кого ке биде во нападот тоа не знам, можеби доколку се врати Ето до тогаш можеби ке ги тестираат заедно но сепак мислам дека повторно ке биде Милито стартер.

Оние другите кои шо ги допиша Самуел, Камбиасо и др. мислам дека сепак нема да си дозволи да така лежерно да се постави овој натпревар со оглед на тоа дека ова е веке и четвртфинален натпревар а башка играт и дома, така да кога веке сме сигурни со лигата:kesa: сигурно ке се оди на сигурна победа и овој натпревар!:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
ќе простиш на муабетов, али многу го*на знаат да јадат од управата, ќе протестирале оти не се играло вторник, не се играло петок.
која година било, кога воделе 3-0 со јубе, на прекината утакмица поради нив требало да се преигра и ги извадиле младинците во знак на протест изгубиле 9-1 и точкаџиите ден денеска свршуваат на таа победа.
и така се вон форма и така немаат играчи, пушти им ја првата постава изгази ги 5-6 нула и нека се убедуваат дека ферара е Роки балбоа....
Ризикот за повреди на таков терен е многу голем, тоа не е мој став, тоа е став на управата на Интер и Мурињо ( читај, фудбалски познавачи ).

Станкович и Мурињо се жалат на тревата на Меаца веќе 2 години, и тоа не во зимски услови, тек сега кузнае каква ке е кога на истиот тој терен, 24 часа порано се играл натпревар. :toe:

Јас ја подржувам таа одлука, дури и да не ја спроведат, не сакам на терен да ги видам оние витални играчи за Интер односно оние со загарантиран првотимски статус, нека играат Мансини, Кварезма, Балотели, Кордоба, све остало нека бидат младинци.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Јас ја подржувам таа одлука, дури и да не ја спроведат, не сакам на терен да ги видам оние витални играчи за Интер односно оние со загарантиран првотимски статус, нека играат Мансини, Кварезма, Балотели, Кордоба, све остало нека бидат младинци.
еве се повредува некој од измените, со овие црвени картони, против парма ќе играме со младинците, оти стварно ќе немаме играчи.
ја мислам дека можат да пуштат 2 екипи професионалци да ја средат тревата ако не друго барем да може да се игра, имаат пари,имаат време ако треба и преку ноќ тревата ќе се уреди само треба желба. нив проблемот им е тоа што не сакаат да дадат пари бидејќи милан треба да ја одржува тревата.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Забораив да пишам прееска ми изглеа ко да го избегаваат играчиве дае гол на најголемото градско дерби во свет и само милито и мунтари истрчаа да слават со него
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom