Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе дали Марадона е нормален?:lud::lud::lud::lud::lud:
Камбиасо и Занети играат во животна форма(исто и Лисандро од лион и Лучо од Марсеј) скоро сите имаат одлична сезона а тој ги зема Палермо(36 години) и некојси анонимци од аргентинското првенство!....јас не знам кој дегеник е човекот..во кратки црти за репрезентацијата се земаат играчи кои играат во врвна форма и во шампионски тимови ама тое:toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
зарем си изненаден? марадона има памет помалце од едно врапче, ако не го ишмркал и тоа што останало.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Знам дека до сега за пријателски утакмици не го зема, али ова официјално е за Светско?
И што сакате бе, кога Маскерано му е капитен покрај такви играчи во тимот...

--- надополнето ---


The decision to overlook Inter duo Javier Zanetti and Esteban Cambiasso is a crime against football. The former had the world’s best player, Lionel Messi, in his pocket for 180 minutes during the recent Inter-Barcelona Champions League semi final. Meanwhile, after a slow start to the season, the latter has returned to his world class best and has been the world's best defensive midfielder in 201

Preferred to these two likely treble-winners are a Championship-duo – Fabricio Coloccini and Jonas Gutierrez – who have spent the season playing against teams of the calibre of Plymouth Argyle and Peterborough United. The last time I watched Newcastle United, they drew 2-2 away at Bristol City and Coloccini was given a roasting by Nicky Maynard. Obviously this impressed Maradona more than Zanetti’s handcuff-job on Messi.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
од наркоман селектор не бива
којзнае што се имал у себе коа праел список, па не му текнало на овие двајца

али битно у тим стаил осумдеспет напаѓањи а се кладам дека цело првенство ќе го изигра со тевез-агуеро и најкриво ќе ми биде за Милито на кого исто така ова ќе му е последна шанса.
За Палермо немам коментар, а што бара Верон во тим кога веќе ради возраст се изоставени Занети и Камбиасо?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
од наркоман селектор не бива
којзнае што се имал у себе коа праел список, па не му текнало на овие двајца

али битно у тим стаил осумдеспет напаѓањи а се кладам дека цело првенство ќе го изигра со тевез-агуеро и најкриво ќе ми биде за Милито на кого исто така ова ќе му е последна шанса.
За Палермо немам коментар, а што бара Верон во тим кога веќе ради возраст се изоставени Занети и Камбиасо?
Абе брат овој малце напраил утка , требал да ги земе Ортега и Алмеида , цццц ДЕБИЛ
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Добро бе дали Марадона е нормален?:lud::lud::lud::lud::lud:
Камбиасо и Занети играат во животна форма(исто и Лисандро од лион и Лучо од Марсеј) скоро сите имаат одлична сезона а тој ги зема Палермо(36 години) и некојси анонимци од аргентинското првенство!....јас не знам кој дегеник е човекот..во кратки црти за репрезентацијата се земаат играчи кои играат во врвна форма и во шампионски тимови ама тое:toe:
читам на Б92,и не ми се верува....:nesvest:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Јака слика,,,без навреда кон навивачите на Барса :)

 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
Lucio and Wesley Sneijder were back in full training,
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Дај бе да со собереме да гледаме Сиена-Интер заедно!!!!!
 
С

Спенсер

Гостин
Кој е одговорен за маиците??? :vozbud:

Нестрплив сум:vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Дај бе да со собереме да гледаме Сиена-Интер заедно!!!!!
Ја сум за,ова ни е последен дуел за титулата и мора да го добиеме.Ако има 10 души да се собереме и да гледаме
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас би требало да можам, ама не ви гарантирам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom