Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Навивачи на Интер ќе има максимум 3000 и тоа најхрабрите околу стадионот ќе е воена зона.На форумот на Интер читам страшна работа е никако знамиња да се носат дресот одоздола сам никако.Дадени се улици по кои треба да се движат страшна работа е во Рим не е тоа Северна Италија,Рим ти е како Ј.Америка.
Билетите не е како во Англија подеднакво на двата клуба пуштени се во продажба во Рим.А има многу малку навивачи на Интер кои имат храброс да одат.Ќе има навивачи само во секторот на Интер 3000 другото ќе се 80 000 бесни навивачи на Рома Мерда
Мите грешка си брат,ова е финале и според правилата ке ни дадат околу 10 000 карти сигурно:toe:,плус ке има и фанови на Лацио со нашиве и они да дојдат 5000 ке биде топ:toe:Стадионот собира 80 000 гледачи неможе на нив цел да им го дадат,според мене утре Интер ке има вкупно 15 000 навивачи со тие од Лацио
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Мите грешка си брат,ова е финале и според правилата ке ни дадат околу 10 000 карти сигурно:toe:,плус ке има и фанови на Лацио со нашиве и они да дојдат 5000 ке биде топ:toe:Стадионот собира 80 000 гледачи неможе на нив цел да им го дадат,според мене утре Интер ке има вкупно 15 000 навивачи со тие од Лацио
воа е најголемата глупост шо сум ја чул како можат на лацио навивачите да дојдат до 5000 влезници бе...
кај ке седат они до на рома навивачите :tapp::tapp:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Пишувало на gazzetta.it дека навивачите на Лацио купиле 15.000 карти :vozbud:
Не пишува никаде на газета ќе видите утре дека Интер ќе има многу малку навивачи пред се поради безбедносни причини.На Лацио ако има навивачи тие ќе се надвор од стадионот таму можеби имат закажано дуел со тие на Рома.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Линк за ова?
Сериозен си?
Абе кај што прочитав за ова, им побарав и јас линк, и ми кажаа дека пишувало на таа страна али неможеле да го најдат сега... затоа напишав: Пишувало....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.633
Поени од реакции
43.489
Пред 2 години се играше исто, финалето во Рим, ко и лани, и тогаш играа Интер - Рома и тогаш само оној дел за гостински навивачи мал беше со фанови на Интер ...

Незнам што сеа се чудите кога ова е веќе видена работа, а и незнам шо кревате џева за бедниов куп, една утакмица сезонава не изгледав асално од истиов, башка и Снајди нема да игра утре а и прашање е дал ке игра и наредниов викенд со Киево дома.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
воа е најголемата глупост шо сум ја чул како можат на лацио навивачите да дојдат до 5000 влезници бе...
кај ке седат они до на рома навивачите :tapp::tapp:
Ти си удрен бе:tapp:,па ке бидат заедно со фановите на Интер.Прочитав дека ке дошле незнам колку ама според мене би требало да има 5000 фанови од нив и негде на Интер да дојдат 5 000 - 10 000 ке биде топ
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ти си удрен бе:tapp:,па ке бидат заедно со фановите на Интер.Прочитав дека ке дошле незнам колку ама според мене би требало да има 5000 фанови од нив и негде на Интер да дојдат 5 000 - 10 000 ке биде топ
дај линк да видиме или само од памет си кажуваш
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.633
Поени од реакции
43.489
Абе шо комплицирате, ете и погоре пишав, сетете се на мечот од пред 2 сезони во финалето, исто ке биде ко лигашки натпревар, само мал дел од стадионот ке е со фанови на Интер.

Многу не се потресуваат за купот а и не е 50-50 поделеност, никад не ни била, и лани на Сампдорија фановите беа само во оној дел за гостински фанови, а не пола стадион.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
дај линк да видиме или само од памет си кажуваш
Не ми текнува кај видов,али за да се увериш дека не лажам ке видиш утре:toe:.Ако најдам линк ке го ставам уживај,али знам дека утре 5,000 фанови на Лацио ке дојдат со нас
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
Пред 2 години се играше исто, финалето во Рим, ко и лани, и тогаш играа Интер - Рома и тогаш само оној дел за гостински навивачи мал беше со фанови на Интер ...

Незнам што сеа се чудите кога ова е веќе видена работа, а и незнам шо кревате џева за бедниов куп, една утакмица сезонава не изгледав асално од истиов, башка и Снајди нема да игра утре а и прашање е дал ке игра и наредниов викенд со Киево дома.
друже гледаш дека на форумот повеќето навивачи, колку толку го ценат Купот и ретки се оние како тебе, џабе ги убедуваш, си сакаат тројна круна...:) за тебе можеби не, но како што гледаш другите фанови на Интер го пратат и сакаат нивниот тим по секоја цена да го освои...:toe:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе на мене не ми е до купот на Бенамата за потписот ми е ако изгубиме ќе треба да намали круните.
Инаку Мурињо денес изјави исто како лани дека не е сигурен дали ќе остане.
Експерти на скаи рекоа дека најголеми шанси да го наследи има Капело а втор со мали шанси е Прандели,Блан ќе го заменил Доменек.
 
С

Спенсер

Гостин
Вашата нарачка е успешно испратена

Ви благодариме што нарачавте.
Извршивте нарачка:
1x Фан - маичка
----
Вкупно: 250.00 Ден

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

XXL број пишав ја:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.633
Поени од реакции
43.489
друже гледаш дека на форумот повеќето навивачи, колку толку го ценат Купот и ретки се оние како тебе, џабе ги убедуваш, си сакаат тројна круна...:) за тебе можеби не, но како што гледаш другите фанови на Интер го пратат и сакаат нивниот тим по секоја цена да го освои...:toe:
Абе мене форумов ако ми е некој репер, тогаш Јуве треба у моментов да е шампион на Италија, зашто у онаа акента на Серија А пред сезона убедливо водеа ...

Тројната круна е убав декор, не велам не, ама муабетот ми е дека воопшто нема да бидам потресен ако утре Интер загуби, не ни очекувам да тепаат бидејќи Снајдер нема да игра, Пандев сеуште мака мачи со повреда а и играчите треба да се 100% фит за наредните 2 средби од Серија А кои мора да се победат, плус финалето од ЛШ.

Оваа титула од купот ке биде само шлаг на торта кој не го барав у нарачката :)
Пред сезона го имав пишано следново : Скудето, пласман во 4 најдобри од Европа, толку. Тоа беа моите очекувања за оваа сезона да биде окарактеризирана ко успешна, а ко што гледаш, истите се надминати бидејќи Интер е веќе во финалето од ЛШ, но сепак сеуште не ја освоиле титулата во Италија која ми беше приоритет број 1, и сеуште е. :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.771
друже гледаш дека на форумот повеќето навивачи, колку толку го ценат Купот и ретки се оние како тебе, џабе ги убедуваш, си сакаат тројна круна...:) за тебе можеби не, но како што гледаш другите фанови на Интер го пратат и сакаат нивниот тим по секоја цена да го освои...:toe:
А бе нормално дека сакаме, ама како што реков и предходно, кога ќе се пласираш во финале на ЛШ, тешко некако секирации за Купот, незнам зошто :)

Јас ќе се мотивирам со едно 1000 денари на 2-ка зошто друго чаре нема :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom