Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Голема разлика има БУНДЕС ЛИГАТА и СЕРИЈА А.
Во бундес лигата секоја екипа поштено до крај си ги игра натпреварите, а во серија А последните 4-5 кола ако не им зависи за ништо ги играат како пријателски.
FORZA INTER !
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Интераши, клучното нешто околу натпреварот со лацио во недела е тоа што доколку Аталанта победи во 15.00 против Болоња, автоматски Бергамашите му доаѓаат на 3 бода на Лацио. Што значи дека лацио нема да ви ги пушти лесно бодовите на олимпико. Нормално, ова се` паѓа во вода доколку Рома не ја победи Парма утревечер...:smir:

Така да Форца Бергамо :)
... како и што најавив... жално... :smir:

btw: Се додека не го дигнете пехарот, нема да ми згасне надежта, бидејќи добро се сеќавам на натпреварот Интер - Сиена 2-2 пред 2 сезони...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
... како и што најавив... жално... :smir:

btw: Се додека не го дигнете пехарот, нема да ми згасне надежта, бидејќи добро се сеќавам на натпреварот Интер - Сиена 2-2 пред 2 сезони...
Имаш право да се надеваш...
Фаламу на Џанпаоло Пацини.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
6.362
Еве го голот и последните минути коа напаѓаше Барса,2 шута имаа при резултат 1-0 и Цезар ги фати а потоа следи радоста на Интер -
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Голема разлика има БУНДЕС ЛИГАТА и СЕРИЈА А.
Во бундес лигата секоја екипа поштено до крај си ги игра натпреварите, а во серија А последните 4-5 кола ако не им зависи за ништо ги играат како пријателски.
FORZA INTER !
Брат, стварно не се поштени овие од Лацио, највероватно не го дружеле Муслера во последно време, па човекот се направи резил пред цел стадион. Искрено вакво нешто не сум видел до сега.:smir:

Најлегенда излезе Милито, кога не ми текнува кој беше, му ја нафрли од лева страна,а овој да не даде гол, со глава дури во аут.

Иначе во купов не се играа две утакмици?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Очекувано лесна рутинска победа, лесно е кога цел Олимпико навива за Интер :) Можеше Ето да ја заврши и во 1во полувреме работата, но сеедно Лацио немаше никакви желби за напад. Со Рома очекувам да се врати среќата која ја немаше Интер во дуелот од Серија А и да се подигне првиот трофеј сезонава.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Брат, стварно не се поштени овие од Лацио, највероватно не го дружеле Муслера во последно време, па човекот се направи резил пред цел стадион. Искрено вакво нешто не сум видел до сега.:smir:

Најлегенда излезе Милито, кога не ми текнува кој беше, му ја нафрли од лева страна,а овој да не даде гол, со глава дури во аут.

Иначе во купов не се играа две утакмици?
Ти изгледа не си ја гледал утакмицата... Муслера им беше најдобриот поединец(останатиот дел од тимот не играше) и во првото полувреме фати добри топки... али ипак, апла беше дека не им се играше фудбал на лацијаливе..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Толдоне беше луд, кога удрија на хејт за Рома со '' Chi non salta ... '' овој седи на клупа и подрипнуе и се смее ко зелен. :tv:
Toa може беше и најдраматичниот момент во овој натпревар.

Ти изгледа не си ја гледал утакмицата... Муслера им беше најдобриот поединец(останатиот дел од тимот не играше) и во првото полувреме фати добри топки... али ипак, апла беше дека не им се играше фудбал на лацијаливе..
Па да де, затоа и пишал Стефан дека се резилел Муслера. :)
Oвие играат со 1 процент од силите, тој брани ко да нема утре, дури и фановите на Лацио почнаа да му свират. :pos:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Муслера ме потсети на Мартинс пред некоја година. Не знам со кој играше Интер ама беше нешто во стилот на Лацио денес, немаше ни 1% труд за победа, и влегува Мартинс почна да трча како будала по цел терен, да дрибла, да шутира како да игра за некој пехар :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Па да де, затоа и пишал Стефан дека се резилел Муслера. :)
Oвие играат со 1 процент од силите, тој брани ко да нема утре, дури и фановите на Лацио почнаа да му свират. :pos:
Не го разбрав :) Ама добар голман е овој Муслера, али кога ќе ми текне кога кога ги прими 5 комада од Милан, се мислев 10 дена кој од тие 5 гола е покретенски примен :pos2:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Не го разбрав :) Ама добар голман е овој Муслера, али кога ќе ми текне кога кога ги прими 5 комада од Милан, се мислев 10 дена кој од тие 5 гола е покретенски примен :pos2:

Простено ти е не се секирај! :smir: Зошто те гледам на економски дека си, не за друго!

Еј, а што се деси со рибери, ќе игра во финале, нели поднеле жалба божем да му ја скратат казната?

Иначе денес пак не го фатив оној Магазин на ЛШ, цела сезона помина, не дознав кога го даваат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Јас го фатив случајно... да не си го гледал натпреварот, и да ги читаш после тоа коментарите во фан-клуб Барса ќе мислиш дека биле на тешка дрога... изгледаше смешно хајлајтот од мечот, 2 шанси на Барса, црвениот картон и толку... хахаха
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Јас го фатив случајно... да не си го гледал натпреварот, и да ги читаш после тоа коментарите во фан-клуб Барса ќе мислиш дека биле на тешка дрога... изгледаше смешно хајлајтот од мечот, 2 шанси на Барса, црвениот картон и толку... хахаха
Toa e зашто Интер играа анти фудбал, нема везе што имаа 2 гола предност од прв меч и играч помалце саат време.
Нејсе тоа, еве, Виљареал на пример игра 10 пати подобар фудбал од Интер, они не тераат на анти фудбал, се отвараат и затоа изиграа пародичен меч аналоген на FAIL и изгубија дома од Барса 1-4 ако не се лажам.

Според '' анти фудбал '' експертите Виљареал битно играле '' фудбал '', нешто слично ко Арсенал со Барса. :tv:
Тоа што е интересно во последниов случај е што во Лондон, Барса во први 12 создаде 6 шанси за гол, со Интер се на се во 180 минути догураа до 5, ама знаете што е најбитно ? Арсенал не играле анти фудбал, они се надигрувале. :pos:
Колку уствари ретардирано звучи муабетов на '' анти фудбал '' експертите, љубителите на '' тоталниот '' фудбал. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom