Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Ако победиме на првиот натпревар( 1-0 по желба :):)) сигурно се пласираме во финале, барем нема да си дозволи Мур да не ја искористи шансата која му се пружа и не верувам дека на Ноу Камп ќе доживееме дебакл,како што се убедени некој фанови на Интер, Интер има најдобра одбрана во Европа, и пореални се шансите да освоиме ЛШ отколку Сериа А која полека, но сигурно ни е се подалеку...но најреални се шансите за Купот кој ќе биди мачкање на очи на некои :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
^
Интер најдобра одбрана со 30 примени голови во 34 натптревари во Сериа а?
Барса има 19 во 33
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Сакам Пандев да биде стартер пошо се дружи со Пујол уште од август минатата година.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
^
Интер најдобра одбрана со 30 примени голови во 34 натптревари во Сериа а?
Барса има 19 во 33
Еве не најдобра одбрана, ама помеѓу најдобрите одбрани е во Европа, и има разлика од лига до лига, ако гледаме така во ЛШ се тука некаде Интер има 7 гола примено, Барса има само 6гола....али Барса играше во 1/8 финале со Штутгарт, Интер играше со Челзи(така да и тоа многу, многу и не е битно кој колку гола примил), но мислам дека Интер има подобри дефанзивци од Барса, но пак Барса има далеку подобар среден ред, а и напад.(ако гледаме според имињата, но ако го гледавме тоа Реал или Челзи требаше да играат финале на ЛШ;))
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
^
Интер најдобра одбрана со 30 примени голови во 34 натптревари во Сериа а?
Барса има 19 во 33
Статистика не значи ништо на натпреваров,,,интер примаше голови од Катанија но дали тоа треба да значи нешто на овој натпревар? I dont think so...Можеби статистиката е на страна на Барса али и на Челзи беше во осмина финале.Единствен тим кој може да и парира на Барса е Интер (и можеби манчестер да имаа повеке срека) според мене кој тепа на двомечов тепа и во финале..ке видиме што ке биде.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.555
Член од
7 март 2010
Мислења
201
Поени од реакции
8
Најќефски би ми било барселона да отпадне,а пандев да им даде гол со кој ќе ги прати дома.:vozbud::pos2:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
ПОЗДРАВ ДО СТЕ ФАНОВИ НА ИНТЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ОДСЕГА ПА ДО ЗАВРШУВАЊЕТО НА СЕРИЈА А И ЛИГАТА НА ШАМИОНИТЕ,НЕ САКАМ ПОВЕЌЕ ДА СЛУШАМ НИШТО ПРОТИВ ИНТЕР ИЛИ НЕКОЈ ИГРАЧ НА ИНТЕР.АМА НИТУ ЗБОР,,,,,,,ОДИМЕ ПОНАТАМУ И ДОСТА СЕ КАРАМЕ КОЈ ЗГРЕШИЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!СЕЗОНАВА Е СУПЕР ЗА НАС,И ВЕРУВАЈТЕ МИ ОДИМЕ СЕКАДЕ ДО КРАЈ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ЈАС СУМ ФАН НА ИНТЕР ОД 1991ГОДИНА И НЕМОЈТЕ ДА МИ КАЖУВАТЕ СОНОВИ АКО СТЕ ПРАВИ НАВИВАЧИ НА ИНТЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

^
Интер најдобра одбрана со 30 примени голови во 34 натптревари во Сериа а?
Барса има 19 во 33
Ало дечко ти си за реал или барселона?????????????????????
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Изненадувањето за утре?
Балотели во прв тим.. Како ме влече на ова дека тоа ќе биде..:pipi:
Инаку остало је добро познато..
Цезар, Маикон, Лусио, Самуел, Занети, Камбиасо, Мота, Снајдер, Ето и Милито.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Изненадувањето за утре?
Балотели во прв тим.. Како ме влече на ова дека тоа ќе биде..:pipi:
Инаку остало је добро познато..
Цезар, Маикон, Лусио, Самуел, Занети, Камбиасо, Мота, Снајдер, Ето и Милито.

Ja и не глеам кој друг би можел да ја реши утакмицата ..... Милито е пр. спор а Ето го знаат ко левиот џеб ....

+Балотели бар знае со глава да игра колку толку и шутира од сегде , тоа е само +

пс:Кварезма у стартна !
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
....



Ало дечко ти си за реал или барселона?????????????????????

За Реал е, не се секирај ти. И немора да пишуваш со олку прашалници, извичници и големи букви. Не сме слепи, и сосема те разбираме и со еден прашалник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom