Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Неговите тактички избори, ко замената Камби - Мунтари, Мунтари - Кордоба ( со Џенова ) во последно време делуваат суицидно. :toe:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Според мене не мисли човекот да прими гол уште на почеток па да пушта напаѓачи.Ако примиме гол на почеток 99,9% сигурно изпаѓаме.

На мене не ми беше чудна толку замената Мунтари Камбијасо туку не ми беше јасно зошто го извади Марига кој одлично си играше.Кварезма го размрда Интер но требаше на друг на местото да влезе.
Јас пак ќе кажам да беше Мурињо покрај аут линијата друго ќе беше.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

poserposerposer:pos2::pos2::pos2:poserposerposer

Напишано од Alexandre_Pato
Најдоброто од Пипо допрва доаѓаа:vozbud::vozbud:
poserposerposer
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
На Скај Италија беше објавена следнава формација за дуелот со Челзи

---------- Цезар ----------

Маикон --- Лусио --- Самуел --- Занети

--- Станкович --- Камбиасо --- Мунтари

--- Снајдер ---

--- Милито --- Ето ---

Немора да значи дека ќе играат овие , меѓутоа горе доле овој ќе биде тимот
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Стварно не знам зошто не е повикан Балотели.Ем сме во пад на форма ем имаме одлучувачки дуел и пак се прават непотребни пробелми.Доколку Мурињо сака да го тргне притисокот од играчите и медиумите да си се занимаваат со Балотели алал да му е.Само не знам на што ќе се вади ако испаднеме.Пак на Балотели???Денеска торепедирани медиумиве, Балотели вака, Балотели така.Раиола се јави одма па да видиме што ќе кажи тој.Морати бил изненаден и видно изнервиран кога медиумите му го соопштиле тоа бидејќи тој не знаел.Абе еден натпревар не може да помине без да има контроврерзии.Страшно

И сеа прочитав неофицијално дека кавгата пред една недела помеѓу Мур-Бало била тоа дека после тренингот Балотели заминал дома додека Мур го барал за да обработи екстра тренинг но овај не му одговарал или му рекол дека не доаѓа.Абе како за аматерска екипа да се работи а не за некоја институција.Сакам идам сакам не идам е работава.На овај не му се тренирало, овај имал 6 часа, другиов пијаница бил, третиот немал пари за чланарина и не идал овај месец
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Син рачунај ме и мене за тумароу, логистичка комшиска подршка :pos2:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.765
Но сепак мислам Мунтари ќе игра нај одморен е 1 минута играше со Катанја.
:pos: :zver:

И со Катанија имавме 2 коефициент за на гости , па го лапнав немиен :(:(
Ќе имаш неколку пенали за да се вратиш. Пред натпревар како Челзи нормално е и да се пукне, макар што по играта не требаше да загубиме. Кај и да е ќе направиме серија од барем 3 победи а тоа е и повеќе од доволно за добар улов на вакви коефициенти.

Стварно не знам зошто не е повикан Балотели.

И сеа прочитав неофицијално дека кавгата пред една недела помеѓу Мур-Бало била тоа дека после тренингот Балотели заминал дома додека Мур го барал за да обработи екстра тренинг но овај не му одговарал или му рекол дека не доаѓа.Абе како за аматерска екипа да се работи а не за некоја институција.Сакам идам сакам не идам е работава.На овај не му се тренирало, овај имал 6 часа, другиов пијаница бил, третиот немал пари за чланарина и не идал овај месец
Не го обвинувам Мурињо за ова сигурно си има причина. Пишав и порано, малиот е Ѕвер, ама нема ни П од професионалец. И уштер кога слушнав дека Мино Раиола му е менаџер (и баш сега почна да јаде бурек, предходнава недела), јасно ми е до кај сме со случајот Балотели...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Син , ако има уште место (нели 18 бевме + марли = 19) ја би дошол со едно другарче :) Шо ги симпатиша Челзи :P

А може и ЉунгИнтер да го натераме да дое , прееска го напнав на факс !!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
На Скај Италија беше објавена следнава формација за дуелот со Челзи

---------- Цезар ----------

Маикон --- Лусио --- Самуел --- Занети

--- Станкович --- Камбиасо --- Мунтари

--- Снајдер ---

--- Милито --- Ето ---

Немора да значи дека ќе играат овие , меѓутоа горе доле овој ќе биде тимот
зошто Мота го нема?? можеби Мунтари ќе игра ради искуството со премиерлигашки екипи...
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Купив ново дресче специјално за утре :) Go Wesley SneijderR! :vozbud:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
И мене тоа ме плаши Мурињо го смета најдобар во среден ред Мунтари дури го одмараше со Катанја па кога стана жешко го пушти најдобриот да го реши натпреварот и го реши:nesvest::nesvest:
Мунтари не ми се збори за него човекот не знае чисто да одземе топка само знае да трча па некој маратонец да ангажираме подобро ќе игра од него.
За со Челзи треба Марига да игра не само што трча и покрива огромен простор туку знае и акција да прекине.

Но сепак мислам Мунтари ќе игра нај одморен е 1 минута играше со Катанја.
Не се зезај, стварно ќе игра Мунтари...
Мурињо кога го гледа Мунтари, си замислува дека го гледа ЕСИЕН.
Ако го видеме Мунтари на теренот против Челзи, несакам никој повеќе да го обвинува него. Тоа значи дека со таков играчки кадар располагаме.
ИЗБОРОТ ГО ПРАВИ СПЕЦИАЛНИОТ !!!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Cezar
Maicon Samuel Lucio Zanetti
Cambiasso
Stankovic..........Motta
Pandev Sneider
Milito
Ееееелко елко, порасни уште дветрипеди, зада може дедомрас дарови да реее ди.:pipi:
Со секоја друга формација шансите да поминиме ни се намалува за 50%. Бар јас така мислам:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Cezar
Maicon Samuel Lucio Zanetti
Cambiasso
Stankovic..........Motta
Pandev Sneider
Milito
Ееееелко елко, порасни уште дветрипеди, зада може дедомрас дарови да реее ди.:pipi:
Со секоја друга формација шансите да поминиме ни се намалува за 50%. Бар јас така мислам:smir:
Дефинитивно најдобриот состав што можете да го понудите.:wink: Од тоа што следам последно време. Кварезма и Ето исто би можеле да конкурираат за местото на Пандев.:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Сигурно не е Мурињо крив за ова со Балотели, али тоа влијае лошо на останатиот дел од екипата:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom