Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Можат со 4-3-2-1 формат, ко со Џенова гости кога ги изгазија, Пандев и Снајдер позади Милито, а средина Мота, Камби, Дејо, не верувам дека Мур ке стартува со Сантон лево, таму би требало да е Занети.
И јас сум за елката.

Иначе не се реметиме со Миланезиве зошто изгубија туку за оптимизамфанатизмот кој редовно го прикажуваат. Колку и да ги трескаат од земја тие пак исто... Пред натпревар еден кај Филе (се надевам дека е од фан-клубот на форумов за да му удриме дополнителен ремет), изјави дека биле поквалитетни од Манчестер :tapp: На полувреме уште беа оптимисти дека ќе дадат три гола (како Реал - Лион да гледаа прво полувреме), а на 2-0 уште прочитав постови дека може да ја свртат во 3-2.

Е па како да не ги заебаваш после :pos:

Значи само овие ултра-оптимистите, другите не ги чепкаме, нема смисла.

Нашиот оптимизам е оправдан. Ние имаме предност од 2-1 и одиме на Челзи кој има многу повеќе проблеми од нас во моментов. Не велиме дека сме поквалитетни од нив, само дека можеме да ги поминеме. Па што биде, нека биде.

Во ЛШ е многу важен моментот кога се игра натпреварот, многу пати имам пишано. Не верувам дека ќе имавме ваква шанса кога теоретски би требало да играме на крајот на Декември или на почетокот на Јануари. Немавме многу причини да му се радуваме на дуелот тогаш. Сега, моментот е на наша страна. Дали ќе го искористиме, здравје, ќе видиме.

Ќе бидат долги 6 дена...
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Него батали се тоа,гледам Киву ни се вратил :) :pipi:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
нека се засрамат манчестер, да се немало респект кон постари лица :)
Покер ал Меаца, Покер ал Олд Трафорд . за многу години нека е, да им се множат покерчињата на пензионерите.

инаку да си се вратиме на темата - Интер Ченел(телма) во петок ќе пренесува Катанија - Интер!
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Сантон се опорави од повредата и најверојатно ќе го гледаме со Челзи, а за со Катаниа најверојатно ќе биде на клупа.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Eve gi 20 fudbaleri povikani za natprevarot so Catania.Znaci gi nema Samuel , Baloteli.

Portieri: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni;

Difensori: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 39 Davide Santon;

Centrocampisti: 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 15 Rene Krhin, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso;

Attaccanti: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Лошо термин... мислев на времето...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Едноставно на овој натпревар мора да се оди на победа за да се зголеми самодовербата пред Челзи и да се одржи предноста спрема милан бидејќи да не останеме и ние zero titoli па да ни се смеат после..ова шанса не смееме да ја пропуштиме за 5 скудето по ред...а мислам дека е подобро да испадниме од челзи ако сакаме скудето ама сепак ЛШ е нешто непроценливо иако нема далеку да стигнеме додека Морати не се напучи да донесе двајца класа средни играчи и да престани со изјавите како берлускони''имаме многу силен тим споспобен за сите фронот'' глупости на квадрат ......а мислам дека катанија рутинирано ќе ја ебиме
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Сантон се враќа, фала курцу ... Со оглед дека се повикани само 3 напаѓачи, еден гарант ке седи на клупа, што значи и враќање на 4-3-1-2 системот конечно. Штета утре роденден ми е, вечерта го славам па кузнае по колку време нема да бидам во можност да ги гледам Интер, ти еам шугавиот термин !!!

Oд периодот кога се вратија Катанија во прва лига, 2007/2007, Интер само победувал, 7 од 7 имаат до сега, интересно е тоа што под 2 гола не постигнале против Катанија, односно 6 пати дале по 2 гола во победите, еднаш 5.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Според некои медиуми сабајле на тренингот имало жестока расправија меѓу Мур и Балотели каде што паднале доста тешки зборови од двајцата, па затоа не е повикан Балотели.Додека според internews Балотели се повредил на тренинг па затоа не е повикан.Дали internews сака да го сокрие инцидентот или медиумите шират дезинформации останува да видиме
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сантон се враќа, фала курцу ... Со оглед дека се повикани само 3 напаѓачи, еден гарант ке седи на клупа, што значи и враќање на 4-3-1-2 системот конечно. Штета утре роденден ми е, вечерта го славам па кузнае по колку време нема да бидам во можност да ги гледам Интер, ти еам шугавиот термин !!!

Oд периодот кога се вратија Катанија во прва лига, 2007/2007, Интер само победувал, 7 од 7 имаат до сега, интересно е тоа што под 2 гола не постигнале против Катанија, односно 6 пати дале по 2 гола во победите, еднаш 5.
Мене денес ми е:baeh:..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Не само Балотели го нема и цимер му Арнаутович кој досега секогаш беше на поширок список.
Можеби го спрема Балотели за Челзи стартер,или стварно се испокарале за повреди не им верувам и Адриано се беше настинат кога го немаше на список.

А за кавгата пренесе Кориере уште сабајлево мнопгу пред да објават список.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom