Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Балотели имал 38,5 температура е што го пуштат да игра Марига на негово место и 100% победувавме.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кои слаби бе ...... жими патлаков слаби

Иаме ТРИ ПАТИ боље екипа од Милан/Јуве и боље екипа од СИТЕ тимови во ЛШ освен Барса и Реал ....

Крај .....

Тоа што Мурињо го дрви со некои глупи тактики , suits him ......у пичку матер , спиздев ...
Ти ова сериозно??...за во италија сме доволно компетентни да ги победуваме ваквите чкљ екипи и тоа што немаме асолен конкурент(ама оваа година изгледа имаме:kesa:)..ти мислиш дека имаме подобра екипа од манчестер,челзи,баерн,арсенал,севиља, со маестрална средина составена од суљо,марига,дејан,мота,камби кој имаат креативност и пас како чави и иниеста:kesa:..со светскиот напаѓач од 10,5 милиони евра годишно ЕТО.....кој се истури од голови давање оваа сезона и се бори за златна копачка:zid::zid::zid:..епа тоа е:toe:..кај и да е изгледа Ibracadabra имал право од почетокот на сезоната:toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ич не ми е јасно како може:

а) онака да изреагира со Барези, кога и сам знае дека Мурињо е тој што го менува.

б) да мисли дека не требало да излезе, после еден куп глупости кои ги одигра во серија.

Што е до реакцијата, да ја направеше Балотели, вечерва и утре ќе имаше преку 100 статии, колумни, слики на насловни страни, изјави на разно-разни шупци...

Мислам дека со ова си ја потпиша исписницата...



Ехеееееее.... не зезај :pos:
IOsonoINTERISTA, од сега можам да се кладам сотебе дека на крај од сезоната нема да ја имаме ни титулата во Серија А, а камоли ЛШ.
Јас за оваа сезона очекував само пета титула по ред во Серија А, но изгледа тоа ќе ми остане пуста желба.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
добро нека биде по твое Duman не гледам причина зошто би дискутирал со тебе на оваа тема, очигледно незадоволството од нерешениот резултат и слабата игра сакаш да го префрлиш врз Мурињо.
инаку да, Мурињо врска нема од тактика, затоа им плеснаа покерче на билан, пошто многу беа мотивирани.:toe:
 
M

mercenary

Гостин
Немаме никаква средина! Тројцата(во случајов двајцата) што играат пред одбраната,кога напаѓаат противниците,одма се враќаат во шеснаесетник.И така противниците без никаков напор ни стигаат до гол.Среќа што одбраната е добра/и противниците не напаѓаат многу,а кој сака,комотно може да не напуни.
А и срамота е ова,шампион на Италија,да има помалку посед на топка од некој дудуци.На секој натпревар се дешава ова.Неможат да сврзат 5 додавања/да задржат топка,и да чекаат погоден момент да напраат шанса.А со ваква игра(не-игра)тешко дека ќе ствараат шанси.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
добро нека биде по твое Duman не гледам причина зошто би дискутирал со тебе на оваа тема, очигледно незадоволството од нерешениот резултат и слабата игра сакаш да го префрлиш врз Мурињо.
инаку да, Мурињо врска нема од тактика, затоа им плеснаа покерче на билан, пошто многу беа мотивирани.:toe:
И лани ливерпул на манчестер покерче му плеснаја на трафорд ама манчестер на ливерпул среден прст му извадоја на крајот:toe:...се плашам и нас да не не снајди посебно со распоредот кој го имаме..
П.С. молете се да испадниме од челзи:kesa::kesa::kesa:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
Балотели имал 38,5 температура е што го пуштат да игра Марига на негово место и 100% победувавме.
Сега видов на fcinternews, ондак стварно несватлива ми е реакцијата на Мурињо да стартува со него, па и цел меч да го изигра.

Мунтари, Дејо, Марига, тоа требаше да биде средниот ред а напред Пандев и Милито уз Снајдер ... али ај, требаШе, тиња муабет, без никаква цел освен идиректна критика упатена кон Мурињо. :toe:

Од наредно коло се враќа Камби, исто така го очекувам и враќањето на Сантон и тимот да биде комплетен, уз Мурињо на клупа, не на трибини.

Него, оноа апла смешни сте со црниве сценарија, једино би ви се реализирале доколку Мур тера со оваа формација што нема да биде случај од наредно коло, убеден сум во тоа.
Сеуште нема основа за red alert од проста причина што имаат плус 4 од најблизок конкурент кој мора да анулира 5 бодови за да биде прв. :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Овие три наредни меча ни се решава судбината.
Катанја-Интер
Челзи-Интер
Палермо-Интер

Ако ги победиме овие Шампиони сме а и во ЛШ ќе одиме далеку ако се покакаме овде тогаш заро титули.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Чоек , неможе будалата со играчи кои ги НЕМА да испробува тактики бе ......

МИЛИОН пати му докажаа дека таа тактика СМРДИ , на секој меч со таа тактика примаше од 2-4 гола и ПАК по исто продолжува ....

Глеа дека со тој кадар на играчи што го имаме НЕ иде таа тактика и пак по исто ....

И не , не сум песимист , напизден сум дека дегениве играа ко да се на балет .....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
И лани ливерпул на манчестер покерче му плеснаја на трафорд ама манчестер на ливерпул среден прст му извадоја на крајот:toe:...се плашам и нас да не не снајди посебно со распоредот кој го имаме..
П.С. молете се да испадниме од челзи:kesa::kesa::kesa:
Милан игра со Џенова гости, Сампдорија гости, Палермо гости, Јуве дома ( дерби меч ), Kaљари гости ( сезонава се феноменални дома ) ... имаат каде-каде потежок распоред од оној на Интер, или тука некаде им се со тоа што Интер е подобар и во меѓусебен дуел, и има предност на табела од 4 бода.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овие три меча ни се решава судбината.
Катанја-Интер
Челзи-Интер
Палермо-Интер

Ако ги победиме овие Шампиони сме а и во ЛШ ќе одиме далеку ако се покакаме овде тогаш заро титули.
Оваа би требало да ја победиме , кој ќе мора да се извадат после неуспехот во ЛШ:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Се знае уште кој фали тука да пише, за комплетен филинг де... Син ај кажи им Хедс Ап и доста веќе со бош муабети со многу смајли, човек раат муабет да неможе да направи :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
IOsonoINTERISTA, од сега можам да се кладам сотебе дека на крај од сезоната нема да ја имаме ни титулата во Серија А, а камоли ЛШ.
Јас за оваа сезона очекував само пета титула по ред во Серија А, но изгледа тоа ќе ми остане пуста желба.
Може кладба, и така имам за земање пица од Ibrakadabra, бар да има нешто друго позитивно од ова намалување на бодовната разлика :)

Те разбирам, имаме прокоцкано титула со вакви игри, јас и ти се сеќаваме и секој ваков резултат автоматски не потсетува на тоа. Мислам дека проблемот вечерва беше во мотивацијата која знае да ни падне на вакви натпревари. Не се ни обидовме да го добиеме натпреваров. Можеби со мислите се на Стемфорд, незнам... Во секој случај, мислам дека беше само лош ден и нема да се повтори многу пати до крај на сезона.

За Мурињо апсолутно не се согласувам со тебе. Ако веќе можеме да го критикуваме на трибина за некој лош натпревар, треба и да го пофалиме кога ќе расчука некој противник, нели? Згора на тоа, Мурињо знаел многу пати кога не оди да фрли се на една карта и да го сврти натпреварот, многу порано отколку што други тренери се решаваат да направат обична измена. Секој тренер има добри и лоши натпревари, Мурињо не е исклучок.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Милан игра со Џенова гости, Сампдорија гости, Палермо гости, Јуве дома ( дерби меч ), Kaљари гости ( сезонава се феноменални дома ) ... имаат каде-каде потежок распоред од оној на Интер, или тука некаде им се со тоа што Интер е подобар и во меѓусебен дуел, и има предност на табела од 4 бода.
Дај боже да бидиме шампиони и да се оствари твојот отпимизам кој е на место..но ситуацијава не ми предлага да бидам и јас оптимист ..а се плашам дека мурињо ќе продолжи со таа формација:kesa:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Епа вака по ред, како што сум бил нервозен вечерва никад не сум бил. Да не можеш да сврзиш една акција цели 60 минути:tapp:, катастрофа, еден шут да немаш кон гол тоа е голем страм, Пандев дрво, Балотели само ми глуми некое лудило, Мунтари па да не збориме:tapp: и на крај краеви оној Кварезма ми го пушта што сака да влезе со топката во гол, Ето па, толку е и од него подобро нека не влага више кога ништо не покажува. Така да незнам што понатаму:toe: вака со Челзи во Лондон тешко, а и во Италија исто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom