Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Ова денес го објавиле од fcinternews



Во кратки црти вчера имаше наслов Панчев ``Интер ме уништи``.

Денес има писмо пратено од наш човек 90% мислам дека е или Јосоно или Сан:) еве две три реченици од писмото``не мислам дека натписот за Панчев е коректен,сум го слушнал 100 пати да зборува за Интер и никогаш не го нападнал.Само вели не бев за дефанзивниот систем на Интер туку за напаѓачки тим како Реал.Беше гост на една телевизија македонска Телма за дербито Milan-Inter 0-4 и рече прекрасни работи за
Интер.Насловот не кореспондира со чуствата на Панчев кон Интер``

Писмото им било пратено на Англиски да се јави одговорниот:star:

А и убав наслов ставиле на денешниот наслов

Una precisazione su Pancev dalla Macedonia
Па во интервјуто за Кориере Пандев горе доле збори исто она што го кажа и на Телма. Тогаш рече дека многу ќе било подобро доколу отишол во Реал, Барса или Милан која имала опасен среден ред и кој играле напаѓачки фудбал. Он сам си призна дека бил тип на напаѓач што зависел од другите играчи и на некој начин кажа дека Интер го уништиле
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Денес по се изгледа ќе немаат тренинг во базата заминале за Верона.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Па во интервјуто за Кориере Пандев горе доле збори исто она што го кажа и на Телма. Тогаш рече дека многу ќе било подобро доколу отишол во Реал, Барса или Милан која имала опасен среден ред и кој играле напаѓачки фудбал. Он сам си призна дека бил тип на напаѓач што зависел од другите играчи и на некој начин кажа дека Интер го уништиле
Текстот беше преземен на InterNews и таму им пишав, не знам како бил насловот во Кориере зошто често не е ист. Како и да е, една работа е да го обвиниш Интер, а сосема друга е да кажеш: требаше да играм за поофанзивна екипа како Реал (значи да признаеш дека си направил погрешен избор). Дарко го има ова изјавено безброј пати и истото го кажал и за Кориере. Насловот беше како да фрла со дрва и камења по Интер, што никогаш не било случај.

Како и да е, им пратив малку подолго објаснување, очекував да го изменат насловот, не да објават нешто, ама многу коректно од нивна страна. Згора на тоа, не сакам да не пишува по странски медиуми за лоши работи и треба да се поддржуваме едни со други, а не како некои говеда кои го напаѓаа Пандев на goal.com. Дури и да мислам лошо за некој наш спортист, нема да го напаѓам по странски медиуми. Ама тоа е...
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
1. ovoj igrac koj si go stavil na klipot momentalno e vo Barselona, si go zgresil postot.
2. Da ne sakashe da mi kazish za pepe i negovite nezni startovi? Onoj koj Real go plati 30 milioni? :tapp:

Bre kolku amebi ima na forumov..

P.S. Pak ke kazam.. Kriva e vladata.. Kompjuter za sekoe dete.. Da ti e*am proektot..

Нема да се расправам со кре*ен ко тебе кој не знае да разговара туку само навредува
И што има везе колку го платиле Реал што мешаш баби и жаби:tapp:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Го сонував утрешниот натпревар и замислете во 15 минута веќе водевме со 3:0, третиот гол беше на Пандев од пенал! Тука веќе се разбудив :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
M

mercenary

Гостин
ЉоЉ! на гоал.ком пишува дека Мунтари и Камбиасо се unavaiable и дека Балотели е doubtful и дека Станкович и Мота suspended.Според ова,ако е вистина...Пандев 100% ке игра прва постава..и во нивниот possible lineup Пандев е во прв тим и е "Player to Watch"
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Го сонував утрешниот натпревар и замислете во 15 минута веќе водевме со 3:0, третиот гол беше на Пандев од пенал! Тука веќе се разбудив :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Тешко да му даде Милито да шутира пенал :)

ЉоЉ! на гоал.ком пишува дека Мунтари и Камбиасо се unavaiable и дека Балотели е doubtful и дека Станкович и Мота suspended.Според ова,ако е вистина...Пандев 100% ке игра прва постава..и во нибниот possible lineup Пандев е во прв тим и е "Player to Watch"
Лошите вести:
Во најавата на сајтот што ја ставивме се вели и дека Самуел е повреден. Камби може да игра ама ризикот е голем нешто со мускулот, може да ја влоши работата и да го пропушти Челзи, така да веројатно нема да игра. За Мунтари незнам ништо а овие двајцата се суспендирани. Исто и за Крхин прочитав дека е повреден па тешко и таа алтернатива...

Добрите вести:
За утре е најавено невреме може и да се одложи натпреварот :pos:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Нај ми е криво што наши луге го напаѓаат и омаловажуваат барем во домашни медиуми нека пишуваат а не по странските.Еве овие денови и по италијанските читам наши коментатори Пандев е навивач на Милан многу добро сакат да му направат да го замразат навивачите на Интер.Бре што семка ќе бевме и колку верни навивачи има Милан тимот им е дури пред фамилијата пред државата прави ултрас.
Јас за наш спортис пред странски медиум не кудам ако ние не го фалиме што да очекуваме од странците.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Не се тие навивачи на Милан, еве на форумов ништо лошо не кажаа навивачите на Милан. Тие се ископлексирани говеда што пишат по странски сајтови и плукаат се што е наше. Затоа не читам ја goal.com, некогаш ќе се излажам ќе видам некој коментар... се мислам да го блокирам со Kaspersky ич да не се замарам...
 
M

mercenary

Гостин
За утре:Цезар,Маикон,Лусио,Кордоба,Киву,Занети,Виера,Снајдер,Кварезма,Пандев и Милито...,ако се е вистина од тоа горе(повредите)нема друг избор.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сега излезе повикани за со Киево

Portieri: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni;

Difensori: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 29 Giulio Donati;

Centrocampisti: 4 Javier Zanetti, 7 Ricardo Quaresma, 10 Wesley Sneijder, 14 Patrick Vieira, 28 Alen Stevanovic, 48 Lorenzo Crisetig;

Attaccanti: 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 45 Mario Balotelli, 89 Marko Arnautovic.

Деструктивец еден нема здрав освен Виера.Составот ќе биде црвен крс прв пат ќе играт тие фудбалери заедно.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
За утре:Цезар,Маикон,Лусио,Кордоба,Киву,Занети,Виера,Снајдер,Кварезма,Пандев и Милито...,ако се е вистина од тоа горе(повредите)нема друг избор.
НЕ верувам Балотели да биде на клупа утре. Веројатно Мур ќе му даде шанса во отуство на Ето. Па и редно е детето еднаш да стартува како класичен напаѓач, не да игра напаѓачко крило!

Ама ако повторно промаши ситуацији играч-голман, ќе изгуби секаква доверба прво кај мене, а верувам и кај Мурињо!

А, нели беше повреден Самуел? Гледам повикан е и тој?

Тооооооо, Пандев!!!!
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Од inter.it

Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni.

Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 29 Giulio Donati.

Midfielders: 4 Javier Zanetti, 7 Ricardo Quaresma, 10 Wesley Sneijder, 14 Patrick Vieira, 28 Alen Stevanovic, 48 Lorenzo Crisetig.

Strikers: 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 45 Mario Balotelli, 89 Marko Arnautovic.

Според мене Пандев утре ќе го има првиот настап за Интер...е сега дали како стартер или од клупа, тоа ќе видиме :)

edit: mite84 пред мене го постнал списокот со повикани...sorry:smir:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Јас мислам дека може утре да го гледаме Киву среден ред заедно со Виера и Занети тоа ќе биде средениот ред на иницијативата.
А за Пандев велат 30 минути најмногу да изигра.Со Сиена дома повеќе.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Значи срединава ја немам видено потенка којзнае од кога. Многу веројатно е Мурињо да настапи со 4-3-3 ...и тоа:

---------------Милито-----------------
Балотели---------------------Кварезма
--------------Снајдер-----------------
-----------Виера------Занети----------
Киву----Самуел-------Лусио----Мајкон
---------------Цезар------------------
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom