Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Колку што разбирам од италијански, Мансини веќе официјално е член на Милан, Ледесма е многу блиску до Интер, а продолжуваат до крај и преговорите околу Коларов.
Само не ми е јасно како може да дојде Симлисио. Нели има од Јуни потпишано за Рома?!? Едем фудбалер несмее да настапува за 3 различни тима во текот на една година :toe:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Кој сака нека оди , кој сака нека иде ... ќе видиме после 7 .. Нека не оди некој што ни е важен и игра прв состав , па за играчи кои цела сезона не следат од трибини не се секирајте . Незнам дали е Крхин внесен во трансфериве или пак агентот негов нешто има врска , ама детено не сакам да си оди , добар е . Симплисио ... Ледезма ... Курци ... Палции ... дај бе да земиме уште еден асолен на местоно од Мунтари и за 2 год да сме безбедни . Лев бек не ни треба , го гледавте вие Сантон последниве 2 утакмици ? Детено везе лево , таман дур се врати Киву нека игра . Ако дојде Коларов , тогаш чао Сантон , нема утакмица да види и нормално нема да се развива .
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
За Мансини готово е во МИлан . Сега гледав на Скај Италија , само неможев да разберам дали е на позајмица или е трансфер . И да бидам искрен ич не сум задоволоен со овој потег . Може да му тргне у Милан а они ни се главни кандидати за титула . Ја лично не сум задоволен
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Сега без Мансини сте многу ослабени во битката за Скудетото:tv:па уште ако му тргне во Милан :tv:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Не е важно дали ќе му тргне или не , или дали сме ослабени . Работата е што јас до сега немам видено да се направи трансфер на полусезена помеѓу главни конкуренти за титула , без разлика за кој играч станува збор . Па ова ни у македонија го нема
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Незнам ама од увек сме си го имале со играчиве релација Интер-Милан и обратно какви такви...а баш мислев дека Марек ќе оди во спротивна насока во Интер !!!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Среќа што со Милан нема да играме веќе иначе гарант Мансини ќе ни брцнеше гол. Трансферот е малку чуден. Позајмица со опција за купување на 50% од сопственосата. Само измислуваме некои работи.

Иначе може да се случи да не ги ангажираме ни Ледесма ни Симплисио туку МекДоналд од Парма. Трансферот во Сити пропадна и сега Интер е прва опција. Само да не испадне да останеме со .!. во рака.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Најверојатно сме го купиле МекДоналд Марига од Парма . Искрено врска неам кој е типов
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Најверојатно сме го купиле МекДоналд Марига од Парма . Искрено врска неам кој е типов
И јас , ама како што прочитав на форзаинтер форумот, станува збор за црн висок, расен да неречам, коњ во ситлот на Виера..ц.ц..цц...наместо некој асолен ние џупци земаме.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И јас , ама како што прочитав на форзаинтер форумот, станува збор за црн висок, расен да неречам, коњ во ситлот на Виера..ц.ц..цц...наместо некој асолен ние џупци земаме.
Секој што ке дојде,подобар би бил од Мунтари :)
Мада јас повеке бев за Симплисио да се договори,ама што е тука е,уште Коларов до 19 часот да го потпишат топоини :)

П.С Марига е купен,22 години,190 цм висок.

Епа со срека нека ни е :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Го пративме на калење Мансини, него чуден ми овај трансфер Марига.
Ја јес дека не пратам толку Италијанско ама па за него ке сум слушнал ако има нешто интересно во овој. Но ајде да веруваме во Морати!:toe:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Најверојатно овој ден ќе го завршиме со ангажман на Симплисио и МекДоналд. Симплисио веќе бил во Милано и во финиш се преговорите со Палермо. Не се знае како ќе замине Рене Крин во Палермо дали на позајмица или како ко-сопственост.

На Парма ќе и платиме околу 2,5-3 милиони евра плус половина сопственост на Биабиани за МекДоналд.

Агентот на Ледесма потврди дека трансферот нема да се случи. Морати лично разговарал со Лотито и му ја кажал последната понуда ама пошто Лотито многу дремел Морати се накурчил и го одјебал. Сега Лотито се обидува да го шитне Ледесма на Сити или Џенова.

Ако ова е вистина убаво што му напраивл Морати вака пошто многу се курчеше. Ние изигрававме црвен крсти и му дававме плус пари поради тоа што го земамвме Пандев ама он бараше преку леб погача. Сеа ќе изгуби уште 10 милиони евра.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Го немам гледано Марига , меѓутоа се надевам на добар трансфер пред се поради фактот што овој е играч е донесе по желба на Хозе . Значи малд , висок и пред се црнец , сите добро знаеме дека Хозе ги обожава црните играчи на таа позиција ( макалеле , есиен , оби микел , мунатри и плус беше заинтересиран за малдиот играч на тулуз Муса Сисоко ) . Сигурно е многу цврст играч и млад е , има време ќе се работи со него . Се шпекулира дека Симплисио е на пат за Миално да потпише договор со Интер . Кога веќе го донесовме Марига незнам зашто би ни бил потребен овој Симплисио , и плус типот има 30 години , се надевам дека нема да фрлат многу пари на него
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom