Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Поооо овај Фоки одма измрчи...

Доста море, Милан се насочи да го чува Ибра и поради тоа изгуби.
Интер првото не го чуваше Кака, и беше израмнето, второто го снема некако.

Што значи, Интер без Ибра може... Милан не може без Кака
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Честитки куриња заслужено :) Искрено мерак ми е што тепаше интер него милан клошарине, лузери
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ахам, Липи колку се сака со Морати и раководството на Интер...

Миланското дерби, икс.
Златан ќе потфрли, Круз очекувам да доминира.
Манчини пак со идиотската 4-3-1-2 формација, ама со Бурдисо заден везен.
На запад ништо ново, скаути низ цела Европа, листа на фудбалери подолга од екваториелниот напоредник и то.
Добро е. Очекував да се затвориме и во 99 да примиме гол.
Уште само 30 минути и кулминација.
Битката за Милано...

:vozbud:
Само ако играат затворено, ќе го килнам Манчини.
И тука. Супер поставеност. Ме изненадува.
Доста бе доста научете се да играте фудбал бе, до кога со глума. Акција да не се знаело да се сврзи. Ексик ова не е фудбал.
И овде, глумецот/глумците не се вратија на бис.

Судијата не бил крив, така му било наредено. Поостра игра да остава... така не се игра кога ги имаш Гатузо, Матераци, Кордоба на исто место.

Презадоволен сум од играта, супер акции, брзи сме. Сега ќе јади Гатузо црвен... следен е Кордоба кој ќе биде задолжен за Кака. Пребрз е дури и за него. Штета што не ги искористивме двете 100% шанси. Судијата да си го преиспита критериумот, вака ќе го упропасти дербито... плус му прогледа низ прсти на Кака за симулацијата, не е фер.
Одлично.
Кој беше тој што кршеше кичми?
Тој што паѓаше по земја и кој не го видовме цело второ полувреме?
Тој?



Инаку да не се цитирам, реков не верувам во Хименез се додека не го видам неговиот вистински менталитет. Го видов, шампионски е. Немаше респект против еден Малдини... дами и господа роден е нов миленик на Неразурите. Свири пијано, пишува поезија, тренира балет и се вика Луиз. Хименез!

Да.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
стврано за греота се милан, ги жалам. уште малце 30 бода зад интер. светските шампиони од вгодина во интертото:pos:

пс. екипите шо се борат за опстанок се само 4 бода зад милан. се очекува тесно да биди до крајо на сезоната....за опстанок :pos::pos:
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Najprvo na moite istomislenici (navivacite na INTER) da ja cestitam pobedata nad milan od 2;1...mislam deka posle jasno e koj e koj vo Calcio ligata...
Kako vtoro da gi potsetam clenovite na forumot kako milanez da si kupat pampersi i da ne gnjavat so privatni poraki od tipot "forza milan" ili "ti neznaes so ke mu napravi milan na Inter"...Decki edno objasnuvanje,jas ne ziveam od reputacijata koja ja imam na kajgana,i da imam milion negativni poeni mene mi e seedno,tuka sum za da gi poddrzuvam navivacite na Inter i da gi nerviram tie so navivaat za milan.
pozz
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Браво браво Хименез.... здрава и жива да ти е жената...

5 минути не поминаја од ко заврши натпреваро. коа беше слика да најш. си реков сврши дека интер тепа (се шегам), сеа и на слики дури... ццц. како не ти е срам
уште еднаш ке повторам. срамота е играч позајмен од тим од трета лига :) вака да ги дрибла светските шампиони
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.465
Поени од реакции
58.646
Заслужена победа, иако како играа во последните 10-15 минути не ќе беше чудо ако примеа гол. Не бев воодушевен со тоа како се одвиваа настаните. Не ми беа јасни ни измените, Хименез најмногу ја држеше топката во нозе и тоа на нивна половина, штом излезе почна да се игра на страната на Интер. И Златан требаше да излезе а не Круз. Колку и да е одличен фудбалер таа себичност што ја прикажува знае да оди на нерви. Суазо одработи акција, претрча пола терен, и наместо двојно проигрување Златан ја свирна во облаци. Се потврдува и фактот дека Круз е најпотценет играч во Италија. Како и да одигра пак ќе биде или резерва или ќе го извадат предвреме.

Ама како и да е, победата си е победа, Интер докажа дека е најдобар и дека нема конкуренција во Италија оваа година.

P.S. оној коментатотот: Ибракадабра, Ибракадабра... Време беше Матераци да добие некаков удар... :tapp:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
ABE MOZETE DA IM SE FATITE NA INTER !!!!
ONI SE SAMPIONI I SAMPIONI KE OSTANAT EDNISTVEN TIM OD SITE 5 NAJPOZNATI LIGI KOJ NEMA USTE PORAZ A PLUS I PRV E NA TEBAELA GO POBEDIVME I MILAN (T.E I GO TURIVME MEGU ROGOVI) TAKA DA SITE STO ZBORAT LOSO ZA INTER MOZE DA SI GO STAVAT KUROT VO USTA I DA SI KUTAT ZASTO INTER SE I KE OSTANAT SAMPIONI
AJT POZZ KURO JADACI
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Abe koj se onie milan??? Uste imale tim ??? :pos2:
A inace Inter recete so sakate ama zasluzeno si tepa

Forza Inter !!!

I ej aj kazete na prasanjava gore dek ne znam tocno...
:pos2:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Добар беше Ибра направи неколку комбинации но претерува некогаш и требаше на Хименес да му даде да го шутира слободниот не е се во силата на ударот
Треба да се знае дека Интер не зависи од никој играч Интер не е веке оној тим кој го правеа магаре пред неколку години Интер е веке тим со победнички дух

За Хименес што да кажам има страшен шут дриблинг одлично се гради брз е со топка комплетен офанзивен халф да се надеваме дека Интер ке го воочи тоа и ке го задржи

Матераци не знам што да кажам за него не постои топка само гледа како да го издига противникот штета што се повреди Самуел незгодно згазна видете баш убаво повреден трчаше по Кака кога дојде Камби си легна
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.465
Поени од реакции
58.646
Добар беше, со оглед на тоа и дека беше чуван од 2-3 играчи и не може повеќе. Во акцијата кога Круз го даде голот навчлече тројца на себе. Се е ок, ама знае да претера. Некогаш тоа може и скапо да се плати, посебно кога е несериозен во последните минути од натпреварот. Ама добро, се добро се заврши...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ИБРАХИМОВИЧ за К***Т да ми се фати благе везе немаше
е нормално Неста не му даде на Ибра да мрдне греота човекот!!! денеска ова како што кажав личеше на рагби али има реванш 4 април се ке се среди тогаш Милан секогаш враќа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom