Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Abe aman so e Liverpul...na Enfild mozi x da bidi ne velam ne...ali vo Italija prognoziram 3:1 za Inter...Forza Inter
 

musinka

FC Inter
Член од
23 ноември 2007
Мислења
246
Поени од реакции
1
abe liverpul za inter se ko perduf
ce gi napunat nema da znae liverpul
kaj im e glavata a kade gzot :pos2:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Како е можно дербито да е во 3 се знае секогаж било во 20.30 лани беше во 5 мислам поради инцидентот
Интересно за утре е што Интер на Меаца нема примено 411 минути гол а Милан нема дадено 408
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Seriozni ste:vozbud: ili Novogodisna euforija ve ima fateno?:toe:
Може и ја да се умешам? И јас сум за? мене пасошот ми истече во Септември еве уште сеа ќе го продолжам! Некако ќе приберам 200 евра, само дали ќе обезбедиме виза? Тоа ми е само проблем, ај некој нека распраша повеќе околу ова и нека каже! Па и нека се отвори тема за договарање!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Важи јас ќе прашам од понеделник во некоја Агенција во Битола, вие прашајте во Скопје. Бараме најефтина можна комбинација за пат. Мислам немојте да се силите со авион... прашајте, пример за воз или автобус. Сега агенциите посредуваат за вакви работи, почнувајќи од пат, до ваѓање на виза. Ние ако одиме 4-5 души, гарант ќе се нафатат...

т.е. прашајте, од прашање нема ништо да боли... (+ тогаш е 8ми март, за 8ми март агенциите прават турнеи низ Грција, Италија, итн итн кои траат и по 4-5 дена)

п.с. Зарем не е тоа остварување на животната желба... на Џузепе Меаца, на таков натпревар...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Превозот е најмалиот проблем
Прв проблем е визата и секако билет за мечот или сакате да наддаваме пред стадионот:icon_bigg
Едно време пред 5-6 години имаше од агенција организираа патувања за мечот Милан-Интер сега не сум чул таква работа

Инаку за утрешниот меч Ултрасите на Интер и Милан се договориле да не навиваат како протес не знам баш за што беше значи утре нема да е толку бучно

Мислам дека баш за овој натпревар не требаше да го преземат овој чекор
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
пред три години имаше околу 200-250 евра и тоа 3-4 дена во милано организираше една скопска агенција али не ми текнува која точно и во текот на годината имаше два пати организација Милан-Интер и Милан-Јуве! али сега нема такво нешто за жал, кога би се организирало баш би сакала и јас да одам
се гледаме утре леле одвај чекам некој ке се радува некој ке тагува али тоа е, во секој случај да играме добар фудбал, па ако сте за на 5 април да идеме на реваншот на сан сиро :smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Уште само 30 минути и кулминација.
Битката за Милано...

:vozbud:
Само ако играат затворено, ќе го килнам Манчини.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
dosega prosek 4 gola na natprevar. ocekuvam denes milan resetka da gi naprat. od catania doma izgubija, inter ke gi napraj da se shepotat denes. ne znam so go pcuete toj mancini tolku. bateto na sreka, ne nasreka 4 gola na natprevar dava. se razbira deka so vakvi igraci sekoj mozi da bidi trener i inter po 4 goloj da dava, ama cim mu e trgnato neka sej coeko
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Уште петнаесет минути. =)
Тип: X-1
Фајн`л ризалт: 3:1

Со оглед на формата во која се наоѓа моментално нашата екипа, типов мој не е воопшто нереален. Со среќа!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Моја тип 1у1

Инаку во среден ред сме социјала одвај ке се најдат играчи да го закрпат
Ако игра Хименес очекувам од него гол од едно 20 метри:icon_bigg
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.025
Поени од реакции
1.140
Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu; 11 Jimenez; 9 Cruz, 8 Ibrahimovic.

BBilan: 1 Dida; 44 Oddo, 13 Nesta, 4 Kaladze, 3 Maldini; 8 Gattuso, 21 Pirlo, 23 Ambrosini; 22 Kaka, 10 Seedorf; 9 Inzaghi.

За неколку минути ќе започне големото Миланско дерби!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
аааа гол за нас :vozbud:
туку сакав да пишам навистина сум изненадена од интер за пречекот што му го направија на милан бидејќи е светски шампион навистина БРАВО за потегот на Интер:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom