Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
интераши мора да се собереме заеднички да гледаме некое дерби , мислам дека ке биде специјална сезона ваква еуфорија не сум осетил од времето на купер без разлика на исходот таа ми е беше една од поомилените сезони на интер.
Добра идеја!!!
П.С. хееехее не си добар брат, Мунтари и Балотели хехехехеххе, а Ривас ако налета? хехехехехехехе
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
4 - 1 заврши мислам калон, вентола ..... тоа беа времиња во корумпирано првенство со такви играчи за титула се боревме
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.019
Поени од реакции
1.134
интераши мора да се собереме заеднички да гледаме некое дерби , мислам дека ке биде специјална сезона ваква еуфорија не сум осетил од времето на купер без разлика на исходот таа ми е беше една од поомилените сезони на интер.
Се собираме понекогаш..
Јас, Димират, ЈовеБт...
Лани мислам дека со ливерпул го гледавме во ГТ па зошто да не и годинава.
А можи и Грција да одиме.. :)

Добра група.. 2 гејски екипи и Вердер. Нема да ни биди тешко.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
интераши мора да се собереме заеднички да гледаме некое дерби , мислам дека ке биде специјална сезона ваква еуфорија не сум осетил од времето на купер без разлика на исходот таа ми е беше една од поомилените сезони на интер.
Дај Боже да биде така! Btw добар ти е предлогот :)!
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Чекајте уште е рано, ке се собериме за некој полуфинален натпревар или слично вака не е интересно против Анаконди и слични животно.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.019
Поени од реакции
1.134
А дали е можно да се организираме и да одиме во Атина кога ќе играме со Панатинаикос?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А дали е можно да се организираме и да одиме во Атина кога ќе играме со Панатинаикос?
Ќе фантастично да одиме освен ако не не тераат да правиме склекови на граница :wink::violent1:
А за ова собирањево за глеање утакмици - мора да глеаме барем еднаш заедно :helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
А дали е можно да се организираме и да одиме во Атина кога ќе играме со Панатинаикос?
Тешко , далеку е , ке треба да се стаиме со навивачите на Интер некако , а и тоа прашање е дали ке успееме , а вака измеѓу Грци да седам , нема шанси , а со оглед дека се Грци , знаат и по двајца да седат на едно седиште од што се сакаат( имало случаји и по тројца :tapp: ) , од такви глетки и Интер ке ми се одмили.
Ако случајно се пласираат во финале , е таму би одел обавезно , а ништо чудно и на некој меч годинава на Меаца , одамна го планирам тоа .


Edit : Еве го и распоредот на натпреварите


Martedì 16 settembre: Panathinaikos - FC Internazionale

Mercoledì 1 ottobre: FC Internazionale - Werder Brema

Mercoledì 22 ottobre: FC Internazionale - Anarthosis Famagosta

Martedì 4 novembre: Anarthosis Famagosta - FC Internazionale

Mercoledì 26 novembre: FC Internazionale - Panathinaikos

Martedì 9 dicembre: Werder Brema - FC Internazionale

Се надевав дека со Анаргејзис ке се игра третиот меч со оглед дека и четвртиот меч што ке следува ке биде пак со нив , така да супер е распоредов на натпревари .
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
За гледање утакмица јас сум за, дадов таков предлог и за последниот дуел со Парма, ама сите сакаа во домашана атмосфера да лудуваат. Може ако сакате да се договориме за првото коло и дуелот со Сампдорија. Инаку ако одам да гледам натпревар, тоа ќе биде градското дерби. Октомври ми е прерано но да се надевам дека за возвртниот натпревар ќе можам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Polesna grupa da sakaa, ne mozea da dobijat. Neka si ja zavrsat rutinski rabotata, neka si go zemat 1.to mesto i neka se nasocat kon osmina-finaleto ... !!!* :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ќе го прашам Леле Ориали... ваљда имаат сеа опција на младичот. Нема да има потреба од него, доволен ќе биди Виктор само нека се покажи во енглеска.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.442
Ќе го прашам Леле Ориали... ваљда имаат сеа опција на младичот. Нема да има потреба од него, доволен ќе биди Виктор само нека се покажи во енглеска.
Јас како што прочитав за Обина , Евертон ке имаат можност да го откупат целиот негов договор за одредена сума на крајот од сезоната , како клаузула во договорот помеѓу Интер и Евертон , така да според тоа , ако разара во Англија , Евертон би понудил онолку колку што е договорено и по автоматизам Интер ке мора да ја прифати понудата .:toe:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
групата-полесна здравје! а тие анартозис од која држава се?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom