Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Адриано

Гостин
Значи овие Интер за Никаде се.Ете пак ја местат титулата глеате сеа со Удинезе врски фанале само да ги тепаат Јувентус:pos2::pos2:
добро добро е еве сеа на Сиена им дадоа Црвен оти играа со рака па малце нив да ги нервираме дека и они местат:pos2:

Милан-Сиена-1-0
удине-Јуве-1-2
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Море овие Милан...
Ко Грцине за европско ( да мѕ е*ам мајката на сите)... Со еден разлика само тепет :pos2::pos2::pos2:
Ама сепак нека му е честита победата, а и да и на Јуве...
Не можев да замислам дека Јуве ги тепаја на Удинезе, и тоа кај нив...
Честито победа и на Јуве...
Еј и ќе заборавев честито победа нас... Уште сега кажувам

И то... :toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Нема да ви биде лесно со Катанија, слушајте ми зборов.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Тешко ќе биде со Катанија.. Многу добри се сезонава..
Еве го и составот на Интер..
Цезар, Бурдисо, Матераци, Кордоба, Максвел, Занети, Киву, Камби, Хименез, Круз, Ибра
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
oti be Maikon ne igra a?
Се повреди..
Повторно so 90% дефанзивни играчи во првиот тим.. Па само Ибра, Круз и Хименез се офанзивни играчи.. А овај Бурдисо почна и Кордоба да го чува.. :pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.704
Поени од реакции
43.809
Неаме десен бек ,уште се прашувам зашто Занети не игра на таа позиција коа веќе Маикон е повреден и со оглед на фактот дека на таа позиција играл цела кариера освен последните 2 години , кажав веќе неколку пати на темава , Бурдисо е централен дефанзивец не ни очекувајте спектакуларна игра од него како бек .

Прво полувреме колку да потсетам немавме ниеден шут кон голот , ја игравме онаа карактеристична и предвидлива игра со префрлање на целата средина што се покажуе како очајно лоша варијанта .
И пак не ми штима Манчини со измените . т.е. го вади Хименез и става дефанзивец у среден ред а веќе го имаа у Камбиасо , требаше Маниче да влезе .
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
јас, ти и твоите анти-интерски коментари можете слободно да се носите, право на Јуве темата.
Forza Inter.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom