Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Каљари?
Пациенти се бе :) лесен плен се...

Додуша последно добро изиграа со Сампдорија во купот, но сепак, Интер изгази се на сите натпревари сезонава, па Каљари не ни очекувам да ни направат проблем (каков што имаше Милан па се спасуваа во 87ма минута)

Повикани се овие

Goalkeepers:12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni, 71 Enrico Alfonso.
Defenders:2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Maxwell, 13 Maicon, 16 Nicolas Burdisso, 23 Marco Materazzi, 24 Nelson Rivas, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu.
Midfielders:19 Esteban Cambiasso, 21 Santiago Solari, 30 Pelе, 31 Cesar.
Strikers:9 Julio Ricardo Cruz, 18 Hernan Crespo, 29 David Suazo, 45 Mario Balotelli.

Очекувам да почнеме со овој тим:
12 Julio Cesar, 2 Ivan Cordoba, 13 Maicon, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 4 Javier Zanetti,19 Esteban Cambiasso, 21 Santiago Solari, 30 Pelе, 9 Julio Ricardo Cruz, 29 David Suazo.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Пак сме биле заинтересирани за Мареска и тоа во Јануари најверојатно доага не знам што ке ни е кога Болзони е подобар од него да не збориме за Хименес и Пеле

Но заинтересирани сме и за Диего Велери многу добар играч од среден ред одлична техника а и одлично се гради а има и Италијански пасош

[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=4WKRZvKQHwE[/MEDIA]
 
А

Адриано

Гостин
Рома - Торино 0-0
одлична шанса имаме да им избегаме 7 бода!
Милан кога ке се вратат од јапонија сите уморни испијанети од тоа забавите што ги правеле таму има да им дадеме 5 минимум :vozbud:
Нека им е честито титулата здравје у година ние да им ја земеме!!!!!!11
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Аргентинецот е катастрофа, Севиља изиграва Лион и за секој играч бара минимум 25м евра.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еве го составот.

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 26 Chivu, 19 Cambiasso; 9 Cruz, 18 Crespo, 29 Suazo.

Пак со двајца статични напаѓачи игра... мислам дека ако не направи Суазо некоја магија, тешко ќе стигни топката во мрежата на Marruocco.

Ќе биде, ќе биди... мора да се искористат кисовите на конкурентите.
 
А

Адриано

Гостин
2-0 победа стрелци Круз и Суазо
играта многу не импресионираше ама важно 3 бода имаме во џеб :baeh:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
aj neka vidi nekoj kolku utakmici neame primeno gol! :D pozdrav
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
aj neka vidi nekoj kolku utakmici neame primeno gol! :D pozdrav
Не се многу.... 6 :)

Последно примивме гол од Аталанта... Floccari на 24.11.2007. Наредите 6 натпревари, Фенербахче, Фиорентина, Торино, Лацио, ПСВ, Каљари.... clean sheet :) а постигнавме ни повеќе ни помалку туку: 15 гола!

Браво за Хулио Иглесиас :vozbud:

Некст ис Милан... да ги убиеме нив... и ќе може да здивне малку тимот.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ете очекував тврд натпревар, сепак дури 2 гола постигнавме.
Уште една екипа клекна на колена пред шампионот, уште три лесно освоени бода, уште едно скалило погоре на патот до третото скудето по ред.

Колку утакмици немаме примено гол? :)
Само три, многу изгледаат бидејќи сме активни на сите фронтови. Последно примивме гол од Аталанта. Само 7 екипи погодиле против Интер, 6 по еднаш и само една екипа погодила двапати... и тоа погодете која?
- Ливорно! :S

Реков имаме најдобар напад во Европа со 2.74 гола по натпревар.
Одбраната е коска. Но еве сега, добар тест ќе имаме против Милан, но сепак едно е сигурно. Има два добри тимови во Милано. Тоа се: Интер и Интер примавера.


Едит: Дури смислував провокација, Димитар ме претркал :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ајде пак да се повтори ланската сезона кога Милан 2 пати си одеше поразен од дербито.:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мора да се тепа МИлан .Ке дојде како шлаг на цела успешна полусезона.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Едвај чекам да играме со Милан,да почне да им се создава фобија од Интер.
Лани толку многу бевме појаки што втората си ја наместивме 2 во 1.
Кога само ке ми текне како Ибра го претрчуваше Малдини.............................:toe:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.025
Поени од реакции
1.140
Не знам зошто мислите дека ќе биди толку лесно.. Сепак е дерби натпревар и може да се очекува се..
Секако дека Интер има повеќе шанси, има поквалитетен тим и е во подобра форма но ова е едно од најголемите италијански дерби и како што викаат топката е тркалезна се можи да се случи..
Се надевам дека ќе ја продолжиме серијата на победи и нема да примиме гол и на овој натпревар..
Форза Интер!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom