Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Оди бе...
Сакаш со среќа да поминеме...Толку не си сигурен во силата на Интер,оо ти верен навивач(у).
САКАМ ЛИФЕРБУЛ!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не сум, дури не се врати Виеира не правиме ништо во ЛШ.
Не играме со Фенербахче, играме со кремот на Европа.

Кремот во Европа не игра со Бурдисо на позиција дефанзивен заден везен. Пак истата грешка ќе ја направи Манчини т.е. не е крив тој. Пола тим е повреден. Нема кој да игра на таа позиција и мора пак да се искористи Бурдисо. Како и на последните два натпревари.

Интер кој ја играше сезонава досега е Интер Б, Интер А допрва претстои.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Аман бе почна ко Синдикат да звучиш,досеа бил Интер Б,сеа ке дојт Интер А,демек уште ништо е е ова.
Лелеее Јове џабе.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Брат сите утакмици му ги гледав досега.
Со втор тим играме, новата формација уште не ја има употребено.
Ја употреби сношти, ама играше со Круз и Креспо напред и Суазо поназад.

Само да ја поминиме фазава, да се опорават сите. Интер со Станкович, Виеира, Камби, Фиго и Адриано кој се враќа во Јануари. Ако се докаже на кампот во Дубаи и ќе го врати прв состав.

Цезарчо.

Гранитна одбрана(Киву, Матрикс, Самуел, Самуел)
Велелелен среден ред(Виеира, Камби, Станкович)
Убиствено напаѓачко трио( Адри Ибра, Круз напред)

Тоа е Интер...Интер А.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Втората фаза почнува некаде средина на фебруари бе...до тогаш уште 2пати ке се повредат, па пак ке се вратат.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Толдо, Хименез, Станкович, Фиго, Дакур, Виеира, Адри...моментално.
Матераци, Киву, Камби имаа подолги повреди, плус стави на ова и суспензиите кои ги имавме.

Уствари луди бе, BJ me. :)

Сега озбилно да збораме.
Како и да е мило ми е што полека се враќаат сите.
Ја поминавме фазата по групи иако многу имавме суспендирани, во Италијанското ни оди супер, купот допрва почнува. Ги поминавме првите препреки иако не со полна пареа.

Денес сум горд што сум навивач на Интер.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ете,сеа кажа ништо.
Јас зборам едно ти друго.
уствари висок човеку BJ me.:)

Сега озбилно да збориме,ако чекаш на Адри...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Виера и лани цело време беше повреден многу малку даде за Интер се знае што е на прво место кај Виера репрезентацијата за Интер го боли
Станкович лани играше многу добро при крајот на сезона падна во форма и уште не се е вратил во форма хименес одлично го замени но се повреди и тој

Во одбрана треба да играат Самоел(задолжително)и Кордоба може да ротира со Матераци не го сакам иако лани конечно изигра добра сезона но сепак Кордоба е подобар од него а се и легенди на интер заедно со Занети од овој состав

Напаѓачите на интер би ги поделил во две групи Адри,Креспо,Ибра а другата група Круз и Суазо сепак првите се класа играчи да беше Адри во форма ке го имавме најдобриот тандем во светот

Кој и да ни падне во ЛШ ке го згазиме само барем малку да се залечат повредите во средниот ред
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
JAS SUM NENORMALNO SIGUREN VO TIMOT NA INTER!!! KOJ i da se padne go jadel!!!!!! SEA kako gord navivac na inter gi posakuvam najjakite ekipi da gi zbriseme odma! Znaci gi posakuvam ARSENAL koi se vo dobra forma sezonava, no i gi posakuvam LIVERPOOL, preklanskite sampioni i lanskite finalisti, da im pokazeme kako se igra fudbal!!!!

FORZA INTER!! NON MOLARE MAI!!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Незнам зашто ама имам претчуство дека ќе се падне Арсенал(ништо страшно).
За Даниел Карваљо од ЦСКА.Супер играч со извонредна техника,беше најдобар кога освоија куп на УЕФА,само што долго време беше повреден,па прашање е во која насока ќе се одвива неговата кариера.Вчера излезе информација дека се договориле со ЦСКА да дојде во Интер во Јули,уште да поминел медицински прегледи.Денес од раководството на Интер само изјава дека се заинтересирани за Карваљо(дека би бил иднината на клубот).
И за тој Жерими Менез се збори долго време.Знам само дека дечкото има 20 год и дека игра среден ред во Монако,иначе не сум го гледал никогаш.
 
А

Адриано

Гостин
абе се скапав од чекање ждрепка за лига на шампиони!
и коа ми светна и си викам абе братучед тоа ти е другиот петок па си легнав да се одморам!
поздрав за Даниел карваљо закон е детево добро ме изнасмеа Интер Интер Интер и оп ајде нов договор :tapp:
Статистиките за Круз на Гоал.ком се неверојатни
ако го споредиш со Касано,Овен,Оливеира,Шевченко сите беа купени за многу пари а многу малце дадоа во тимовите а Круз беше земен како многу ефтин и слаб,и се докажа многу повеќе!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom