Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.068
epa od damna pratam i inter e del od mojot zivot samo so kasno doznav za ovoj fan klub ama ako ne se pozelni novi lica ke se odlogiram i nema so da idam pozzz
Dobro dojde vo ovoj fan klub i sekako toj sto e za inter sekogas ke bide pozelen tuka.A toj prethodno so ti pisal deka demek neso si strasen fan ne e za inter sigurno taka da uzivaj poz. p.s gleam se poveke se javuvaat da ideme za milano toa e dobro se glea deka sme vistinski navivaci. forza inter
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
epa od damna pratam i inter e del od mojot zivot samo so kasno doznav za ovoj fan klub ama ako ne se pozelni novi lica ke se odlogiram i nema so da idam pozzz
добредојде на форумов, ти посакувам пријатен престој!
веб-сајтот на интеристите-www.fcinter.com.mk
фејсбук групата-http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=164815405760&ref=ts

зачлени се на двете места, следи ги работите како одат, собиранки се одржуваат во велес и во скопје, засега во струмица немаме ништо организирано(во иднина можеби и ке биде) во меѓувреме поканет си да присуствуваш на било која од овие 2(за кога ке се одржуваат навремено ке бидеш известен).
здравје за во иднина мислам дека ке се собереме да отидеме до милано, не е далеку, визите нема да бидат потребни! само ке биде потребна желба и сто евра :)
имаме поддршка од хрватскиот Фидели клуб кој ни служи за пример и имаме гости овдека на форумот од хрватска кои ни праќаат редовно слики.
и за крај, не обрнувај внимание на секој пост, има луѓе кои се овдека само да провоцираат и љубоморат.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
epa od damna pratam i inter e del od mojot zivot samo so kasno doznav za ovoj fan klub ama ako ne se pozelni novi lica ke se odlogiram i nema so da idam pozzz
Добредојде и од мене. Секој фан на Интер е добредојден тука, што повеќе тоа подобро :)

Само ако може да пишуваш кирилица нема да биде лошо.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Позз и од мене и само јако за Интер

Деки и Весли се повикани од своите репрезентации за пријателските натпревари !!

Wesley Sneijder (Holland): friendlies - Italy v Holland (Pescara, Saturday 14 November) and Holland v Paraguay (Heerenveen, Wednesday 18 November)




Dejan Stankovic (Serbia): friendly - Northern Ireland v Serbia (Belfast, Saturday 14 November)

Е сеа дали ќе играат зашто се пожалија на повреди тоа ке покаже времето
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
добро ве најдов и од мене и се надевам дека у скоро време ке сме сите заедно у што поголема бројка на џузепе меанца да ги бодриме сите заедно поззззз
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Празник во фан клуб јубе, кога стигнаа на -5 бода почнаа коментари во стил...

Ви дишеме во врат,Мурињо е уплашен и несигурен (можно е и самоубиство во секој момент),Мунтари јадел свинско,Амаури е геј и горд на тоа. :pos:

А замислете да стигнат до -2 што ке биде. Собиранка ке праат :pos:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
:pos2:

Абе видоа една изјава на Моџи и се попалија.

А зимата во Торино веке 2-3 недели им е. :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Човек треба да е малоумен за да ги свати тие зборови на Моџи сериозно, пазете, Мурињо бил исплашен од 5те гола на Јуве против Аталанта која играше без 5 стандардни првотимци .
Нема везе тоа, јас само ке го цитирам Рекалкати по петката во Џенова, која е класи над Аталанта и каде Интер не прими гол : '' Ферара во овој момент поднесува оставка '' . :tv:

Не ми е јасен Моџи, смешен е и патетичен, бегаат 5 бода во Ноември, први се во групата од ЛШ, и збори за страв кај Мурињо :pos2: .
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Според мене Милан е посилен од Јувентус формата им е во нагорна линија.Го имат Пато според мене најдобриот фудбалер моментално во Серија А има брзина еден на еден тешко некој може да го запре а и има одлична завршница.Бековите им се најлоши во серија А а централните им се одлични посебно Тиаго Силва кој и Интер сакаше да го земе.Миалн,Интер и можеби Јуве ќе се борат за Скудето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Зошто според логиката на Моџи, Ферара не се смее ? Глеј те ги Милан .

:tv:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Позз и од мене и само јако за Интер

Деки и Весли се повикани од своите репрезентации за пријателските натпревари !!

Wesley Sneijder (Holland): friendlies - Italy v Holland (Pescara, Saturday 14 November) and Holland v Paraguay (Heerenveen, Wednesday 18 November)




Dejan Stankovic (Serbia): friendly - Northern Ireland v Serbia (Belfast, Saturday 14 November)

Е сеа дали ќе играат зашто се пожалија на повреди тоа ке покаже времето
Двајцата се пожалија на повреди, па кога се работи за пријателски натпревари не би требало да се ризикува со нив.
Го немаме само ние овој проблем, моментално тоа е главна тема во секој клуб.
Роналдо се најавуваше дека ќе биде отсутен уште неколку недели а веќе е повикан за репрезентацијата на Португалија. Исто и Рубињо. Докторскиот тим на Сити рече дека барем уште 1 месец треба да паузира а повикан е за Бразил.

Клубовите прават се што е во нивна моќ да не дозолат клучните играчи во тимот да се изложат на дополнителен замор или не дај боже повреди. Сепак нивна обврска е да ги бранат боите и на репрезентацијата па да се надеваме дека нема да имаме некакви проблеми со повреди и ќе биде спремен целиот тим за наредните натпревари.


Арсенал се повеќе загреан за Балотели...
Знае Венгер што сака, но за возврат да го добиеме Фабрегас или Ван Перси па ќе доплати Морати уште некое милионче.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Арсенал се повеќе загреан за Балотели...
Знае Венгер што сака, но за возврат да го добиеме Фабрегас или Ван Перси па ќе доплати Морати уште некое милионче.
Ни еден ни друг ни трет ни четврти, во било која комбинација ставете го Балотели, во случај да замине, за 2 до 3 години на губењето на Пирло ке гледаде ко смешен виц од '' Вест '' . :toe:
Родено е детево за да биде лидер на своја екипа над 20ка . Венгер знаете што прави, нешто слично ко со Анри кога го собра од Јуве, па го направи класа напаѓач и еден од најдобрите у Свет, буквално истото го гледа у моментов во Балотели .

Една работа ке ви кажам за Венгер, и истата ви ја гарантирам, Мурињо на тој човек нема шанса да му продаде играч, така да опцијата Супер Марио во Арсенал е пропадната се додека Мурињо е тренер на Интер. :smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Ни еден ни друг ни трет ни четврти, во било која комбинација ставете го Балотели, во случај да замине, за 2 до 3 години на губењето на Пирло ке гледаде ко смешен виц од '' Вест '' . :toe:
Родено е детево за да биде лидер на своја екипа над 20ка . Венгер знаете што прави, нешто слично ко со Анри кога го собра од Јуве, па го направи класа напаѓач и еден од најдобрите у Свет, буквално истото го гледа у моментов во Балотели .

Една работа ке ви кажам за Венгер, и истата ви ја гарантирам, Мурињо на тој човек нема шанса да му продаде играч, така да опцијата Супер Марио во Арсенал е пропадната се додека Мурињо е тренер на Интер. :smir:
Не верувам ни јас во тоа но премногу се шпекулира последно посебно по реакцијата на Мурињо после Рома.

Она што го кажав е дека доколку мора да замине тоа би значело дека мора да дојде еден од нив а онаа сума од 20 милиони е смешна за еден таков играч.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
Не верувам ни јас во тоа но премногу се шпекулира последно посебно по реакцијата на Мурињо после Рома.

Она што го кажав е дека доколку мора да замине тоа би значело дека мора да дојде еден од нив а онаа сума од 20 милиони е смешна за еден таков играч.
:pos2::pos: :icon_lol: :tv: и уште 20 емоции со смеење

Колку сакаш ти бе ?
10 гола ако има дадено во овие 2 године од кој е у Интер, има лош карактер, од 5 шута 3 му идат позади стадион. И неговиот тренер му го оценува играњето на последниот меч еднакво со Нула.

.Така да он не вреди ни 20 милиона у моментов
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Има 2 гола дадено помалце од Пато а е резерва сезонава т.е. предност им даваат на Ето и Милито .
20 милиони не, али минимум 10 да, максимум 13-15 мада и ова тешко зашто сепак сеуште е резерва .

Како и да е, реков, ова копиле, баш копиле, е иднината на Интер, само лудак би продал ваков потенцијал .
Мурињо лани рече дека има план со кој создава тим и генерација која ке носи светла иднина на Интер, го спомна Венгер во контекст дека нема да игра како него со 11 деца у тим него ке балансира и ке создава одлична средина за развој на младите играчи уз искуство.

Минатата сезона бев за позајмица на детево, оваа нц, никаде да не мрда, Мур и онака ротира состав, прави одредени калкулации и детето ке си ја добива својата шанса ( аналогна на годините пред Се ) сезонава, поготово во Јануари .

Јебеш га, на 18 години со еден Палермо дома, екипа која сезонава го победи Јуве, за само 45 минути даде 2 гола, 1 намести и беше направен пенал врз него, еден меч не е репер али доволен е за една одредена претстава за детево . :toe:

Разликата меѓу него и Пато во моментов е што Балотели трпи јака конкуренција, Пато не, Балотели игра ко крило :| ( голема грешка на Мурињо ), Пато е користен како напаѓач ( дал најистурен дал втор сеедно, игра на природна позиција ) и да, Пато е донесен за голема сума во Милан, нормално е да се очекува од него каде каде повеќе и плус нормално е да е поекспониран од било кој на негова возраст у Италија .
Еден Џовинко, кој ако не се лажам има 22 години па тек сезонава ја добива онаа здрава шанса у прв тим .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom