Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Роси ми прати за играчите. За навивачите знам дека има на почетната ама A-C-A-B ќе ми прати нешто повеќе, рече дека имал.

Сега барам доброволец да направи осврт на припремите: натпреварите што ги игравме во подготвителниот период и новите засилувања.

Ако има таков, нека се јави.

Јас иначе работам да не се секирате, ќе ја биде работата наскоро :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Mногу од вас Интерашите се побунија кога дознаа дека Амаури сака да игра за Италијанската(и ќе игра) репрезентација, но еве како бумеранг се врати и кај вас.. БРАЗИЛЕЦОТ Тиаго Мота изјавува дека сонува за настап за Аѕурите!! ТУКА!!
- Чекам коментар, како ќе го прифатите БРАЗИЛЕЦОТ во дресот на Италија!!!
Ајде ако има некој италијанец тука ќе го молам да му реплицира на дечково и да му објасни дали се повредени неговите национални чуства за тоа дека бразилец сака да игра за неговата репрезентација. Благодарам.

Ти имаш толкави комплекси од нас или од Интер што просто секое сабајле бараш некои нови информации во врска со шампионите на Италија, да напишеше некој попаметен пост за момент ќе помислев дека си новинар, баш би сакал Син да ја постира таа сликата со детенцето :tv:

Јас на пример, верувам и останатите тука имаат став дека секој треба да си игра за репрезентацијата на државата од каде што потекнува, истото се однесува и за Амаури и Мота, немојте со тие детски емоционални приказни ,,и должам на Италија'', ,,се чуствувам италијанец'' ... тоа се чисти глупости, ако си неспособен да те земат да играш за репрезентацијата ајде менувај ги чуствата да те земат за Андора ffs.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Роси ми прати за играчите. За навивачите знам дека има на почетната ама A-C-A-B ќе ми прати нешто повеќе, рече дека имал.

Сега барам доброволец да направи осврт на припремите: натпреварите што ги игравме во подготвителниот период и новите засилувања.

Ако има таков, нека се јави.

Јас иначе работам да не се секирате, ќе ја биде работата наскоро :)
се фаќам за работа! на профил ке ти пишам е-меил за да ти пратам кога ке биде готово!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
IOsonoINTERISTA бирај си која сакаш...
Овие највеке ми факаат око,ако не ти се допага некоја,кажи ке ставам други :):)













 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Среќен роденден на Камбиасо , денес полни 29 години . Да е здрав жив уште многу и што побрзо да се опорави од повредата :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нека му е срекен роденденот,побрзо да оздрави од повредата и да прави партали како до сега...:*:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
како беше распоредот од летово?
31 мај заврши ланската сезона.
доаѓање на мота и милито
2 недели одмор+куп конфедерации.
патување во лос анџелес.
натпревар со Укла.
заминување на Максвел.
враќање на бразилците од купот на конфедерации.
доаѓање на Лусио.
купот со челзи клуб америка и милан
после?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
После Пирели Купот со Монако, Супер Куп мечот со Лацио, потпушувањето со Арнаутович, Тим Купот со Јувентус и Милан, мечот со Бахреин и сега стартот на првенството со Бари . :wink:

p.s.



B Win, случајност или не ?! :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
После Пирели Купот со Монако, Супер Куп мечот со Лацио, потпушувањето со Арнаутович, Тим Купот со Јувентус и Милан, мечот со Бахреин и сега стартот на првенството со Бари . :wink:

p.s.



B Win, случајност или не ?! :)
НЕ знам брат, јас не верувам во случајност... :)
 
C

CheeEeZ!

Гостин
После Пирели Купот со Монако, Супер Куп мечот со Лацио, потпушувањето со Арнаутович, Тим Купот со Јувентус и Милан, мечот со Бахреин и сега стартот на првенството со Бари . :wink:

p.s.



B Win, случајност или не ?! :)
Хиа-Хиа :vozbud:
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
После Пирели Купот со Монако, Супер Куп мечот со Лацио, потпушувањето со Арнаутович, Тим Купот со Јувентус и Милан, мечот со Бахреин и сега стартот на првенството со Бари . :wink:

p.s.



B Win, случајност или не ?! :)
Каква случајност бре , ја мислам не постојат дресови што поубаво отсликуваат ситуација за еден тим т.е. доволно добар за да освои Серија Б :smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мислам дека на дресот треба да им стои bwin2 дека ипак двапати ја имаат освоено лигата :pipi:

едит: ова двојчето треба да стои како квадрат, али кајганава не поддржува суперскрипт xD
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Со победата на Арсенал против Селтик и неговото највероватно влегување во групите ние според коефициентот кој го имаме паѓаме на место бр. 9, а доколку и Лион успее да се пласира тогаш ние сме на место бр.10.
Тоа значи дека добиваме еден од Манчестер, Барселона, Челзи, Арсенал, Ливерпул, Севиља и Баерн Минхен.
Ќе биде интересна групава осеќам..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom