Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
neznam toa dali ke ostane uste dolgo vreme posto sam si izjavi deka saka da odi vo barsa a i morati si kaza deka ako dadat dobra sum ke go pusti da si odi
Тоа беше по натпреварот од лигата на шампиноните. Време на нервоза, разочараност...
И неговата изјава не беше дека ќе замине туку дека не знае што ќе се случи во иднина, а тоа новинарите го претворија во сторија која им одговара нив...
Морати ја одреди цената на Ибра, а тоа е 100 милиони евра, па ако има заинтересирани нека го куат, тоа мене не ми пречи. Со тие 100 милиони и плус 100те милиони кои ги подготвува Морати за револуцујата на тимот во лето може да се купат најдобрите играчи во Европа на секоја позиција.
Но сепак, Ибра останува во тимот и наредната сезона.

Оние кои ќе заминат се: Фиго, Виера, Хименез, Креспо, Круз и можеби Адриано и некој од одбраната, зависно од тоа кои засилувања ќе дојдат во летниот трансфер преиод.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Морати денес даде изјава дека доколку Ибра инсистира Интер ке му постави цена,вели Ибра даде многу за Интер но и ние многу на него.Не сум чул јас за поголем материјалис фудбалер од Ибра.
Неговиот агент Риола вели дека Ибра уште пред две години станал најскапо платен фудбалер во светот.Оваа година Ибра заработувал 11.5 мил а следната преку 12 мил, нема ни некој приближно близу што зема колку него Кака зема 9 а Меси 8.5 кој што сака нека збори но и двајцата се класа над Ибра.
Моџи денес даде изјава вели го познавам Златан им бара повеке пари вели на Интер.
Интер никогаш не терал некој со сила да игра за него,само не знам кој ке го плати Златан 12 мил Ман Сити од Реал Барса никој не го барал но таму ако оди максимум 7 мил плата да му дадат.Златан оваа година покажа класа во Сериа А но во ЛШ го немаше промашуваше кога требаше да погоди ако е играч за 12 мил требаше да погоди Кака не простуваше пред 1-2 год во такви ситуации.Лани даде 17 гола 9 од пенал ако не беа тие во Парма голови слаба ке му беше сезоната едно враме Хубнер даваше по 25 гола во Сериа А но земаше 300 000 евра плата.
Со платата на Ибра Интер ке исплака 3 фудбалери.
Доколку си оди овасе моите желби Бензема,Агуеро(за мене подобри од Ибра) и Диего.Со нив Интер ке е посилен отколку сега што е со Ибра.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Морати денес даде изјава дека доколку Ибра инсистира Интер ке му постави цена,вели Ибра даде многу за Интер но и ние многу на него.Не сум чул јас за поголем материјалис фудбалер од Ибра.
Неговиот агент Риола вели дека Ибра уште пред две години станал најскапо платен фудбалер во светот.Оваа година Ибра заработувал 11.5 мил а следната преку 12 мил, нема ни некој приближно близу што зема колку него Кака зема 9 а Меси 8.5 кој што сака нека збори но и двајцата се класа над Ибра.
Моџи денес даде изјава вели го познавам Златан им бара повеке пари вели на Интер.
Интер никогаш не терал некој со сила да игра за него,само не знам кој ке го плати Златан 12 мил Ман Сити од Реал Барса никој не го барал но таму ако оди максимум 7 мил плата да му дадат.Златан оваа година покажа класа во Сериа А но во ЛШ го немаше промашуваше кога требаше да погоди ако е играч за 12 мил требаше да погоди Кака не простуваше пред 1-2 год во такви ситуации.Лани даде 17 гола 9 од пенал ако не беа тие во Парма голови слаба ке му беше сезоната едно враме Хубнер даваше по 25 гола во Сериа А но земаше 300 000 евра плата.
Со платата на Ибра Интер ке исплака 3 фудбалери.
Доколку си оди овасе моите желби Бензема,Агуеро(за мене подобри од Ибра) и Диего.Со нив Интер ке е посилен отколку сега што е со Ибра.
Годинава тој истиот Ибра не извади од триста утакмици , и годинав тој истиот Ибра има 19 голови во Сериа А и е прв стрелец заедно со Ди Ваио ,22 голови во сите натпреварувања , два во Куп на Италија , и еден во ЛШ, од кој еден му е од пенал , никако продавање , како прво има одлична соработка со Мурињо , кој едно време изјави дека е најдобар напагач во свеотов ..
Така да нема да си оди Ибра , зема 12 милиончиња , кој ке му даде повеке ? Меси , К.Роналдо и Кака неземаат толку ..
Летово идат 2-3 засилувања и атакуваме кон ЛШ , заедно со Ибра , срцето на Интер :smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Морати денес даде изјава дека доколку Ибра инсистира Интер ке му постави цена,вели Ибра даде многу за Интер но и ние многу на него.Не сум чул јас за поголем материјалис фудбалер од Ибра.
Неговиот агент Риола вели дека Ибра уште пред две години станал најскапо платен фудбалер во светот.Оваа година Ибра заработувал 11.5 мил а следната преку 12 мил, нема ни некој приближно близу што зема колку него Кака зема 9 а Меси 8.5 кој што сака нека збори но и двајцата се класа над Ибра.
Моџи денес даде изјава вели го познавам Златан им бара повеке пари вели на Интер.
Интер никогаш не терал некој со сила да игра за него,само не знам кој ке го плати Златан 12 мил Ман Сити од Реал Барса никој не го барал но таму ако оди максимум 7 мил плата да му дадат.Златан оваа година покажа класа во Сериа А но во ЛШ го немаше промашуваше кога требаше да погоди ако е играч за 12 мил требаше да погоди Кака не простуваше пред 1-2 год во такви ситуации.Лани даде 17 гола 9 од пенал ако не беа тие во Парма голови слаба ке му беше сезоната едно враме Хубнер даваше по 25 гола во Сериа А но земаше 300 000 евра плата.
Со платата на Ибра Интер ке исплака 3 фудбалери.
Доколку си оди овасе моите желби Бензема,Агуеро(за мене подобри од Ибра) и Диего.Со нив Интер ке е посилен отколку сега што е со Ибра.
Може некој линк за оваа информација? Ме чуди од каде сега тоа дека Ибра бара ново покачување на платата.
Од наредна година ќе зема веќе огромни 12 милиони евра годишна плата, повеќе од Кака и Меси. Ако е вистина ова, велам АКО тогаш убаво изјави Морати, Ибра даде многу за Интер, но е платен премногу. Најмногу се чудам каде освен во Манчестер Сити може да биде повеќе платен. Реал не ми се верува дека повеќе би го платиле од Интер, други заинтересирани не знам. Јас искрено не верувам во овој муабет,барање за покачување на плата секоја година мене ме асоцира на нешто друго, односно дека сака да си замине од Интер.
Но како што кажав, не верувам дека некој ќе го плати повеќе освен Ман.Сити но таму нема теоретски шанси да земе некоја титула, уште помалку златна топка.
Ако замине Ибра ќе го загубиме најдобриот напаѓач во светот, но со парите можеме да го земеме Агуеро. Ако дојде до оваа опција ондак ние и нема да бидеме така незадоволни верувајте, Агуеро би го заменил Ибра потполно.
Искрено не верувам во ова и мислам дека Ибра ќе остане долги години во Интер, пред се поради платата, одличниот однос со тренерот, навивачите, сопственикот на клубот. Никаде нема да биде подобро прифатен освен во Интер. Ова се доволни причини поради кои Ибра ќе остане.
И заборавив, не ги ставајте на к*р изјавите на копилето Моџи, нека оди во затвор и нека ги плаќа таму другите затвоерници за да не го е*ат кога ќе се тушира.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Деновиве раководството на Интер планира да патува во Германија за да ги започнат преговорите со Диего, тоа беше и договорено помеѓу Морати и Мурињо во '' тајниот '' состанок кој го имаа изминатата недела каде се дискутираше за иднината на Интер .

Moratti-Mourinho avanti tutta !!!

A за Ибра, нема потреба од ширење на паника во врска со него . Барса имаше проблеми со новиот договор на Ето, едноставно не сакаа да даваат многу пари за истиот, немам информација дали го продолжил или не, но Ибра е играч кој дефакто ке бара многу пари од Барса за неговиот договор а не верувам дека истата ке биде подготвена да троши пола буџет на еден играч иако во тимот има играчи кои важат за едни од најдобрите во Светот. Е сега, ако веќе Ибра замине од Интер во Барса, на спротивната страна со сигурност ке оди Ето, така да Интер ништо не губи, напротив, ке добие уште еден голегетерски бомбардер плус и брзина во тимот, нешто што недостасува . Али овој '' ако-ако '' муабет не оди, и се ке падне во вода по крајот на сезоната кога ке дојде потврда дека Ибра ке биде дел од Интер и во наредните сезони .

И Мурињо нели беше пред преселба во Реал до пред некоја недела, а веднаш потоа од една страна стигна огромна подршка од цел стадион на мечевите со Фиорентина и Реџина ( нели фановите барале да си оди . . . noot ), а од друга дојде и оној состанок со Морати каде се дискутираше за идните потези кои ке го кренат Интер на едно повисоко фудбалско скалило . А и незнам зашто не ја земате во предвид изјавата на Ибра пред 2-3 недели, самиот кажа дека заедно со Мурињо ке останат уште долго во Милано, а истата беше реакција на прашањето за наводното заминување на Мур од Интер по крајот на сезоната . :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
После мечот со Реџина го прашаа Ибра на Скаи дали ке остане во интер тој рече не знам на крајот од сезоната ке видиме
http://www.calciomercato.com/index.php?c=6&a=117092

Морати денес изјави не можам да го замислам Интер без него но ако инсистира ке му поставиме цена.Инаку морати никогаш на сила не држел играч така беше и со Роналдо.
http://www.calciomercato.com/index.php?c=6&a=117271
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Морати денес даде изјава дека доколку Ибра инсистира Интер ке му постави цена,вели Ибра даде многу за Интер но и ние многу на него.Не сум чул јас за поголем материјалис фудбалер од Ибра.
Неговиот агент Риола вели дека Ибра уште пред две години станал најскапо платен фудбалер во светот.Оваа година Ибра заработувал 11.5 мил а следната преку 12 мил, нема ни некој приближно близу што зема колку него Кака зема 9 а Меси 8.5 кој што сака нека збори но и двајцата се класа над Ибра.
Моџи денес даде изјава вели го познавам Златан им бара повеке пари вели на Интер.
Интер никогаш не терал некој со сила да игра за него,само не знам кој ке го плати Златан 12 мил Ман Сити од Реал Барса никој не го барал но таму ако оди максимум 7 мил плата да му дадат.Златан оваа година покажа класа во Сериа А но во ЛШ го немаше промашуваше кога требаше да погоди ако е играч за 12 мил требаше да погоди Кака не простуваше пред 1-2 год во такви ситуации.Лани даде 17 гола 9 од пенал ако не беа тие во Парма голови слаба ке му беше сезоната едно враме Хубнер даваше по 25 гола во Сериа А но земаше 300 000 евра плата.
Со платата на Ибра Интер ке исплака 3 фудбалери.
Доколку си оди овасе моите желби Бензема,Агуеро(за мене подобри од Ибра) и Диего.Со нив Интер ке е посилен отколку сега што е со Ибра.
Кака и Меси се класа над Ибра? Ова го прочита во некој фан клуб или сам го напиша? :tapp: Меси можеби игра убаво за око, но да те потсетам досега во кариерата не бил најзаслужен за некоја освоена титула.. Кога Барса стана шампион во Лигата на Шампионите, Роналдињо беше оној кој се издвојуваше и кој ја правеше разликата меѓу Барса и останатите тимови, исто така и во првенството кога му аплаудираа на Бернабе! Значи можеби годинава ако биде Барса прва ќе можеме да зборуваме за Меси..
За Кака да ти појаснам.. овај сеуште нема скудето како што знам јас.. една сезона го предводеше Милан до трофејот во Лигата на Шампионите.. потоа се е во надолна линија кај него.. 5 место за Милан лани во првенството.. оваа година пропадната поради повредата.. и да не набројувам натаму..
За Златко наш.. најзаслужен што Ајакс беше шампион, еден од најзаслужните што Јуве беше два пати по ред кога тој играше таму.. и за крај пази го ова.. убедливо со преку 75 % учинок и придонес во Интер заслужен за двете титули кои ги освоивме додека тој играше.. и игра за нас..
И сега баш ме интересира дали сеуште мислиш дека класа над него се овие двајца? Фудбалери убави со играта за око има колку сакаш.. ама колку придонесуваат за титула освојување е вистинскиот одговор.. а јас ќе ти набројам некои доста заслужни за титула..
Златан Ибрахимович, Франк Лампард, Кристијано Роналдо, Франк Рибери, Арјен Робен (со можност да е помалку повреден во текот на сезоната), Жунињо..
Е овие набројани од моја страна имале голем учинок во освојувањето на титулата од страна на нивните клубови во последниве години..
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
нека дадат добра сума и за тие пари ке си ги земеме меси, Торес и Диего!
Што го дигате толку Ибра во облаци :toe:. Точно е дека сме први ради него и има донесено најмногу бодови за Интер годинава, ама толку да се дига во облаци играч кој нема постигнато гол во нокаут фаза во ЛШ нема потреба! И да Кака, Меси и К.Роналдо колку и да не сакаме да признаеме сега за сега се класа над него поради тоа што решиле на директен начин значаен натпревар во ЛШ, нешто што Ибра допрва чекаме да го направи.

И за тоа дека му ги цица парите на Морати секоја година по некое милионче и тоа НЕ е во ред. Самиот Морати изјави дека Мино доаѓал секое лето со дополнителни барања.

Една ластовичка не прави пролет. 100м и слободен Е! :tapp: Со тие пари Интер ќе купи 2-3 класа играчи!
 
А

Адриано

Гостин
Неможам да ти дадам зеленко(веќе многу сум дал) само ке ти реплицирам.
Во право си кога велиш дека е преценет ибро и дека многу пари одат во џеб кај него а ништо неможе во ЛШ.
ама во италија најдобар голгетер после Виери,Шевченко и Дел Пиеро следи Златан ибрахимович.
моментално тој е алфа и омега во интер а доколку би го изгубиле би ја изгубиле и доминацијата во италијанско.
плус доколку дојде некој од странство напаѓач многу време ке му треба да се прилагоди!

Интер ке учествува на пријателски турнир во америка!
Челзи,Милан,клуб америка и Интер се учесниците!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Кака и Меси се класа над Ибра? Ова го прочита во некој фан клуб или сам го напиша? :tapp: Меси можеби игра убаво за око, но да те потсетам досега во кариерата не бил најзаслужен за некоја освоена титула.. Кога Барса стана шампион во Лигата на Шампионите, Роналдињо беше оној кој се издвојуваше и кој ја правеше разликата меѓу Барса и останатите тимови, исто така и во првенството кога му аплаудираа на Бернабе! Значи можеби годинава ако биде Барса прва ќе можеме да зборуваме за Меси..
За Кака да ти појаснам.. овај сеуште нема скудето како што знам јас.. една сезона го предводеше Милан до трофејот во Лигата на Шампионите.. потоа се е во надолна линија кај него.. 5 место за Милан лани во првенството.. оваа година пропадната поради повредата.. и да не набројувам натаму..
За Златко наш.. најзаслужен што Ајакс беше шампион, еден од најзаслужните што Јуве беше два пати по ред кога тој играше таму.. и за крај пази го ова.. убедливо со преку 75 % учинок и придонес во Интер заслужен за двете титули кои ги освоивме додека тој играше.. и игра за нас..
И сега баш ме интересира дали сеуште мислиш дека класа над него се овие двајца? Фудбалери убави со играта за око има колку сакаш.. ама колку придонесуваат за титула освојување е вистинскиот одговор.. а јас ќе ти набројам некои доста заслужни за титула..
Златан Ибрахимович, Франк Лампард, Кристијано Роналдо, Франк Рибери, Арјен Робен (со можност да е помалку повреден во текот на сезоната), Жунињо..
Е овие набројани од моја страна имале голем учинок во освојувањето на титулата од страна на нивните клубови во последниве години..
Само сакам да те потцетам дека Меси има само 21 год а Ибра има 27 год. Допрва доага времето на Меси. Значи Ибра е фантастичен играч. Да си толку висок и да поседуваш таква техника и брзина е стварно феноменално и е за голем РЕСПЕКТ, но во моментот, значи оваа сезона Меси е подобар од Кака, Ибра, Торес, Кун, К. Роналдо и остали, сакал ти тоа го признаваш или не.
Меси оваа сезона до сега има постигнато 30 гола и 18 асистенции во трите натпреварувања што е стварно за пофалба.

Во 2005-2006 кога Барса правеше ршум во Ла Лига и во Лига Шампиони, Меси имаше само 17-18 год и многу е нормало дека неможе да биде најзаслужен за освојување на тие титули поготово кога Барса го имаа Роналдињо кој во тие моменти беше буквално класа на другите.

Но оваа година Меси го има главниот збор во Барса, игра во врвна форма и ако освоиме нешто во кој што се надеваме сите фанови на Барса, дефинитивно Меси ќе биде најзаслужниот играч.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Иксрено незнам зашто толку безпотребно кревате прашина, кога самата атмосфера во тимот е на одлично ниво т.е. најдобро сезонава .

Ај да ги разјасниме причините зашто Интер буквално ништо не може да изгуби со евентуалното заминување на Ибра .

Единствена опција во овој случај сите ние ја гледаме во Барса, екипа која нема навика да има повеќе од еден играч кој ке го цица нивниот буџет, башка што истата настојувала секогаш да се отргне од таквите ( Рони беше последниот пример ) .
Кога стануваше збор за новиот договор на Барса и Ето, излегоа шпекулации дека Ето со сигурност ке замине од Барселона бидејки неговите барања се превисоки за овој тим, веднаш потоа fcinternews.com излезе со информација дека Ето може да се пресели во Интер бидејки неговите барања за плата не би биле проблем за Морати .

Во една ваква ситуација, во Барселона едноставно нема место за Ибра, не покрај Ето, секој кој доволно добро ги познава Барса како тим би ви го потврдил истото . Од една страна, немаат ама баш никаква потреба за уште еден напаѓач ( нападот им функционира беспрекорно ), од друга, ако веќе го носат Ибра, ке се откажат од Ето зашто Барселона во ниеден случај не би трошела пола од својот финансиски буџет за двајца играчи, а да се откажат од играч кој сезонава до овој момент постигнал вкупно 29 погодоци нема логика, нели ? Тие не сакаа да му го продолжат договорот на Ето иако сезонава е брилијантен, баш поради висината на неговите финансиски барања, а камоли покрај Ето, во тимот да донесат играч од типот на Ибра . :smir:

И еве, Ибра летово станува играч на Барса, тогаш со сигурност ви тврдам дека во спротивниот црно-син табор доаѓа Ето баш поради болдираниот дел горе, нешто што мене воопшто не ми пречи .

Во еден пост на претходната тема за Интер уште пред отпуштањето на Манчини ( ме мрзи да го барам истиот ) реков, Мурињо е тренер кој Ибра ке го направи гол - машина и еден од најдобрите, истото бев уверен дека ке се случи, и еве, сезонава добивам потврда . Споредете го Ибра во времето на Манчини, и Ибра во времето на Мурињо и ке уочите една огромна разлика . Сега сетете се на Дрогба од Челзи, што беше истиот додека Мур беше негов тренер, што е по неговото заминување од Лондон . :toe:

Ако Ибра замине во Барселона, факт е дека Ето доаѓа во Интер, го губиш Ибра, но добиваш нова гол машина, башка добиваат и огромна брзина во играта со Ето, плус постирав претходно дека ќе се дрзнат и за Диего наредниве недели . . . така да наредната сезона, вака или онака, Интер ке биде класа тим во споредба со оној кој го имаат оваа сезона, или оној тим кој се градеше во ерата на Манчини . . . нешто што сеуште се осеќа во сегашниот Интер, за жал .

Од една страна ви уочувам дека Барса нема никаква потреба од Ибрахимович ( а тоа е единствениот тим со кој се поврзува ), од друга, дека Интер дали со или без Ибра од наредна сезона ке го има најдобриот тим во од кога сте почнале да навивате за клубот . ФАКТ !
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Оваа година Ибра игра како што треба светска класа покажува во сериа А.Но за мене не се ништо помалку Цезар само клку пати не извади оваа година јас ќе кажам не само ради ибра сме приви туку и заради него,Мајкон,Камбијасо,Занети сте чуле ли тие да дигат галама да барат плата се на Ибра и оваа и минатите се нешто му фали.
Да можам тројца како Ибра би дал за Меси.
Последен супер играч супер ѕвезда што играла за Интер од кога јас го следам е Роналдо.
 
А

Адриано

Гостин
Ибра е човек кој сака да биде ѕвездата во тимот а во барса се игра исклучиво тимска игра.
еднаш да не биде центар на внимание и почнува да се нервира и да не подава.
играч како ибра е лидер кој сака да биде алфа и омега како што е сега во интер!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Што го дигате толку Ибра во облаци :toe:. Точно е дека сме први ради него и има донесено најмногу бодови за Интер годинава, ама толку да се дига во облаци играч кој нема постигнато гол во нокаут фаза во ЛШ нема потреба! И да Кака, Меси и К.Роналдо колку и да не сакаме да признаеме сега за сега се класа над него поради тоа што решиле на директен начин значаен натпревар во ЛШ, нешто што Ибра допрва чекаме да го направи.

И за тоа дека му ги цица парите на Морати секоја година по некое милионче и тоа НЕ е во ред. Самиот Морати изјави дека Мино доаѓал секое лето со дополнителни барања.

Една ластовичка не прави пролет. 100м и слободен Е! :tapp: Со тие пари Интер ќе купи 2-3 класа играчи!
Значи јас едно пишувам ти друго.. Кој е тој меч кажи ми кој Меси го решил во лигата на шампионите, а имал клучна улога за титулата? Не памтам јас таков.. И Кака да решил, ама ти реков не е комплетен за мене, односно не е ништо повеќе од Златан бидејќи во првенството е доста слаб, односно неговиот учинок не му помага на Милан.. За Роналдо веќе ти го набројав во оние успешни кај мене.. за кој можеш да речеш дека имал заслуга и за првенството и за шампионите.. овие двајца други никако.. Меси годинава ќе му биде прва во првенството во која ќе биде најзаслужен.. за лигата на шампиони ќе видиме.. сеуште е далеку титулата..
За ластовичката како што можеш да видиш во Интер и една ја прави пролетта, само таа пролет ја гледаме само во првенството.. и јас би ја надополнил односно кажал поинаку твојата последна реченица.. купи ти во Интер 1-2 класа играчи, додади и малку помош на таа ластовичката и ќе видиш како ќе дојде летото..

Само сакам да те потцетам дека Меси има само 21 год а Ибра има 27 год. Допрва доага времето на Меси. Значи Ибра е фантастичен играч. Да си толку висок и да поседуваш таква техника и брзина е стварно феноменално и е за голем РЕСПЕКТ, но во моментот, значи оваа сезона Меси е подобар од Кака, Ибра, Торес, Кун, К. Роналдо и остали, сакал ти тоа го признаваш или не.
Меси оваа сезона до сега има постигнато 30 гола и 18 асистенции во трите натпреварувања што е стварно за пофалба.

Во 2005-2006 кога Барса правеше ршум во Ла Лига и во Лига Шампиони, Меси имаше само 17-18 год и многу е нормало дека неможе да биде најзаслужен за освојување на тие титули поготово кога Барса го имаа Роналдињо кој во тие моменти беше буквално класа на другите.

Но оваа година Меси го има главниот збор во Барса, игра во врвна форма и ако освоиме нешто во кој што се надеваме сите фанови на Барса, дефинитивно Меси ќе биде најзаслужниот играч.
Значи токму она што јас го кажав.. оваа година.. досега тоа беше Роналдињо.. односно последно.. да не ме сфатиш погрешно.. оваа година е токму на Меси.. кога тој не игра Барса е некако немоќна.. ме мрзи да ги барам тие натпревари кои ги почнаа без него и одвај даваа гол.. значи како што реков.. оваа сезона.. ако бидат први!

Иксрено незнам зашто толку безпотребно кревате прашина, кога самата атмосфера во тимот е на одлично ниво т.е. најдобро сезонава .

Ај да ги разјасниме причините зашто Интер буквално ништо не може да изгуби со евентуалното заминување на Ибра .

Единствена опција во овој случај сите ние ја гледаме во Барса, екипа која нема навика да има повеќе од еден играч кој ке го цица нивниот буџет, башка што истата настојувала секогаш да се отргне од таквите ( Рони беше последниот пример ) .
Кога стануваше збор за новиот договор на Барса и Ето, излегоа шпекулации дека Ето со сигурност ке замине од Барселона бидејки неговите барања се превисоки за овој тим, веднаш потоа fcinternews.com излезе со информација дека Ето може да се пресели во Интер бидејки неговите барања за плата не би биле проблем за Морати .

Во една ваква ситуација, во Барселона едноставно нема место за Ибра, не покрај Ето, секој кој доволно добро ги познава Барса како тим би ви го потврдил истото . Од една страна, немаат ама баш никаква потреба за уште еден напаѓач ( нападот им функционира беспрекорно ), од друга, ако веќе го носат Ибра, ке се откажат од Ето зашто Барселона во ниеден случај не би трошела пола од својот финансиски буџет за двајца играчи, а да се откажат од играч кој сезонава до овој момент постигнал вкупно 29 погодоци нема логика, нели ? Тие не сакаа да му го продолжат договорот на Ето иако сезонава е брилијантен, баш поради висината на неговите финансиски барања, а камоли покрај Ето, во тимот да донесат играч од типот на Ибра . :smir:

И еве, Ибра летово станува играч на Барса, тогаш со сигурност ви тврдам дека во спротивниот црно-син табор доаѓа Ето баш поради болдираниот дел горе, нешто што мене воопшто не ми пречи .

Во еден пост на претходната тема за Интер уште пред отпуштањето на Манчини ( ме мрзи да го барам истиот ) реков, Мурињо е тренер кој Ибра ке го направи гол - машина и еден од најдобрите, истото бев уверен дека ке се случи, и еве, сезонава добивам потврда . Споредете го Ибра во времето на Манчини, и Ибра во времето на Мурињо и ке уочите една огромна разлика . Сега сетете се на Дрогба од Челзи, што беше истиот додека Мур беше негов тренер, што е по неговото заминување од Лондон . :toe:

Ако Ибра замине во Барселона, факт е дека Ето доаѓа во Интер, го губиш Ибра, но добиваш нова гол машина, башка добиваат и огромна брзина во играта со Ето, плус постирав претходно дека ќе се дрзнат и за Диего наредниве недели . . . така да наредната сезона, вака или онака, Интер ке биде класа тим во споредба со оној кој го имаат оваа сезона, или оној тим кој се градеше во ерата на Манчини . . . нешто што сеуште се осеќа во сегашниот Интер, за жал .

Од една страна ви уочувам дека Барса нема никаква потреба од Ибрахимович ( а тоа е единствениот тим со кој се поврзува ), од друга, дека Интер дали со или без Ибра од наредна сезона ке го има најдобриот тим во од кога сте почнале да навивате за клубот . ФАКТ !
Би бил искрен и би ти кажал со првава болдирана реченица од моја страна заслужуваш не едно црвено.. едно 5-6 црвени..
Ако Интер не губи ништо со заминувањето на Златко во овој момент, во момент кога имаме една анемична средина, еден напад составен од старците Круз и Креспо, и немирните деца Адриано и Балотели.. тогаш јас ќе дојдам во Скопје и ќе се фрлам во Вардар, а ти ќе снимаш со мобилен.
За Ето сега.. гол машина? Стварно ли Ето ти е гол машина? Единствено со тебе се согласувам за брзината.. или изгледа тебе те лажи она што тој дава по 30 тина гола во сезона, а Златан по 15-20.. Нека дојди Ето нека игра во Италија ќе видиш колку ќе даде.. Јас сум убеден дека Златан ќе даде преку 35 ако игра за Барселона на местото на Ето.. и дали си видел кажи ми гол на Ето некој добар како оние на ЗЛатан? Паметиш ли таков гол? Некој да ти оставил впечаток.. едноставно преку 50 % му се допуцани топки од 5-6 метра.. И за крај.. нешто што највероватно не си го знаел.. имаше една статија за Ето.. во странски весник.. која пресмета дека тој е најголемиот потрошувач на топки од страна на сите напаѓачи во врвни клубови според бројот на шансите кои ги добива.. Нешто слично пресметување како она со Рибери кои беше.. за најкорисен играч статистички.. Ето едноставно му требаат 3-4 шанси за да даде гол.. а дека ќе добива на натпревар во Интер по 10, исто како во Барселона.. тоа е прашање на векот... а мислам дека ќе ти текне одговорот.. доволно си голем..

Оваа година Ибра игра како што треба светска класа покажува во сериа А.Но за мене не се ништо помалку Цезар само клку пати не извади оваа година јас ќе кажам не само ради ибра сме приви туку и заради него,Мајкон,Камбијасо,Занети сте чуле ли тие да дигат галама да барат плата се на Ибра и оваа и минатите се нешто му фали.
Да можам тројца како Ибра би дал за Меси.

Последен супер играч супер ѕвезда што играла за Интер од кога јас го следам е Роналдо.
На моменти помислувам дека не си навивач на Интер.. Оваа година не е завршена.. и јас не пишувам постови сеуште за оваа година.. кој бил заслужен.. за тоа на крајот.. а кога веќе толку сакаш еве ти накратко.. Цезар е платен да брани.. тој веќе има 29 години.. ако сега не брани незнам кога.. Маикон исто така.. негова работа да игра добро во дефанзива и да нафрла добро.. Камбиасо и Занети да.. но едно забораваш.. забораваш лани и оломнани кога истиот тој Цезар имаше утакмици кои директно влијаеа на неколку резултати на Интер.. некои фатални.. некои Златан ги поправи.. Интер - Парма 3-2 (При резултат 1-1 на почетокот на второто Цезар прима гол од мртов агол и мораше Златан со два гола и последниот во 90 мин да ни донесе 3 бода), Интер - Валенсија (при наше водство 1-0, кога напаѓачите на Валенсија едвај се доближуваа до голот овој прима гол од слободен од преку 35 м - КАТАСТРОФА), Ливерпул - Интер (зарем го заборави оној втор гол на Жежард? Немој да ми речеш дека беше топка која не се бранеше.. катастрофа..
За Занети го пратам доста долго време.. едноставно грев е да речиш дека не е заслужен да игра за Интер, али ќе дојде време кога ќе седи на клупа.. и ќе видиш дека Интер ќе игра подобро и покреативно во средината.. тоа е тоа.. клубот Интер е многу поголем од Занети.. ништо не е вечно.. и тој време е да оди на клупа.. па и да му се крени дресот со неговата бројка.. доста е!
И за крај.. каде беа сите овие кои ги наброја последните кола лани кога Рома не стаса и особено последната утакмица.. кога немаа сила да и дадат гол на Парма.. па мораше Златан да влегува повреден во еден натпревар во кој врнеше дожд.. Интер беше под голем притисок.. и да постигне два гола.. па и ако сакаш Маикон да добие самодоверба и да почне да трча после водството од 0-1, да направи асистенција за 0-2, а дотогаш да биде незабележителен.. Зарем го забораваш сето ова?

Ибра е човек кој сака да биде ѕвездата во тимот а во барса се игра исклучиво тимска игра.
еднаш да не биде центар на внимание и почнува да се нервира и да не подава.
играч како ибра е лидер кој сака да биде алфа и омега како што е сега во интер!
Баш напротив.. Ибра не е човек кој сака да биде алфа и омега.. токму затоа можеби сака да си оди од Интер.. не сака се да биде оставено на него.. и заради некои глупави потези на управата на Интер во неговата кариера да нема трофеј од Лигата на Шампионите.. грешно си го проценил.. стварно ми е жал..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom