Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Проблем е што Мело за иста работа не доби црвен, а Маикон без пардон, коинциденција или не, од судија кој потекнува од Торино .

Ебате лешперите, али реков, лани се слушаше олее олее од C.N. во Торино, така ке биде и оваа година .

Подобра алтернатива од Занети за Маикон и неможеме да добиеме, башка еве Мота се врати и беше за мене motm на овој натревар, и онака со играње на Снајди или он или Деки ке требаше да отпаднат, вака сите у пакет ке ги гледаме . :vozbud:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Одличен резултат со добра игра, многу шанси.Одиме на +8 и притисокот е на ЈуБе.FORZA INTER
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Очекувана победа.Ме изненади голот на Залајета,но сепак веруем во мојте момци и не знаев дека тоа ке им биде воглавном се на Болоња.

Балотели посеизгледа јадел шамари во соблекувална,знае хозе како треба со такви мочковци...ај ке си кажете даде гол се оправда...но не е тоа оправдание.

Милито финишинг 20ка,се надевам дека ке му се зголеми уште повеке самодовербата дека на ред е Барса.

Воглавном то,,, :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Штета за Маикон, но мора некако да му олеснат на Јубе.

Очекувам реакција на Мурињо и барем еден меч суспензија наместо 3. Али вината ја гледам во Маикон, безвезе направи испад, памет за друг пат.

Како и да е, честито победа, нови три бода и +8 во однос на второлигашите. Баш како на тренинг, без многу замарање до 3 бода, одлична игра на целиот тим посебно на Киву, Мота и стандардно - Милито.

Форца Интер !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Шо не е оправдание за Балотели, денес беше супер за едно полувреме, беше изваден зашто Болоња ке играа типично италијански и педерски, ке одеа да изнудат уште еден жолт а како што веќе знаеме Росети ко од шала ги дели кога се Интер во прашање.
И Милито јес да е финишер али она што го утна на 1-2 беше срамота, многу лошо изигра баш онаму каде што е и најдобар, во финишот, одлично се снајде во шеснаестерецот, прими супер пас од Ето, измрда еден играч, имаше ситуација боља и од пенал, можеше да бира каде да упати ударче, тој земал шутира ко да нема утре и го погоди голманот па пречката . Дури и Вивиани беше збунет од таа одбрана а на 1-2 таков зицер можеше и те како да биде казнет, штета немаше играч од Интер кој повторно ке подареше гол за противникот . .
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
зицерот на бало:kesa:

неам време да коментирам, треба да испаѓам после дефинитивно ке го испцујам котлето!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
честито нека ви е победата... фаворитите ова коло имаат лесни мечеви и не очекувам кикс од никого, евентуално Парма сега да ги збуни Фиорентина.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
зицерот на бало:kesa:

неам време да коментирам, треба да испаѓам после дефинитивно ке го испцујам котлето!
Не е бетер од оној на Милито во секој случај, Милито можеше да бира каде да шутира и имаше време за размислување, Балотели доби топка и веднаш се обиде да го издрибла голманот кој одлично го покри својот агол башка и еден фудбалер имаше кој го покриваше голот .

Се искупи како и да е, даде гол што мене искрено ме радува зашто истото е супер за неговиот морал . И денес дојде онаа потврда дека не е играч мање кога игра ко напаѓач . :toe:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
"We have three quality strikers and so I let Samuel Eto'o rest because he will start against Barcelona. Mario Balotelli didn't play this week and so he started," the coach told Sky Sport Italia after the game.

Mourinho was then prompted on Balotelli's situation both on and off the pitch after he rated the striker as 'zero' last time out. However, he was keen to keep things cool.

"I am here to talk about the game, but I will not speak about anything else. We won, we won well without problems and we deserved to win," added the 'Special One'

"Balotelli played normally and had a balanced game. He missed and scored and so it was ok.

"Now we are focusing on Barcelona."

Мурињо
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Што се случи, зошто доби црвен Маикон? Ми дојдоа гости само што почна второ полувреме и не можев да догледам. Дали одигравме на ниво како и во првото?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Што се случи, зошто доби црвен Маикон? Ми дојдоа гости само што почна второ полувреме и не можев да догледам. Дали одигравме на ниво како и во првото?
Второ полувреме рутинирано,,,имаше по некоја шанса.Мајкон доби директиен посеизгледа поради пцуење на линискиот судија,тотално без везе.Прашање е дали ке има еден меч или два суспензија..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Што се случи, зошто доби црвен Маикон? Ми дојдоа гости само што почна второ полувреме и не можев да догледам. Дали одигравме на ниво како и во првото?
Во второ Милито утна зицер односно боља шанса и од онаа на Балотели во прво па можеш само да си замислиш што утна :), Вивиани по одбраната по која топката удри во пречка само се чудеше што се деси .
Мота имаше исто една добра шанса со глава, Дејо исто, Маикон блокиран шут у шеснаестерец по карактеристичен пробив . . . ваљда примети дека само една екипа играше . Камби даде добро голче по тацна на Милито, гол по кој мене искрено ептен ми олесна зашто такви утнати зицери бев убеден дека ке бидат казнети од некој шашма гол, нешто што не се деси .

А Маикон е деген, глуп, реков и претходно, изреагира доста неинтелигентно, у 91 минута, за еден беден аут му опцу све женско у фамилија на линискиот судија и оп, на Росети толку му требаше, директен црвен .
Мене једино ми е криво што Мело за иста реакција не беше санкциониран, но што е тука е, Занети си го имаат десно, може ке ги немаат оние карактеристични кросеви десно со Маикон, али Ил Капитано у одбрана го јаде бразилецов па не гледам дека Интер губи нешто клучно пред овој дуел со Јуве и Фиорентина . :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Па добро, значи заслужено. За пцуење не би требало повеќе од еден меч да добие, обично казнуваат повеќе за некој брутален старт и слично.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Се вракам повторно тука,добро ве најдов,арни сте ми сите да не прашувам многу,по дома си ги чувате женичките ли ??:pos2:

За утакмицата со Болоња очекувано полесен тренинг за Интер,Милито машинерија,ке биде главниот лик во во најновиот Терминатор :):)
Балотели...не знам дали да го коментирам или не,едноставно кога сака игра а кога не сака не ебе жива сила...карактер 0,000001%
Ми е криво за Мајкон што нема да игра,но очекувам да настапи против пацерите од сељо Торино па да им праиме повторно оле олееее...

Ибра + Ибра + Ибра = Милито... :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom