Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Aaehehehaha, ова последниов гол да ти биде 1-2 пас Камби - Милито, не е здрав кељавиов, денес изигра партија на сезона ( до сеа најдобра ) прави пас у празно од своја половина до Милито и успеа да догура до шеснаестерец и да даде гол по асистенција на Il Principe, свака му част, ја не приметив од стримов ( лоша слика ) дека он подал до Милито па после даде и гол . :vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Да, тоа ме нервира, што овие кои беа понапред од него не го мрднаа газот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Да, тоа ме нервира, што овие кои беа понапред од него не го мрднаа газот.
Aбе нема што да те нервира тоа, Камби со таква аеродинамичност бес влакно спојлер на глава лета на терен, ко телепорт да напраи мамата .

Друга битна ствар од денес, Мота е од круцијално значење за екипава, од една страна денес праеше пасови бетер и од Снајди, зборам за оние through пасови, башка само еднаш згреши во подавање у тек на цел меч, дургото Се му беше перфектно, тоа е едно, и друга причина зашто реков дека е од круцијално значење, он кога игра не игра Мунтари . :toe:
Со Мунтари се губи цела динамичност на тимот, Мота е далеку од статичен, везе по цел терен а и нападот делува поопасно кога е у тим, факат, се добива плус уште еден кој може да храни атак со топки.

Најдобрите кај Интер денес :

Cambiasso: 8.5
- Stunning performance. Like Zanetti, he very rarely gifted the ball away and scored an excellent goal at the end of a move that he started himself.

Milito: 7.5 - Scored with a real predators strike before setting up Cambiasso with an exquisite cross. - eбате goal.комот, минимум 8ца заслужи и дефакто повеќе од една ебана реченица зашто даде гол и асистираше прекрасно за вториот .

Balotelli: 7 - A real enigma. Showed great strength to score with his head and showed some good touches, but also showed his petulance and lack of confidence in front of goal.

Zanetti: 7.5 - Good endeavour and work rate both when his side were in possession and when they were looking to win it back, and almost never gave away the ball. - За капитенот реков во неколку наврати сезонава, у средина сеуште може да везе, али веќе не е оној стариот како бек, поготово не лево, за десно може да гура, поготово против Јуве во случај да не игра Маикон .

Motta: 7 - He linked up very well with Milito and played some excellent balls, particularly to set up Balotelli after half an hour. - И овој заслужува повеќе од 7, може ке имаше и 9ка да беа искористени неговите пасови со што дечкото ке имаше минимум 2 асистенции во овој меч .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Камби е ѕвер бе треба вечно да сме му благодарни на Реал какви фудбалери ни дава хаха . Штом решат дека некој не го бива, тој парче прави. Јес да и ние им го дадовме Роберто Карлос па мораа да ни вратат. Кога ќе влезе и Весли во елемент 100% тоа ќе биде рапсодија во сино-црно.

Шала на страна, овој Интер изгледа застрашувачки. До лани никогаш не се знаеше пред натпревар што и како ќе биде, сега натпревариве се како полесен тренинг. Во овој период сме имале по 4-5 катастрофални натпревари минимум, без разлика на резултатите. Оваа година само стартот се мачевме малку но ништо посебно, се си тече според план. Многу рутински денес првото полувреме, ние сме јаки или тие слаби, незнам...

Инаку пишав и прееска, Рубин ја заврши сезоната во Русија, слободни се, не се оптоварени нешто посебно, ќе имаме многу тежок натпревар со нив на Меаца. Посебно што сум убеден дека Рубин ќе го добие Динамо Киев. Се надевам дека ќе ги решиме работите на Камп Ноу, иако Барса важи за фаворит.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Види, Рубин нема да имаат квалитетен фудбалски натпревар скоро 2 недели, освен тренинзи оној натреварувачки дух од 90 минути нема да го имаат у нозе до мечот со Интер, тоа колку што е добро толку е и лошо .
И да, и мене ми се допаѓа тоа што мечевиве со ваквите аутсајдери на Интер им станаа рутина, Болоња е тим кој на пример со Јуве на гости изигра 1-1 и тоа со некомплетен состав, башка имаа и шанси бајаги за гол плус недосуден пенал, искрено денес очекував многу повеќе пред се од нивниот напад но ете, се на се си остана ова рутинирана победа без многу напор .
Друга работа, карактерот, Интер промаши 2-3 супер прилики на 1-1 и пак успеаа до крај на прво да дадат гол, во второ промашуваат исто супер шанси за зголемување на водство и пак на крај успеваат да стигнат до тројка . Слично беше и со Динамо Киев, а муабетот ми е дека едноставно не дозволуваат промашените шанси да им влијаат деструктивно врз остатокот од играта, баш напротив, тераат со исто темпо и газат врз направените грешки .

Она што не треба да не радува е грешката по која примија гол, Самуел втор меч по ред греши на ист начин, ко да го изгубил оној осет за офсајд замка, минатата со Рома Лусио го извади за таквата реакција, денес за жал бразилецот не успеа повторно да ја поправи грешката на Валтер .

Сума сумарум, со Сампдорија примија гол по смешна грешка на Сантон, со Катанија подарен пенал од Цезар, со Каљари непотребен фаул за пенал на Маикон, со Палермо смешна реакција на Кордоба по која противникот се отвори, со Динамо Киев да не ги спомнуем 2та примени гола . . .
Да, у принцип секој примен гол е по грешка на одбраната, али не на ваков пацерски и аматерски и наивен начин ебаго . :nenene:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Милито продолжува во ист стил на Ноу Камп :vozbud:

Не знам зашо ама осекам дека Милито ке биде главниот играч против Барса,ке ја реши утакмицата :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Паца Интер форевер! и лав Интер
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Ja риби Интер :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Дечки, јас само да ве известам дека ќе бидам отсутен од форум и воопшто од интернет некаде до 5-ти декември. Тоа значи дека го оставам сајтот во рацете на Syn, F.A. и J.Zanetti кои ќе ја користат силата мудро. На дечките од Велес кои ќе гостуваат во емисија кај Филе им посакувам пријатно да си поминат, J.Zanetti таму да ги промовира сајтот и фан-групата, и општо, да не го заебаваат Филе многу кога ќе ја тепаме Барса, пошто човекот треба да не покани и за финалето :)

Поздрав до сите!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Многу јако изигравме денес ја глеав утакмицата сите изиграа ко да ни е најбитен натпревар,иначе се глеа дека барса е ранлива пак киксна со атл.билбао па искрено се надевам и на победа со ваква игра ке падне секој:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа очекував победа, иако секако мораше да се чуваат и силите за Камп Ноу. Гледам имале доста шанси и за посигурна победа, но сепак и 3 постигнати голови е добро.

Единствено црвениот картон на Маикон во 90та минута е негативно од овој дуел, но здравје има кој да го замени.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честито победа...:smir:
Да ги скинете барса наредново коло во ЛШ...:tv:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Дечки,имате среќа Меси нема да игра со вас.
А се поверојатно е дека ќе ги нема Ибра и Туре.:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Дур не видам први еданајс :) џабе се овие муабети, мада оние со свинскиот и треба со едно етикетиче да им се забрани пристап до место кај шо има 90 000 луѓе, тие и не треба да играат . Али за Ибра и Меси маломорген сеа да се веруе на такви муабети, Мурињо со истите трикчиња се служи, Снајдер не требаше да игра со Динамо Киев па изигра цел меч, капак на Се и беше човек на натпреварот .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom