Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
Што му е филмот на снајдер бе не зеза како сака денес најнова инфорамција вели дека сака да остане во реал нејке трансфер ни под разно каков педер еј не ми се верува нека не доага се да му ебам кој кур е па он да го молиме да не е кристиано роналдо случајно не ми треба таков играч кој го викаат со сила да дојде. После ова сфатиф дека мозно е да останеме со празни раце ако не смисли нешто морати во последен миг кон некој друг играч
 
К

кременко

Гостин
Што му е филмот на снајдер бе не зеза како сака денес најнова инфорамција вели дека сака да остане во реал нејке трансфер ни под разно каков педер еј не ми се верува нека не доага се да му ебам кој кур е па он да го молиме да не е кристиано роналдо случајно не ми треба таков играч кој го викаат со сила да дојде. После ова сфатиф дека мозно е да останеме со празни раце ако не смисли нешто морати во последен миг кон некој друг играч
а зошто сте запнале по снајдер цело време тоа па тоа , и да не дојде голем кур а со него а без него
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Излегов в град, неможев да ти реплицирам веднаш. Тоа последното лошо те имам сфатено, мислев дека зборуваш за Ибра.

П.С. Изгледа Бурдисо ќе не напушти. Некои едвај чекаат да си оди, али ја мислам дека Бурдисо беше добар играч од клупа, плус не бара првотимски статус и покачување на плата.
Останува да видиме што ќе се деси во наредните неколку дена.
Се согласувам дека Бурдисо е добар играч за на клупа но во оваа конккуренција нема повеќе место за него. Кордоба е класа подобар од Бурдисо, Киву, Матераци...
Ривас и Бурдисо треба да си бараат нов клуб.


Иако се почесто читаме како трансферот на Снајдер ќе пропадне, играчот сакал да се докажи во Реал, мислам дека овие денови ќе го завршиме овој трансфер и ќе ја добиеме новата 10ка.
Морати одамна ќе се откажеше од Снајдер доколку не беше сигурен во реализацијата на трансферот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
Сакам да казам дека со плеј ке бидеме многу појаки кој ке ги уиграва напагаците ето и милито ке правиме многу шанси. Ние и вака сме јаки ама со плеј како снајдер ке бевме многу појаки а сеа он што не зеза како сака тоа е факт јбг ке се обидеме кон друг играч мозе и кон вдв по што он сам изјави сака да се замине од реал
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Составот за Бари: Толдо, Цезар, Орландони, Кордоба, Занети, Лусио, Маикон, Матераци, Киву, Сантон, Станковиќ, Кварезма, Мота, Мунтари, Виера, Крхин, Мансини, Ето, Милито, Балотели

Со Бурдисо клубот требало да одлучи како ќе биде, во меѓувреме, не е повикан за мечот со Бари.

Инаку нови „жешки“ изјави денес:

"Any decision on Burdisso's future is up to the club. I wouldn't take Cassano because he scored against Inter just like Acquafresca did, while Milito didn't. Vieira has amazed me. Despite me being clear with him, he has never lost heart. He asked for the chance to train and show his worth, and he hasn't missed a minute's work. Ciro Ferrara said that with certain declarations of mine I showed that I am scared of Juventus? Yes, yes..." :pos2:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Сакам да казам дека со плеј ке бидеме многу појаки кој ке ги уиграва напагаците ето и милито ке правиме многу шанси. Ние и вака сме јаки ама со плеј како снајдер ке бевме многу појаки а сеа он што не зеза како сака тоа е факт јбг ке се обидеме кон друг играч мозе и кон вдв по што он сам изјави сака да се замине од реал

Последни 10 поста ти се исти... Топлo - ладно со Снајдер

Го сакаш, па го пцуеш...

Напорен си по маааааалце... Али јбг...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Интересно е и тоа што го кажал за Виеира.. И покрај тоа што бил отворен со него (највероватно му рекол дека нема да смета на него), овој не изгубил надеж и барал само да тренира и да докаже дека вреди.. Не пропуштил ни минута тренинг и како да ми делува Мурињо дека ќе му даде втора шанса.. Иако многумина не го сакате овој е еден од оние поомилени кај мене кои настапуваа надвор од Интер.. ова зборувам за минатото.. едноставно како тој играше во Арсенал.. тоа не се заборава.. Можеби годинава ќе не демантира сите кои се откажавме од него.. Иако со висината, градбата, искуството кое го има овој човек е измислен за дефанзивен фудбалер во средината..:pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Ako добро памтите ист беше случајот и со Дејо лани, сега во една ваква ситуација кога Камби е повреден, Виеира е и те како добредојден али проблемот е тоа дали ке може да игра констатно по 90 минути натпревар.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
Последни 10 поста ти се исти... Топлo - ладно со Снајдер

Го сакаш, па го пцуеш...

Напорен си по маааааалце... Али јбг...
па ке биде топло ладно ке не јебе како сака ја убаво пишав добар играч е сакам да дојде али после ова ми го смени мисленето и нормално дека ке го пцујам тим како интер тешко се одбива значи подобро му е да седи на клупа во реал а иначе ако мислиш дека сум напорен не ги читај моите постови ја пишувам реално ако беше за тоа ти цело време пишувас за ибрахимович и ништо лошо не ти казав а го баци дресот на барса првиот ден и си кутев нејкам со никој да се карам само пишувам уабво за интер дека со плеј ке бидеме многу појаки само ти тоа не го сфакаш
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Не пишувам бе јас за Ибрахимович... Ама ти изглеа си ја имаш мувата на капата и сеа да вратиш нешто, удри дека јас сум пишувал за Ибрахимович...

Како и да е...

Бурдисо во Рома по се изгледа е веќе завршена работа...

Повеќе

А најлошиот дел е што Мурињо сеуште верува во дедо Патрик... :kesa::kesa::kesa:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Kе се преговара за Снајди во Италија, значи добар бил изворот од Скај Италија + Рекалкати кои тврдеа дека од Понеделник нагоре Снајди ке пристигне во Милано и дека преговорите сеуште траат .
Сега за сега ништо конткретно освен тоа дека агентот на Снајдер ке доаѓа во Италија на почетокот од наредната недела .

Најубаво ке е да почекаме официјализирање на евентуалниов трансфер зашто вестите се едни исти, сумата е веќе позната, дури и за договорот излегоа некои информации, чим до таму дотерала работава, ваљда до мечот со Милан би требале да го имаат во своите редови иако скептичен сум дека до тогаш Се ке биде готово ( официјализиран трансфер + спремност за мечот ) .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
ок не треба да се караме за глупости сепак ко прво и двајцата сме фанови на интер и треба да се почитуваме мегу себе ти прв почна да ми реплицираш со тоа дека сум бил напорен ја убаво ти реков ако ти сметаат моите псотови не ги читај секој си има право на свое мислене така
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.251
па ке биде топло ладно ке не јебе како сака ја убаво пишав добар играч е сакам да дојде али после ова ми го смени мисленето и нормално дека ке го пцујам тим како интер тешко се одбива значи подобро му е да седи на клупа во реал а иначе ако мислиш дека сум напорен не ги читај моите постови ја пишувам реално ако беше за тоа ти цело време пишувас за ибрахимович и ништо лошо не ти казав а го баци дресот на барса првиот ден и си кутев нејкам со никој да се карам само пишувам уабво за интер дека со плеј ке бидеме многу појаки само ти тоа не го сфакаш
До сега Снајдер не изјавил дека сака да дојде во Интер, значи Снајдер у никој случај не ве ебе , он од почетокот на трансфер периодот изјавува дека не сака да иде од Реал :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
До сега Снајдер не изјавил дека сака да дојде во Интер, значи Снајдер у никој случај не ве ебе , он од почетокот на трансфер периодот изјавува дека не сака да иде од Реал :smir:
Kонтрадикторни се неговите изјави, прво го вика тоа, после вика дека чест му е што човек како Мурињо се интересира за него и дека Интер се добра опција, па вчера излага инфо дека не сака да си оди од Реал, за подоцна да излезе информација од Рекалкати кој контактирал со неговиот агент и кој потврдил дека преговорите не се готови .
Вчера и Скај Италија потвтдија дека Снајдер ке дојде во Милано наредната недела за медицински тестови, денес доаѓа потврда дека неговиот агент во Понеделник пристигнува во Италија така да логично е дека сеуште е можно Снајди да го облече дресот на Интер, иначе преговорите ке беа завршени и ке се насочеа кон друг плеј . :wink:

п.с. Веста за пристигунвањето на неговиот агент во Милано наредна недела денес ја пренесе As(s), истиот тој весник кој вчера излезе со инфото за Снајди дека не сакал премин во Интер .
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ќе види дека нема што да прави и сирот ќе потпише за Интер...

Па ќе влече повреди цела сезона... Ова у кратки црти што и како ќе се дешава со лалево :)

ПоЈќе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom