Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Поздрав до сите интераши, еве и ја влагам у групава.
:pos:

Имај во предвид дека кога ќе го пцуеме дотичниот (тоа уште трае инаку...), не сме мислеле на тебе.

Добредојде! :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Туборг у парк, наредно лето, ја на Ибра му земам во случај Интер да не го освојат скудетото, он во случај да го освојат :D .
И плус пица од ИоСоно, или не знам кој беше... Пивце и пица... таква комбинација ко да беше... :)

Кварезма ајде и ти ако сакаш влагај у кладбата, благо нешто да каснам после пивото и пицата... смисли нешто и ти влагаш у комбинација :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
И плус пица од ИоСоно, или не знам кој беше... Пивце и пица... таква комбинација ко да беше... :)

Кварезма ајде и ти ако сакаш влагај у кладбата, благо нешто да каснам после пивото и пицата... смисли нешто и ти влагаш у комбинација :)
Немој еј, ке те банкротираме сите у една вечер, all in ке мора да одиш, а осеќам ке фолдуеш . :pos2:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хммм :)

Интерестинг :)

Ај бе ..... Што сакаш ? Благце од Канела ? Палма ? ;D
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Хехехех... ќе ми излезе ко частење за титула :) :) :)

Ваљда сте у право бе... Него нејќам кисели да ми бидете ако вие частите... Јбг, нема да има титула, али у таа комбинација ќе ја славиме победава над Бахреин... :) :) :)

П.С. Одговара и Палма и Канела... влезен си у кладбата, детаљите ќе ги прецизираме накнадно и така и така е долгорочна кладбава :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако освоиме титула сакам со ИбраЦадабра да се сликате у дресови на Билан и да ги носите као аватар на форумов ;))))))))))

Има ли полоша казна од тоа ? хахахаха
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.136
Поени од реакции
12.877
Zar uste ima nekoj sto ne veruva deka inter pak ke bide sampion vo italija?I toa nas navivac???Jas mislev deka takva smetka moze da si prai samo nedodelkan navivac na jube ili ocajnite ni komsiiiii...Bratce izvini so uletuvam kako joker vo poker ama jas vo bukvalno se sto ke posakas ke se kladam so tebe uste sea deka Inter ke osvoi skudeto i ovaa godina.Bas posle utakmicata so Lacio se kladev so eden napalen navivac na Bilan deka inter ke bide pak sampin vo 100 euro a mu vikam pa slucajno ako bide Milan noviot saqmpion od mene ima 400 eura:pos2:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Значи според твојава логика, Барса грдо се заеба со Ибра со оглед на тоа што е повреден и сеуште нема натпревар во нозете со новиот тим ?
Готово, на колена се, башка го изгубија и третиот стрелец во нивната историја :( . Tрансфер периодот трае до крајот на месецот, доволно е само да го земат новиот играч пред мечот со Бари и воала . . . реков, ако го земат по истиот заебаа работа, а тек ако го земат по 29ти, односно по мечот со Милан тогаш и јас ке ја критикувам управата поради овој евентуален лош потег, а до тогаш останува да чекаме .
Од мојата логика до онаа на Барса има неколку светлосни години.. Мислев јас пак ќе ти мавнам некој пенал ама сам си маваш.. :pipi:
Страната на Барса е достапна за секого.. Појди дечко и види од кога Златан тренира таму со нивните.. Ќе видиш дека со скршена рака тренира од првиот ден.. А тоа дали имал натпревар во нозете не е битно.. Тој нема официјален натпревар во нозете.. Додека на тренинг има колку сакаш.. Појди на страната на Реал да видиш од кога Роналдо, Кака и Бензема тренираат со нив.. Појди на страната на Јубе види за Диего..
Јас реков дека плејот нема да биде уигран, а не нема да има официјален натпревар.. Плејот се уигрива на тренинг со вежбање на тактики и акции..
Кај Барса е сосема друга ситуацијата.. И да не се уигра Златан тие го имаат напред Анри.. Го имаат Меси.. Го имаат Бојан.. Значи имаат една комплетна тројка напред за онаа 4-3-3 формација.. А ние плеј немаме кој да го ставиме доколку новиот не му тргне.. Тоа е разликата меѓу нас и Барса.. Како што реков светлосни години..

П.С. А со овој притисок во Интер сега, со ова долго чекање на тој плеј, со ова негово доцно купување (доколку се купи), ама баш ич не сум убеден дека од првата сезона ќе успее, па ако сака тоа нека биде и Лампард или Жерард.. Тоа е толку осетлива позиција, особено кај нас, што треба време тој да се прилагоди.. Подобро сега со Кваресма да играме отколку да се коцкаме на некој плеј..

Ако освоиме титула сакам со ИбраЦадабра да се сликате у дресови на Билан и да ги носите као аватар на форумов ;))))))))))

Има ли полоша казна од тоа ? хахахаха
Каква титула?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Од мојата логика до онаа на Барса има неколку светлосни години.. Мислев јас пак ќе ти мавнам некој пенал ама сам си маваш.. :pipi:
Страната на Барса е достапна за секого.. Појди дечко и види од кога Златан тренира таму со нивните.. Ќе видиш дека со скршена рака тренира од првиот ден.. А тоа дали имал натпревар во нозете не е битно.. Тој нема официјален натпревар во нозете.. Додека на тренинг има колку сакаш.. Појди на страната на Реал да видиш од кога Роналдо, Кака и Бензема тренираат со нив.. Појди на страната на Јубе види за Диего..
Јас реков дека плејот нема да биде уигран, а не нема да има официјален натпревар.. Плејот се уигрива на тренинг со вежбање на тактики и акции..
Ma немој експерту, Ибра од готовански екипи, од екипа ко Ајакс, Јуве и Интер оди некаде каде едноставно не постојат ѕвезди во екипата, не постои еден човек, нема егоманијакални изливи, нема ЈАС сум овде најдобар, оди во друга фудбаска димензија, оди во Барселона .
Со оглед на неговото минато и те како треба да се адаптира во оваа нова средина, ко во црна дупка да влегол . . . не го праи шалабајзерот Бог, најверојатно нема да успее да се пласира на СП, се мачи во ЛШ ( англичаните го изхејтаа и го нарекоа Пинокио на месецот ради неговата изјава кога рече дека Пеп може комотно да смета на него во големите мечеви ) . . . има векни леб да јаде за да биде оној, најдобриот . :wink:

Џабе се маваш во гради со тие твои пенали, треба ли да те потсетам како те ребраа овде фановите на Јунајтед кога толку самоуверено пишуваше на нивниот фан клуб, да те потсетам ли за пеналчето на кое им се намести кога Кристијано Роналдо замина а потоа и Ибра ти го спопика, па после ке те ребраат, епа ке те ребраат бе . . . и сеа овде ми тврдиш дека јас тебе ти се местам на пенал, немој молим ти се, само за разлика од нив, нема да бидам толку брутален кога Интер повторно ке го освои Скудетото ( и ке се покаже дека ПАК, по незнам кој пат ГРЕШИШ ) и ке стигне подалеку во ЛШ од периодите со '' големиот '' Ибра, не бе, ке очекуем овде да дојдеш и САМ да си ја признаеш грешката која месецов ја правиш, ти, фану на Интер .
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Ma немој експерту, Ибра од готовански екипи, од екипа ко Ајакс, Јуве и Интер оди некаде каде едноставно не постојат ѕвезди во екипата, не постои еден човек, нема егоманијакални изливи, нема ЈАС сум овде најдобар, оди во друга фудбаска димензија, оди во Барселона .
Со оглед на неговото минато и те како треба да се адаптира во оваа нова средина, ко во црна дупка да влегол . . . не го праи шалабајзерот Бог, најверојатно нема да успее да се пласира на СП, се мачи во ЛШ ( англичаните го изхејтаа и го нарекоа Пинокио на месецот ради неговата изјава кога рече дека Пеп може комотно да смета на него во големите мечеви ) . . . има векни леб да јаде за да биде оној, најдобриот . :wink:

Џабе се маваш во гради со тие твои пенали, треба ли да те потсетам како те ребраа овде фановите на Јунајтед кога толку самоуверено пишуваше на нивниот фан клуб, да те потсетам ли за пеналчето на кое им се намести кога Кристијано Роналдо замина па после ке те ребраат, епа ке те ребраат бе . . . и сеа овде ми тврдиш дека јас тебе ти се местам на пенал, немој молим ти се, само за разлика од нив, нема да бидам толку брутален кога Интер повторно ке го освои Скудетото и ке стигне подалеку во ЛШ од периодите со '' големиот '' Ибра, не бе, ке очекуем овде да дојдеш и САМ да си ја признаеш грешката која месецов ја правиш, ти, фану на Интер .
Знаеш каде се забележува дека грешиш? Односно дека си маваш пенали? Одма твојов пост се разликува во однос на оние твои други.. Некако понервозно ми делуваш.. Смири се.. Простено ти е.. :back:
А за фановите на Манчестер ме ребрале? Ова во немоќ го кажуваш? Или што? Кои фанови? Оние по 10 години што имаат? На темата за Роналдо? Па јас имам во репутација зелено од страна на нивниот член кој мислам дека ги разбира најмногу работите.. Од Дено.. Баш на тој ист пост кога им зборев за Роналдо.. Им реков ви замина вашата ѕвезда.. Ѕвездата која тие ја создадоа.. Додека кај нас е сосеме спротивна ситуацијата.. Им реков ако замине Златан не е исто.. Ние Златан го купивме таков каков што е.. Ние го купивме шампион и го продадовме шампион.. Тие Роналдо го купија дете и го направија шампион.. Сосема различно е тоа.. И никој мене не ме ребраше дечко..
Со мали деца кои имаат по 10 години не се расправам јас..:pipi:

А кога Ибра успеа во Италија, ама скроз сум убеден дека ќе успее во Шпанија.. Ме плаши само Ето.. Скоро никој така јак не успеал од Шпанија во Италија.. Примери имаш колку сакаш.. Ривалдо, Роналдињо.. Сите доаѓале од таа Барселона.. Да се надеваме дека и овој пат нема да биде така.. А оние кои од Италија појдоа таму.. Како Роналдо, Зидан.. мислам дека си голем знаеш што направија..

П.С. Смири се.. се забележува дека си нервозен.. те разбирам не можиш на се да одговориш како што сакаш..:back:

Скудето бе ;)
Па Скудето имавме.. За тоа ли го земавме Ето? Значи и сега ќе имаме скудето, ама нема да има такви спектакуларни голови.. Не е исто.. Можи да се кладиме за лига на шампиони.. Не мора да ја освоиме.. Барем до полуфинале.. или пак до финале ако сакаш.. Тогаш јас губам.. :pipi:
А скудетото со оваа конкуренција во Италија е боза..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Знаеш каде се забележува дека грешиш? Односно дека си маваш пенали? Одма твојов пост се разликува во однос на оние твои други.. Некако понервозно ми делуваш.. Смири се.. Простено ти е.. :back:
А за фановите на Манчестер ме ребрале? Ова во немоќ го кажуваш? Или што? Кои фанови? Оние по 10 години што имаат? На темата за Роналдо? Па јас имам во репутација зелено од страна на нивниот член кој мислам дека ги разбира најмногу работите.. Од Дено.. Баш на тој ист пост кога им зборев за Роналдо.. Им реков ви замина вашата ѕвезда.. Ѕвездата која тие ја создадоа.. Додека кај нас е сосеме спротивна ситуацијата.. Им реков ако замине Златан не е исто.. Ние Златан го купивме таков каков што е.. Ние го купивме шампион и го продадовме шампион.. Тие Роналдо го купија дете и го направија шампион.. Сосема различно е тоа.. И никој мене не ме ребраше дечко..
Со мали деца кои имаат по 10 години не се расправам јас..:pipi:

А кога Ибра успеа во Италија, ама скроз сум убеден дека ќе успее во Шпанија.. Ме плаши само Ето.. Скоро никој така јак не успеал од Шпанија во Италија.. Примери имаш колку сакаш.. Ривалдо, Роналдињо.. Сите доаѓале од таа Барселона.. Да се надеваме дека и овој пат нема да биде така.. А оние кои од Италија појдоа таму.. Како Роналдо, Зидан.. мислам дека си голем знаеш што направија..

П.С. Смири се.. се забележува дека си нервозен.. те разбирам не можиш на се да одговориш како што сакаш..:back:



Па Скудето имавме.. За тоа ли го земавме Ето? Значи и сега ќе имаме скудето, ама нема да има такви спектакуларни голови.. Не е исто.. Можи да се кладиме за лига на шампиони.. Не мора да ја освоиме.. Барем до полуфинале.. или пак до финале ако сакаш.. Тогаш јас губам.. :pipi:
А скудетото со оваа конкуренција во Италија е боза..
Мала исправка; Роналдињо не беше донесен во Милан поради тоа што играше предобро, туку за да продаде по некој сезонски билет повеќе. Значи утка беше кога дојде, уште дур беше во Барселона отапе.

А што се однесува до Роналдо, не играше он во Шпанија, па после Италија, па после пак Шпанија?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Haha, оставен без зборови, воочен колку пати си погрешил на форумов и си бил изребран од Дено и остала багра од фан клуб Јунајтед во периодот пред да играат со Интер и периодот кога им се ситеше за Роналдо, го велиш ова, ти си оној проѕирниот, предвидливиот . . .

И верувај, не сум нервозен, ти уочувам само, си погрешил неколку пати на форумот, твоите предвидувања не искочиле точни а си бил уверен во исправноста на твоите тврдења, ти реков, наредна година Мај, и ова сега што го мелеш, за наводниот неуспех на Интер ке излезе погрешно од твоја страна . . . очигледно само тогаш ке замочлиш и ке ги смениш твоите ставови спрема Интер .

п.с. Еве дел од твоите пенали
За 4 дена.. само уште 4 дена.. а после гледај да најдеш некој факт.. од типот на ветрот ја дувна топката во голот на Манчестер.. уште само 4 дена.. не знаеш што ве чека после сите вас на фан клуб Ман Јунајтед.. само 4 дена.
Да ги погодеше двете добри шанси твојот миленик на Олд Трафорд, може и ќе беше во право . . . . . може . :wink:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Мала исправка; Роналдињо не беше донесен во Милан поради тоа што играше предобро, туку за да продаде по некој сезонски билет повеќе. Значи утка беше кога дојде, уште дур беше во Барселона отапе.

А што се однесува до Роналдо, не играше он во Шпанија, па после Италија, па после пак Шпанија?
Играше да.. Роналдо..
Муабетот ми беше.. Голема ѕвезда и лидер на својот тим кој бил во Италија скоро секогаш успевал во Шпанија.. Такви беа Зидан и Роналдо..
Такви ќе бидат Кака и Златан..
Додека оној лидер или онаа ѕвезда која од таму дошла во Италија ретко успевала.. Роналдињо беше лидер.. Исто така и Ривалдо.. Еве сега го носиме најјакиот стрелев во Европа.. Времето ќе покаже..

Haha, оставен без зборови, воочен колку пати си погрешил на форумов и си бил изребран од Дено и остала багра од фан клуб Јунајтед во периодот пред да играат со Интер и периодот кога им се ситеше за Роналдо, го велиш ова, ти си оној проѕирниот, предвидливиот . . .

И верувај, не сум нервозен, ти уочувам само, си погрешил неколку пати на форумот, твоите предвидувања не искочиле точни а си бил уверен во исправноста на твоите тврдења, ти реков, наредна година Мај, и ова сега што го мелеш, за наводниот неуспех на Интер ке излезе погрешно од твоја страна . . . очигледно само тогаш ке замочлиш и ке ги смениш твоите ставови спрема Интер .

п.с. Еве дел од твоите пенали Да ги погодеше двете добри шанси твојот миленик на Олд Трафорд, може и ќе беше во право . . . . . може . :wink:
Тој цитат е моја желба.. Така сакав да биде.. Штета што Интер ме разочара.. А за во Мај тука сум.. Да видиме кој кого ќе ребра.. Молете бога барем скудето да земиме.. Да бидеме на статус кво од лани.. Оти нема на раат да ве оставам..:back:
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
Како прво не сум шпион, навивам за Интер уште кога играше Беркамп. Што се однесува до никот се двоумев и помеѓу Хакан Шукур и Нелсон Ривас, но сепак Греско си е Греско, инаку сите тројца ги мрзам најмногу на свет, и зошто мора никот да е од омилениот играч????????
Еден мој пријател роднина тренира во Мадрид, и уште пред месец дена ми кажа дека околу Снајдер се е завршено, и тој е интераш, и секогаш ми давал точни информации. На пр. пред две лета, иако официјално се откажавме од Киву, тој ми кажа дека тоа е само трансфер-игра, и дека романецот ке потпише за нас. Тоа и се случи. Истото беше и лани со Кварезма. Значи Снајдер зад Ето-Милито, Станковиќ-Камбијасо-Мота зад Снајдер, Маикон-Киву-Лусио-Занети пред Цезар, тоа е тимот кој сигурно го освојува скудето со барем иста разлика како оваа сезона, и барем едно финале додека е тука Мурињо (уште три сезони). И не е ништо страшно што нема веднаш да биде уигран, за Италија и вака сме прејаки, во ЛШ вистинското започнува по јануари. И ако сака некој опклада дека Диего во јубе ке заврши нешто слично како Рафаел ВДВ во реал, може одма...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom