Фан Клуб: Вардар

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Вие го гледате повеќе, па дали стварно би ни помогнал во дефанзивата?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
Вие го гледате повеќе, па дали стварно би ни помогнал во дефанзивата?
Па и онака сме тенки во тој дел, а и секако би му дал него предност зошто знам дека ќе изигра од срце за разлика од други двајца штопери.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Вие го гледате повеќе, па дали стварно би ни помогнал во дефанзивата?
Секако дека не е послаб од Муслиу и Велковски. Тројцата се тука негде по квалитет ама Муслиу и Новак играат редовно во своите клубови за разлика од Велковски.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Секако дека не е послаб од Муслиу и Велковски. Тројцата се тука негде по квалитет ама Муслиу и Новак играат редовно во своите клубови за разлика од Велковски.
sepak velkovski takticki e najvazniot stoper vo sistemot koj go igrame, zaradi toa igra i koga ne e vo forma.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
А ќе остане ли до септември во Вардар ? :icon_mrgr: :toe:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Дарко Велковски пред коронава последните 7-8 утакмици играше стандард 90 минути, еднаш беше избран и за играч на натпреварот...
Со тројца штопери назад он мора да игра прва постава пошо технички е најпоткован.
Муслиу - Нова - Даре и по страна Ристевски и Алиовски е топ.

Извинете за оф топикот.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Sedloski ide da bide trener na Dinamo 2 spored sportklub.



Kakva bagra sme nie i posle barame sport vo drzavava. Pozicija sportski direktor menuvas so trener na vtora ekipa na balksanski klub.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Sedloski ide da bide trener na Dinamo 2 spored sportklub.



Kakva bagra sme nie i posle barame sport vo drzavava. Pozicija sportski direktor menuvas so trener na vtora ekipa na balksanski klub.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Другар, Динамо е европски клуб. Динамо 2 може да му биде отскочна даска за првиот тим на Динамо па потоа некој уште поголем клуб.

Исто како што млад играч пре би играл во младинскиот тим на Динамо него првиот на Вардар / Искра, така и овој.

Барем јас така мислам, можеби имал скроз друга причина.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
baska ke se ofajdi i malku od okolu kako neoficijalen menager, na primer negoviot pulen adem moze da im go sitne i ke lapne uste nesto pokraj platata koja ke ja ima kako trener.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
baska ke se ofajdi i malku od okolu kako neoficijalen menager, na primer negoviot pulen adem moze da im go sitne i ke lapne uste nesto pokraj platata koja ke ja ima kako trener.
Не е темава расказ за "Колку го мразам Седлоски" , очигледно ти има набиено некој комплекс па секое негово спомнување у фан клубов, ти го потенцираш истото за него и Адем, у најмала рака 5 пати те имам прочитано од кога дојде пак у Вардар.

Ја лично немам никакви симпатии према Седлоски, ама од како имаше функција и како трењер и како директор Вардар беше/е у нагорна линија, барем на табела.

Така да не гледам простор за негативни коментари за Седлоски, а истото го мислам и за Адем, колку и да е ограничен или не, детето остава срце на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom