Фан Клуб: Вардар

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Neznam koj ja gledat Shkupi so Rengers, ama leviot bek na shkupi crnecot e MASHINA !
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.316
Поени од реакции
5.567
Ајде сега ќе ви го стават Грнчаров по партиска линија место Панчев и ќе ви тргни работата :D
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
14
Поени од реакции
8
Што и,срамота е како Вардар неможе да најде еден асален лев бек ебате

Koj Vardar bre? Ova Vardar e? Mene ocite ni bolat koga gi gledam Adem, Berisha i ne znam koj namesto igracite sto gi napustive i igracite sto napravija historia. Zal mine za Tigran, Gaca i uste po nekoj sto igrat vo ova ”vardar” ta i za nas, za Makedonija. Koj sakate kako lev bek? Evo, ce znat, smenavme igraci i decata vlegoa ta ke kupime klasa igraci? So koj pari? Shkupi imalo mashina crnec. E tie kupvat, nie prodavame. Nie terame dolo tie gore. Gledajte samo za 6 mesesi.

Luge ovde mislat deka tambe i ovaj od Romania bile blisko. Nikogas. Zosto? Edniot i drugiot bea, pred da sa slobodni vo timoj sto nudat pojke plata od nas. Sve toa e media, zelba na Pandev. Nisto pojke od zelba.

Prvo prvo trebime da stanvime prvi vo makedonija pak. Ama nemat da se desit so:

Redzepi, serafimov, kolevski, todorovski, popzlatanov, cvetanovski, Adem, Berisha, Popov, Iseni

Nekoj od ovie se mnugo mladi. Mozda ke im biva za fudbal za nekolku godini. Nekoj, kako Popov samo se gotovi. Nekoj, kako novite ne gi imame videno uste. Time will tell kako ke sa tie
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Полошо од ова денес ваљда не може да изиграме. Како прво не ја сфаќам потребата на Бабунски по секоја цена да праи играчи од Исени, Цветаноски (џабе го пофалив мочково) и Бериша. Тие бре се недораснати за во македонска лига, а камоли за европски мечеви. Ако некого треба да се гура од младите, тоа се Адем, кој едини денеска се обидуваше да превземе одговорност во средината, и Тодороски.
Очигледно фалеше Јуфо во везниот ред, кој знае да нагази и даде топка према напаѓачите. Непријатно ме изненади Мицевски денеска. Како да не беше оној истиот од припремите и се криеше позади топката. Манев солиден во дефанзива, али никаков придонес од него во нападот. Ниту пробивање, ниту корисен центаршут. Како да бевме со играч мањак по левата страна во офанзива.
Ништо не е загубено, но под услов да се опамети Бабунски и да престане да форсира недоквакани дечишта. Во спротивно треба да лета доколку не го помине Пјуник. Истоимената екипа е на рамниште на просечен македонски прволигаш.
koga go gledav berisha se prasuvav kolku pari treba da se platat za da kupis 45 minuti na vazen natprevar od EL kvalifikacii.. deckoto ni e brz, ni ima nekoe dvizenje, ni tehnika, stvarno ne gledam nikakvo sportsko opravduvanje da e i rezervist. edino logicno mi deli da platil za nastapot, nesto drugo ne mozam da si zamislam (ili aj uste trenerot da e peder i da se vo vrska).

Neznam koj ja gledat Shkupi so Rengers, ama leviot bek na shkupi crnecot e MASHINA !
toa vcera mu bese najdobriot nastap za shkupi, inaku ne e tolku konstanten, za razlika od drugiot crnec koj go donesoa ovoj e dobar, drugiot se pokaza kako dupka, a i za nego platija otsteta. inaku prasanjeto e dali e navistina e tolku mlad, onaka gledajki ja facata pre mi deli ko da ima 25 godini. ako e tolku mlad kako sto se vodi togas na shkupi mu se pogodi igracot.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ајде сега ќе ви го стават Грнчаров по партиска линија место Панчев и ќе ви тргни работата :D
А Панчев по која линија мислиш дека е ставен?! Да не е случајно пошто е многу „добар“ спортски работник...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Едно знам, се помалку има вистински вардарци, а со тоа и вистински македонци. Изгубена е свеста и припадноста кон нешто за кое треба да се бориш, а тоа се Вардар и Македонија. Политичарите, од македонска националност, одлично си ја извршуваат задачата зададена од странските фактори кои роварат во земјата и сакаат да го дотепаат народот и да го натераат да се помири со тоа дека не постои македонец, македонско, Македонија. И што е најлошо, добро им оди.

Како споредба, видете со каков жар се работи во албанските клубови. Кај нив нема напаѓање и вреѓање на клубот, се држат во заедништво и функционираат беспрекорно.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Целата кривица за поразот од Пјуник е кај Бобан Бабунски.Зошто?
Ја згреши формацијата и тактиката.Значи сите имаме замисли игра со 4-2-3-1 или 4-3-3,ама коа веќе гледаш дека немаш играчи снајди се бе друже тренер си.Коста Манев игра цело време централен ама нашиот мозок го става лев бек, а неподвижниот киксер Попов штопер.Оваа утакмица му беше печена да се затворе со густа средина и да проба преку контри нешто да направе со овакви екипи барем тоа е лесно.Значи коа веќе гледаш дека немаш квалитет можеш и со тоа шо го имаш на радполагање да извадеш нешто само ско знаеш да ги уклопеш.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
koga go gledav berisha se prasuvav kolku pari treba da se platat za da kupis 45 minuti na vazen natprevar od EL kvalifikacii.. deckoto ni e brz, ni ima nekoe dvizenje, ni tehnika, stvarno ne gledam nikakvo sportsko opravduvanje da e i rezervist. edino logicno mi deli da platil za nastapot, nesto drugo ne mozam da si zamislam (ili aj uste trenerot da e peder i da se vo vrska).


toa vcera mu bese najdobriot nastap za shkupi, inaku ne e tolku konstanten, za razlika od drugiot crnec koj go donesoa ovoj e dobar, drugiot se pokaza kako dupka, a i za nego platija otsteta. inaku prasanjeto e dali e navistina e tolku mlad, onaka gledajki ja facata pre mi deli ko da ima 25 godini. ako e tolku mlad kako sto se vodi togas na shkupi mu se pogodi igracot.
Кај црнците често е тешко да се процени возраста оти многу често природно изгледаат многу постари него што се. На една моја колешка дечко и е црнец и прв пат коа во видов си реков "кај го нашла овој 40 годишен", испадна типов помлад од неа бил.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
Кај црнците често е тешко да се процени возраста оти многу често природно изгледаат многу постари него што се. На една моја колешка дечко и е црнец и прв пат коа во видов си реков "кај го нашла овој 40 годишен", испадна типов помлад од неа бил.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Priznaj deka prvo si pomisli “Se cepi ovaa parce se pravi”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Кај црнците често е тешко да се процени возраста оти многу често природно изгледаат многу постари него што се. На една моја колешка дечко и е црнец и прв пат коа во видов си реков "кај го нашла овој 40 годишен", испадна типов помлад од неа бил.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
sekako, ama i cesto imaat falsifikuvani dokumenti, posebno koga se vo prasanje fudbaleri koi se rodeni vo afrikanska drzava.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
sekako, ama i cesto imaat falsifikuvani dokumenti, posebno koga se vo prasanje fudbaleri koi se rodeni vo afrikanska drzava.
Да да јасно ми е, само сакав да кажам дека не секогаш е тоа случајот ако изгледаат постари ама нормално не може да се знае :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom