Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Одличен резултат (особено со оглед на играта), али црна точка е црвениов на Грнчаров што беше чиста глупост. Не знам дали ја нешто пропуштив али не видов ништо. Сеа на реваншот со Даре или Муслиу ќе треба да се браниме :oops:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Браво! Супер резултат.
Среќа не треба, туку мора да се има, ама и да се одигра доволно добро. И во Стамбол да им го начукаат вака!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Македонија има моментално еден единствен тренер во вистинска смисла на зборот.
Тој тренер го има Вардар.
Чеде Јаневски. Точка.
Браво! Голем резултат. Машки.
На чекор до историја.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Inache kolku sho znam direkten crven = nema pravo na nastap na revanshot, vaka dva zholti dobi Grne se nadevam deka ke smee da igra vo Turcija.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Inache kolku sho znam direkten crven = nema pravo na nastap na revanshot, vaka dva zholti dobi Grne se nadevam deka ke smee da igra vo Turcija.
Нема врска, за директен црвен може за повеќе натпревари да биде суспендиран, а за втор жолт „само“ за следниот натпревар, така да во секој случај нема да игра на реваншот. Најиритирачко е што за ништо го доби вториот жолт.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Дали тоа на графиката на ТВ Нова беше знакот од РК Вардар? Неверојатно познавање на спортот.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Нема врска, за директен црвен може за повеќе натпревари да биде суспендиран, а за втор жолт „само“ за следниот натпревар, така да во секој случај нема да игра на реваншот. Најиритирачко е што за ништо го доби вториот жолт.
Mora zhalba da ispratat nashive do UEFA. So Musliu ili Velkovski vo defanzive ke svrshime rabota :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom