Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Има теоретска шанса ама релно тешко,ние треба две победи со Силекс и Тиквеш ,Брера треба два кикса со слога и Македонија.
brera treba da ne pobedi. moze 2 reminja ili poraz i remi... so sloga u gosti bi trebalo da izgubat, valjda ljockite nema da im ja dadat, i nereseno e ok... e sega finalnata, dali makedonija ke parkira autobus i ke go napravi tesko za niv ke vidime.... eve sansa grne da pomogni...
 
Член од
27 април 2020
Мислења
50
Поени од реакции
144
Ако имаат три екипи ист број бодови што одлучува? Во рамките на научна фантастика е ама еве да речеме Вардар да ги добие двете,Брера едната со Ѓорче и Работнички да ги изгуби двете ќе имаат сите исто бодови
Со таа варијанта по 41 бод сите 3 клуба Работнички би играл мајсторка, али не верувам дека Работнички нема да земе еден бод од следните 2 кола. По турска линија ќе го земат бодот уште следно коло
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.813
Поени од реакции
13.466
Тивко е на темава, се надевам дека е така бидејќи се спремате за инвазија во Кратово.

Немој да не сте дошле! Одиме да го наполниме цел стадион!
 
Член од
12 март 2023
Мислења
29
Поени од реакции
106
Сите навивачи и симпатизери на Вардар се искрени патриоти.

Некои дури водат и инстаграм страници посветени на Вардар.

Криво ми е само што се во заблуда и имаат кратко памтење. А кога не ја научуваш лекцијата, на истиот камен ќе се сопнуваш.
 

Attachments

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Сите навивачи и симпатизери на Вардар се искрени патриоти.

Некои дури водат и инстаграм страници посветени на Вардар.

Криво ми е само што се во заблуда и имаат кратко памтење. А кога не ја научуваш лекцијата, на истиот камен ќе се сопнуваш.
aj odjebi so toa kurta murta glupostite, vidovome niz godinite koj dava i vlozuva vo vardar a koj ne go pusta ni na gradski da igra. glasaj za kogo sakas tvoja rabota ama deka site se isti ocigledno ne se.
 
Член од
12 март 2023
Мислења
29
Поени од реакции
106
Како прво не ме познаваш, па не би смеел да ми кажеш "одјеби".

Секако, "вложуваат" они во Вардар...за да соберат гласови од нас патриотите.

Светла ни' е иднината ако состојбата во Вардар зависи од политичката ситуација.

Ако за 33 години независност не ги научивме шаблоните што се повторуваат, алал да ни е....


aj odjebi so toa kurta murta glupostite, vidovome niz godinite koj dava i vlozuva vo vardar a koj ne go pusta ni na gradski da igra. glasaj za kogo sakas tvoja rabota ama deka site se isti ocigledno ne se.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.945
aj odjebi so toa kurta murta glupostite, vidovome niz godinite koj dava i vlozuva vo vardar a koj ne go pusta ni na gradski da igra. glasaj za kogo sakas tvoja rabota ama deka site se isti ocigledno ne se.
Не заборавај да додадеш тука и ... но и праќа развиени батки да тепаат Комити на трибина, или имаш селективна меморија. ;) ;) ;)
У право е дечкото, пакт со ѓаволот никад не се склучува, без оглед на околностите, големата слика никогаш не била убава ни за клубот ни за групата, кога тоа било случај.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Како прво не ме познаваш, па не би смеел да ми кажеш "одјеби".

Секако, "вложуваат" они во Вардар...за да соберат гласови од нас патриотите.

Светла ни' е иднината ако состојбата во Вардар зависи од политичката ситуација.

Ако за 33 години независност не ги научивме шаблоните што се повторуваат, алал да ни е....

aj be odjebi... kakvi sabloni kakvi gluposti... edni kolku tolku vlozuvaat drugite nikoj nisto samo steta pravat.

Не заборавај да додадеш тука и ... но и праќа развиени батки да тепаат Комити на трибина, или имаш селективна меморија. ;) ;) ;)
У право е дечкото, пакт со ѓаволот никад не се склучува, без оглед на околностите, големата слика никогаш не била убава ни за клубот ни за групата, кога тоа било случај.
zborime za toa kurto murto glupostite. deka i drugite ne se perfektni ne se, ama koga trebalo za klubot (znaci klubot, ne komiti) sepak bile tuka.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
5.553
После падов на сдс и нивните газди дуи време е сега Вардар да се крене на врвот , тркалото се врти време е да светне тунелот за нас уште летово со нов спонзор :)
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.558
Поени од реакции
3.810
Ako cekame nie bilo koja politicka partija da ni go krene klubot togas sme na isto ramniste kako delii i grobari… osobeno znaejki deka tie dve partii ni na unistija drzavata ni go prodadoa imeto i ne napravija stranci vo svoja drzava
Ние бараме да не ни го опструираат политичките партии клубот, нешто што на најјако го правеа сдс и дуи.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
5.553
Од тоа што слушнав од извори од блиски луѓе на Вмро , се чека Вардар да обезбеди опстанок и веќе на лето ке се најде стабилен спонзор во ФК Вардар , исто ке има пари и за РК Вардар ..

Незнам никакви детали , само ми беше кажано во наредниот период очекувајте бум од Вардар(ФК и РК) , толку ...

Не ми реплицирајте само државен проект повторно и такви муабети , ова ке биде на друго ниво ..
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
5.553
Ако успее управата на Комити кои во моментов го водат клубот да најдат спонзор со долг од 3 милиони евра тоа ке биде џек пот , но реално тоа е тешко остварливо ..

И сега решението е или вака да се тера клубот со парите од град Скопје(прашање до кога би ни давале и колку) и колку би бил силен Вардар со тие пари , и имаш друга опција новава власт да пронајде спонзор и Вардар да се бори за шампион ?

Ова тука го кажувам како мој став , јас секако ниту сум во управа ниту па сум дел од вмро ( дел ме познаваат од тука и знаат кој сум и што си работам приватно), само кажав тоа што слушнав , а богами и сите добро знаеме дека силен Вардар може да има само со падот на сдс , односно со оваа власт сега во моментов ..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom