Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Добро колку силен беше ветарот? 120км/ч?
Вакво невреме првпат во живот гледам јас, еден куп дрва паднаа во населбава ..

Едно дрво баш на мојата кола падна и ми го скрши цело стакло позади , лом ...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
527
Поени од реакции
1.624
IMG_0378.jpeg

Како е можно ова?
Некоја клаузула у договорот дека без одигран натпревар може да смени тим?
 
Член од
23 април 2022
Мислења
312
Поени од реакции
1.409
Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.783
Ајде да речеме дека овој ќе биде Жиру... кој ќе биде Канте? :D
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
527
Поени од реакции
1.624
Алал да и е на управата, ако им го лапнеме вака :D
IMG_0382.jpeg

Па не знам, али и овие го објавуваат пред три саати на Инстаграм, (претпоставувам намерно) ко да сакаат нешто друго да кажат. :D
 
Член од
17 април 2024
Мислења
259
Поени од реакции
574
Член од
11 април 2023
Мислења
1.842
Поени од реакции
5.491
Вакво невреме првпат во живот гледам јас, еден куп дрва паднаа во населбава ..

Едно дрво баш на мојата кола падна и ми го скрши цело стакло позади , лом ...
Имаш кеш за три колена после тебе, што е едно стакло на кола, битно ти си жив и здрав.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Имаш кеш за три колена после тебе, што е едно стакло на кола, битно ти си жив и здрав.
Не се жалам јас ..
Ако веќе бира дрвото кај да падне тогаш подобро кај моја кола него ли кај некој сиромашен човек ...

Е сеа за до трето колено не сум толку .. :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.667
Поени од реакции
2.138
Подобри играчи се носеа минатата сезона. Од кај го ископаа Шаркоски не ми е јасно и кои играчки квалитети ги поседува за да игра за Вардар?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.152
Поени од реакции
5.623
Понуден им беше Александар Мишов, наш фудбалер, пет класи подобар шпиц од сегашниве, ама изгледа и сезонава ќе се мачиме со младинец како шпиц..
barem da bese mladinec, U21 igrac. ako ne zemat kvaliteten spic za omeragic i ponatamu da se forsira iako ne e poveke U21 opcija... ili ke forsiraat pak sistem so dvajca spica za da ima mesto za nego.

Наводно напаѓачот од Франција бил од школата на Тулуз.
takvo nesto nisto ne vredi vo fudbalot. shkendija pred dve godini zema igrac od skoloto na paris sg koj duri imase i nastapi za francuskite mladinski reprezentacii, a tipot bese trup, togas so formata ni vo 2. liga nema da pravese razlika.

fudbalot e sport vo koj minatoto nisto ne vredi, igrac koj igral standardno vo primera ili bundesliga za dve godini moze da bide preslab za da pravi razlika i vo makedonija. za zal toa se uste ne im e jasno na mnogu ljuge koi rabotat vo makedonija, se palat na CV.

ako voopsto nekoj saka da oceni igrac samo po CV (ako nema moznost da se gledaat celi utakmici, sto e neseriozno) togas treba da se gleda samo na poslednite 12-24 meseci, se postaro nisto ne vredi, pa nekoj ako saka neka igral i za real madrid.

toj od brera inace ne e klasicen spic, pa i da go potpisete nema da bide optimalno resenie za pozicijata spic. malku i bi me cudelo da se prefrli kaj vas bidejki dolgo go dogovaraa i i pandev bese intenzivno vklucen vo realizacijata na transferot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom