Фан Клуб: Вардар

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.478
Поени од реакции
58.831
Screenshot_2024-07-19-17-26-49-501_com.miui.gallery-edit.jpg

Вчера у Хиподром и околината на Маџари и Ченто све беше однесено со виорот. Отидов да трчам у шумата у Хиподром, како Армагедон да поминал, огромно дрво имаше паднато на влезот у Потковица викам ај од кај зградите ќе се протнам, идам до теренов све разлетано, двете огради бутнати забиени у тоа рефлекторот, контињер превртен, стативите која на каде фатила, превртено све распарталено.
Од вчера е сликава, забораив да ја пуштам, глеам и поназад Чазпаз објавил. Ќе идам сеа натака пак, да видам да не случајно се фатил некој за работа.

Коа сме кај теренов мило ми е што ви ја скоцкаа управата и што го вратија клубот тука да тренира пошто до пред 2 месеца беше греота да се гледа, ураснато игралиштето со трева 2 метра, све напуштено, забаталено, оставено да го јаде времето.
Општо зборам, без разлика дали Вардар тренира или некој друг наш клуб, еве Гроздановски на пример, не мора сениори, има неколку фудбалски школи у околината кои тренираат кујзне каде, на вечното Солидарност ебате или у Ергеле на ливадата. Ти ебам државата и тоа мртвите газди и бизнисмени што вака блокираат објекти ради курчеви долгови и мафија.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
104
Поени од реакции
64
Автоматски споено мислење:


.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.742
Поени од реакции
71.341
Уште две засилувања и тимот ќе се комплетирал според медиумов (а со оглед на тоа чив е, имаат инсајдерско инфо).
Ако тие двајца не се Де Брујне и Халанд, тогаш ќе биде тешка борбата за опстанок...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.200

Официјално новата сезона ке почне на 11 август , ждребката ке се одржи во текот на следнава недела ..
 
Член од
17 април 2024
Мислења
324
Поени од реакции
750
И Гача ли е повреден? Не е во состав.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.200
Закариќ денес дал 3 гола , победа на Вардар од 3-1 :)
Се гледа одма класа играч , а не Омерагиќ ..

 
Член од
20 септември 2023
Мислења
228
Поени од реакции
1.186
Закариќ денес дал 3 гола , победа на Вардар од 3-1 :)
Се гледа одма класа играч , а не Омерагиќ ..

Класа ипол, нека му ја мислат Струга и Шкендија.
Автоматски споено мислење:

Закариќ денес дал 3 гола , победа на Вардар од 3-1 :)
Се гледа одма класа играч , а не Омерагиќ ..

Класа ипол, нека му ја мислат Струга и Шкендија.
 
Член од
12 март 2023
Мислења
40
Поени од реакции
138
Не би дигал џева за хет-трик на подготвителна / пријателска против третолигаш. Ќе си покаже времето....
Автоматски споено мислење:

Не би дигал џева за хет-трик на подготвителна / пријателска против третолигаш. Ќе си покаже времето....
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.914
Поени од реакции
5.904
Омерагиќ кутриот цела сезона нема три гола дадено од што е очаен,земајќи ги во предвид и пријателските, така да новиов Закариќ сигурно е класи над него.Добро е што повеќе не е младинец па ќе грее клупа цела сезона.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.620
Поени од реакции
4.146
Да видиме утре со какви французи ќе не изненадат. Тој од Брера не е сигурно.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.769
Поени од реакции
8.862
Zakarić laganica ke ima dvocifren broj golovi vo makedonska liga. Poleka ke se uigruva timov i ke bide top. Da vidime ušte koj ke ne zasili do kraj. So valkvi soigrači i Lemos koa ke se vrati ke bide duplo poopasen nego prošlata sezona koga se mačeše sam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom