Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
932
Поени од реакции
1.784
Едно е сигурно, составот ќе биде посилен годинава. Со уште 2-3 засилувања, со враќање на Лемос без проблем сме во први 3.

Е сега, за почеток, мислам дека годинава купот би дошол добро, ако ништо друго, да послужи како најава за жетва на титули.

Мои желби Боби и Цујо и една црња ко Битанг
bitang-vardar-feb-18.jpg
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Последно уредено:
Член од
14 декември 2021
Мислења
700
Поени од реакции
2.662
Прегледај го приврзокот 424096
Бистрица - Вардар по прво полувреме 0-0 , они имаат 8 шута ние 3

Бистрица се натпреварува во втората лига на Словенија ...
Другар добар ли си, не разбирам што сакаш да кажеш? Постирав линк каде што може да се прати во живо како на bet365, кој игра/играл спортска знае на што мислам.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
77
Поени од реакции
369
Брат голман фали, на психофизички тест Гача братот паѓа 100%.
Комарот здравјето му го зема.

Апдејт од тимот пред 10 дена:
Гача
Брда - Џуриќ - најдовски - Чосиќ
Дошев(у19)? - Панта - Х
Закариќ - Х - Кореец

Клупа: мето, Велковски, Мишко, Ѓурко, Дуро, Пато, цветков, здравковски, азер.

Значи се уште сме далеку, ни фали шпиц, везњак, а по мене и уште најмалце едно крило за во прв тим, како и лев бек за ротација. Најмалце 4 играчи ни фалат за да можеме да кажеме дека имаме тим кој може да се бори за средина на табела.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
700
Поени од реакции
2.662
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Другар добар ли си, не разбирам што сакаш да кажеш? Постирав линк каде што може да се прати во живо како на bet365, кој игра/играл спортска знае на што мислам.
Јас сум добар , пуштив тука статистика од прво полувреме за тие што не пратат.. :toe:

Еве сеа примивме гол во второ , не утепаа со шутеви ..
 
Член од
23 април 2022
Мислења
312
Поени од реакции
1.413
Шут на гол немаме според ова статистикава или така ми се чини?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
700
Поени од реакции
2.662
Шут на гол немаме според ова статистикава или така ми се чини?
Мислам дека не им е точна статистикава.
Автоматски споено мислење:

Крај 1 0 изгубивме.
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.851
Полека малце да се приземји ме малце, тимов што се се составува дали ќе е доволен за опстанок, не знам каде гледате квалитет за борба за европа. Колку и да беше пријателска денес не може да не издоминира некој тим од средина на втора словенска лига, ова е ко да не изгазат тимови ко Новаци или Кожув. Ај што сме изгубиле али да немаш шут у гол на припреми кажува малце на кое ниво сме.
Ок сега се составува тимот можда ќе има плус некој добар играч али додека се уклопат уиграат помина полусезона.
п.с. за излез у европа треба лиценци расчистување на долгови и уште милион работи кој никој не ги отвора.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
80
Поени од реакции
90
многу ме нервира што не можат да направат стрим.
Како да сме 90ти години а роаминг интернет,телефон стар од 50евра и една 1000ка од А1 со 10гига интернет нема да заврши работа :LOL:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.742
Poleka be, pola i povekje od sostavov tri treninga nemaat, zakarič i čosič včera od avion denes na natprevar prvput gi gledaat soigračive, vie ste se fatile so hejtanje odma. Ostajte prostor malce da se uigra timov, da se sklopi pred se cel tim, pa ke komentirame ima vreme i za kritika i za se. Da mu ebam mater, u kakva pozicija bevme ova vreme prošlata godina, taka da, dajte malce prostor i vreme. Ja veruem deka Mihajlov ke izvadi maks od toa što imame, i veruem deka u skapanata liga može komotno da se borime za evropa. Kakov crni opstanok. Pa minatata sezona opstanavme, eden period otidovme i na sredina na tabela ama nemavme roster i kontinuitet da se održme tamo. Ke bide dobro, dajte malce vreme. Ako ne ja prv ke kenjam, bar po toa sum poznat koa realno e taka:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom