Фан Клуб: Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.745
Поени од реакции
6.154
Ние треба Марио Илиевски да пробаме да го земеме, капитенот на У21, наше дете, ги помина сите младински категории во Вардар, две сезони игра во Кисварда, испаднаа од прва лига, има постигнато 3 гола цела сезона, на сите натпревари влегуваше од клупа, така да не верувам да има понуди од многу појаки екипи.
Пред две сезони играше во втора Бугарска лига и мислам беше најдобар стрелец во лигата, на тогаш негови 18-19 години.
Го познавам лично и знам дека е изгорен Вардарец, беше и во Струмица на баражот, ако мрдне ситуацијата од мртва точка и да имаме барем малку финансиска моќ треба да го потпишеме, сигурен сум дека ќе изгази во лигава.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
160
Поени од реакции
371
Gaca grebe i so race i so noze zato sto e svesen deka mu se odbroeni ne denovite nego minutite u Vardar
Би го оставил заради мотивацијата, ако ме прашуваш мене. Не е на нивото од порано, иако знаеше да извади сезонава во доста ситуации.
 
Член од
16 февруари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
41
Кире кажа до понеделник ама не кажа конкретно кој понеделник така да им време, само лабаво:cool:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Тик так , 99 % е готова работата :cool: , наскоро официјално во јавноста со повеќе информации :)

Спремни ли за извинување :angel:
Ништо не е готово, ниту пак се знае кој од минатите душмани на Вардар стои позади тие "странски" спонзори.
Автоматски споено мислење:

Би го оставил заради мотивацијата, ако ме прашуваш мене. Не е на нивото од порано, иако знаеше да извади сезонава во доста ситуации.
Гача во моментов е на рамниште на џанак од улица. Не може никој да измотивира со начинот на живот кој го води.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
37.034
Гача во моментов е на рамниште на џанак од улица. Не може никој да измотивира со начинот на живот кој го води.
Де бе. Слушнав дека многу чукал на апарати, мада кој фудбалер не чука...
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
170
Поени од реакции
916
Боље кажете дали е спремен цврст правен договор во корист на клубот, при евентуално превземање на нов (стар) спонзор!? Тоа ми е најважно сега.
Видовме колку значат цврстите договори и со СС :icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Член од
20 септември 2023
Мислења
170
Поени од реакции
916
Kakvi cvrsti dogovori so Sams? Baš deka gi nemaše, klubot ne beše vo možnost da se vadi od gomnata.
Имаше обврски за минимално вложување, одговорности на градот и сл., ниту некој почитуваше, ниту одговараше. Го имаше по нет договорот, дури мислам и во темава некој го постираше. Инаку, нормално дека треба цврст договор, но кога ќе се замеша политика во државава никој не те спасува веќе за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom