Фан Клуб: Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.672
Поени од реакции
8.508
Имаше обврски за минимално вложување, одговорности на градот и сл., ниту некој почитуваше, ниту одговараше. Го имаше по нет договорот, дури мислам и во темава некој го постираше. Инаку, нормално дека треба цврст договор, но кога ќе се замеша политика во државава никој не те спасува веќе за жал.
Za toj dogovor znam, ama toa beše sprdačina klasična. Abe dobro toa, ama realno ako si dobro zaštiten ima šansi da si baraš toa što ti pripadja, pa ako treba i na medjunaroden sud, pojma neam.Poentata mi e deka ovojpat treba mnogu po seriozno da se pristapi vo toj del.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.813
Поени од реакции
13.467
Тик так , 99 % е готова работата :cool: , наскоро официјално во јавноста со повеќе информации :)

Спремни ли за извинување :angel:
Еве ме интересира кој е твојот став. Дали ти да си на преговарачка маса би прифатил некој човек како тој што се врти во медиумите. Истото прашање е и за другите. Што мислите за човек како миленко?
Не потврдувам или инсинуирам, појма немам дали е вистина, чисто онака како мислење ме интересира од членовите на темава.

Дали би го прифатиле Миленко како претседател/директор?
 
Член од
13 август 2019
Мислења
483
Поени од реакции
2.508
Еве ме интересира кој е твојот став. Дали ти да си на преговарачка маса би прифатил некој човек како тој што се врти во медиумите. Истото прашање е и за другите. Што мислите за човек кој миленко?
Не потврдувам или инсинуирам, појма немам, чисто онака како мислење ме интересира од членовите на темава.

Дали би го прифатиле Миленко како претседател/директор?
Подобро секоја сезона да играме бараж, него Миленко да е спортски директор… Мое мислење барем…
 
Член од
31 август 2021
Мислења
384
Поени од реакции
2.037
Кај нас устав се менува ко тоалетна, па некаков договор да сме добиле што ќе гарантирал нешто во оваа вукојебина управувана од бескичмењаци и предавници.
На тешка ујдурма ми мирисаат новиве "спонзори" и "стабилен и европски" Вардар...
Подобро мачење во прва лига па и втора, него ли партиски хиени и ненаситни олигарси во клубот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.544
Поени од реакции
5.553
Еве ме интересира кој е твојот став. Дали ти да си на преговарачка маса би прифатил некој човек како тој што се врти во медиумите. Истото прашање е и за другите. Што мислите за човек како миленко?
Не потврдувам или инсинуирам, појма немам дали е вистина, чисто онака како мислење ме интересира од членовите на темава.

Дали би го прифатиле Миленко како претседател/директор?
Миленко не е сам во ова , некој поголем стои позади него и треба тие што водат преговори да знаат кој стои позади Миленко .

Јас знам дека Миленко не е толку моќен со пари , тие што ги водат преговорите да кажат јасно кои стои позади Миленко , Камчев ?
Треба све да се знае , иначе и јас сум изненаден дека Миленко е во игра , но сепак он е пратен од некој а тоа е ? ..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.277
Подобро да се згасне клубот, отколку да се врати стара клапа лопови. Попрво турци спонзори би зел со Омер како спортски директор.

Знаев дека такво решение ќе бараат од новата власт. Пак да се инфилтрираат партиски кадри, да биде јак клубот краткорочно и да го заглават со долгови до небо на долг план и да остане пустош ако некогаш си заминат. Плус да не коментирам колку поразително ќе влијае ова зс групата.
Место да го препознаат целиот труд на Комити и да се остави со општински пари да се тера со мешано раководство од Комити и искрени фудбалски работници (како досегашните), кога веќе не можат да најдат политички независен спонзор, они ќе сакаат пак секаде да имаат целосна контрола, како што правеа порано.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2021
Мислења
384
Поени од реакции
2.037
Миленко не е сам во ова , некој поголем стои позади него и треба тие што водат преговори да знаат кој стои позади Миленко .

Јас знам дека Миленко не е толку моќен со пари , тие што ги водат преговорите да кажат јасно кои стои позади Миленко , Камчев ?
Треба све да се знае , иначе и јас сум изненаден дека Миленко е во игра , но сепак он е пратен од некој а тоа е ? ..
Нормално дека не е сам, тука е и неговиот sugar daddy Камчев, без кој не бива ништо во државата. А за козарот Вардар беше Миравци пред некоја година кога он беше у клинч со Коце или СС не паметам. Таква свиња ли треба сега да има било каква функција во клубот?
Сега почнуваш да бидеш и изненаѓен, па набрзо и увреѓен. Оптимизмот од пред некој ден опаѓа а сонцето и не така светнало за Вардар...?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.099
Поени од реакции
3.914
Колку сте чудни... подобро втора лига отколку лопови да влезат.

Што има моментално Вардар за да украдат од него?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.558
Поени од реакции
3.810
Писмени гаранции дека ќе вложуваат 1м годишно во Вардар и еден член на Комити да остане во раководните структури. И долгот да го намалуваат. Само писмено у МК.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.099
Поени од реакции
3.914
Иначе, не знам од каде муабетот за Миленко за спортски директор, може ќе биде, али "спонзорот" е фирма од надвор. Тоа сигурно...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.544
Поени од реакции
5.553
Нормално дека не е сам, тука е и неговиот sugar daddy Камчев, без кој не бива ништо во државата. А за козарот Вардар беше Миравци пред некоја година кога он беше у клинч со Коце или СС не паметам. Таква свиња ли треба сега да има било каква функција во клубот?
Сега почнуваш да бидеш и изненаѓен, па набрзо и увреѓен. Оптимизмот од пред некој ден опаѓа а сонцето и не така светнало за Вардар...?
Јас искрено не го сакам овој тип да биде во Вардар , најмалце па директор ..
Очигледно со странски спознор сакаат да влезат во Вардар преку нив , мое мислење е дека позади Миленко стои Камчев ..

На крај пак иде све преку вмро и олигарсите , тоа што го кажав на почеток пред еден месец, искрено не очекував да се иде преку Миленко ...
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.747
Поени од реакции
6.166
После се што поминавме низ годините, сите последици од матните работи на Самсоненко, втора лига, баражи, долгови, блокади, спасување на клубот од целосно згаснување, никогаш повеќе не треба да дозволиме слични такви луѓе да влезат или да имаат било каква допирна точка со клубот.

Каков црн Миленко, човекот живее во друг универзум, на стадион се нема појавено, го заболе кур него и за фудбал и за Вардар, сите знаме какви амбиции има цел живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom