Фан Клуб: Вардар

Член од
17 април 2024
Мислења
166
Поени од реакции
377
Незнам дали е пишано во темава, но јас чув за Масар Омерагиќ дека ќе е новиот сопственик на Вардар
И јас слушнав таков муабет, ама викам ај да не пишувам шпекулации...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.911
Ич не треба и ич не сакам да се меша политика со спорт, посебно Вардар, ама реалноста е дека политиката е влезена секаде, сакаме ние или не...
Не знам како не приметувате дека ВМРО сака да го крене Вардар, мислите дека после се пак ќе дозволат да одиме во втора лига?

Читајте меѓу редови само, кој кур градоначалникот на Кисела Вода би доаѓал пред најбитната утакмица сезонава да ги бодри? Не приметувате дека си праи терен за градоначалник на град Скопје, а со тоа ќе си бара да му се "испорачаат" гласови од КОМИТИ што не сме мала бројка?

На ова ВМРО и треба силен ВАРДАР, бидете сигурни во тоа.. и за кратко време ќе се стабилизираме и макс 2-3 сезони ќе бидеме и шампиони! Бидете оптимисти!

П.С. Последен пат пишувам во темава за политика.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.517
Поени од реакции
8.883
Ич не треба и ич не сакам да се меша политика со спорт, посебно Вардар, ама реалноста е дека политиката е влезена секаде, сакаме ние или не...
Не знам како не приметувате дека ВМРО сака да го крене Вардар, мислите дека после се пак ќе дозволат да одиме во втора лига?

Читајте меѓу редови само, кој кур градоначалникот на Кисела Вода би доаѓал пред најбитната утакмица сезонава да ги бодри? Не приметувате дека си праи терен за градоначалник на град Скопје, а со тоа ќе си бара да му се "испорачаат" гласови од КОМИТИ што не сме мала бројка?

На ова ВМРО и треба силен ВАРДАР, бидете сигурни во тоа.. и за кратко време ќе се стабилизираме и макс 2-3 сезони ќе бидеме и шампиони! Бидете оптимисти!

П.С. Последен пат пишувам во темава за политика.
Мислам дека скоро на секоја утакмица е присутен уште од по младите денови ама ете не знам, нека ме демантира некој ако не сум во право.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.539
Поени од реакции
5.548
Кој е тој Масар Омераѓиќ? :)
Сопственик на Руле Турс , син му игра во нападот на Вардар и се збореше уште од лани дека има некакво влијание во Вардар ..

Овој ти е човек поврзан со власта на вмро, и уште од порано сакаше да влезе во ФФМ, освен Руле Турс активен е и во градежништвото во Македонија ..
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
506
Поени од реакции
1.548
Газда на Руле турс
Вардарец по вокација, барем колку што знам стварно го сака клубот…
Ама и јас како што разбрав ќе биде у најтесна трка за Претседател на ФФМ.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.586
Поени од реакции
5.522
1. Масар цели кон место претседател на ФФМ на местото на Сејдини…
2. Орце не иде на утакмици од вчера или од кога е градоначалник, оди цел живот…
Беше во игра пред 14-15 год за претседател на ФФМ, ништо чудно и сега да е, иначе мислам дека му е татко на Азер Омерагиќ, со Мицко беа заедно на Македонија Италија 1-1 кога изигравме..
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
176
Поени од реакции
918
Колку што сум запознат, Масар и сега дава пари во клубот…

Инаку, поголеми се шансите цела Битола да навива за Вардар против Пелистер од потпишување на Јашароски. Нај хардкор битолчаниве што пишуваат против Вардар на форумов се цвеќиња во споредба со овој :icon_lol:

Уште ли постојат луѓе кои гласаат за некоја партија ради дадени пари во клуб? Абе пред 20тина години, кога беше подобра состојбата во клубот имаше повеќе песимисти од сега. Среќа голем дел од дечкиве на форумов се помлади, па не знаат во какви лајна бил клубот, па веруваат дека политичариве го сакаат Вардар.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.539
Поени од реакции
5.548
Колку што сум запознат, Масар и сега дава пари во клубот…

Инаку, поголеми се шансите цела Битола да навива за Вардар против Пелистер од потпишување на Јашароски. Нај хардкор битолчаниве што пишуваат против Вардар на форумов се цвеќиња во споредба со овој :icon_lol:

Уште ли постојат луѓе кои гласаат за некоја партија ради дадени пари во клуб? Абе пред 20тина години, кога беше подобра состојбата во клубот имаше повеќе песимисти од сега. Среќа голем дел од дечкиве на форумов се помлади, па не знаат во какви лајна бил клубот, па веруваат дека политичариве го сакаат Вардар.
За последниот дел се согласувам , политиката е личен интерес и дури потоа го ставаат Вардар во играта кога им треба партиски рејтинг и кревање на патриотското во нив ..

Но што да правиме јбг тоа е изборот за жал , нема спонзор овде во Мкд без амин од власта ...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.089
Поени од реакции
1.764
Толку да нема еден газда у МК со муда да рече еве јас ќе го спонзорирам Вардар ко што имаат албанскиве тимови(трим љум, шкендија, слога, воска). Нашиве се пичкици со мисла па ако сум на Вардар овие ќе ми прават сопки од овие па од оние. А не дека нема газди што имаат кеш.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
166
Поени од реакции
377
Толку да нема еден газда у МК со муда да рече еве јас ќе го спонзорирам Вардар ко што имаат албанскиве тимови(трим љум, шкендија, слога, воска). Нашиве се пичкици со мисла па ако сум на Вардар овие ќе ми прават сопки од овие па од оние. А не дека нема газди што имаат кеш.
Македонска работа, во ништо наше да не вложиме, а први сме да пљукаме по се и сешто....
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.782
Поени од реакции
5.202
Каков Омерагиќ,нас не вади само некои Арап/ Шеик од ситуацијава со долговиве. Омерагиќ за ваше знаеше и лани фрлаше пари во клубот, син му без пари игра во клубот за да крева форма :) .Не си правете бајрам на памет вакви ликови како Омерагиќ најмалку одговараат во тимот.
Може за член во управа има знање човекот ама за газда никако.Треба стабилен газда на долгорочно...по мене ова со газда долгови нема да се среди за брзо може ќе треба уште време
 

Kajgana Shop

На врв Bottom