Фан Клуб: Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
484
Поени од реакции
2.522
За Сергеј Самсоненко зарем верува некој тука дека тек така снема пари од еднаш и се повлече ? :icon_lol:

Незнам колку го пратите после заминувањето од Вардар , човекот отиде во Русија и вложи во Цска Москва и Ростов , човекот е богат како брод ..

Он како што знам се уште живее во Скопје и член е на МОК , игралиштето позади исток кај градски е на жена му , си тера бизниси он ..

Тоа што го заглави Вардар никогаш нема ни јас а сигурно и другите да му простиме , можеше да го плати долгот и како господин да се повлече но го направи педерското ..

Таа одлука сигурно била и политичка но само тие што беа тогаш на власт знаат зошто заврши така , знаеме дека во тој момент се менуваше власта и Вардар потона за жал ..

Но тоа време помина неможе ништо да вратиме сега , можеме само да научиме од грешките за да не ни се случи повторно .

За муабетот погоре сега околу ФК Вардар, јас сум голем оптимист , не верувам дека ке остане само на зборови тоа што е кажано .
Супер дечко си, ама некогаш кога пишуваш имам чувство дека си 15-16 години, а те знам и точно знам дека не си, ама со размислувањава…. Која црна ЦСКА кој црн Ростов не верувај на се што ќе прочиташ…
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.560
Поени од реакции
5.639
Супер дечко си, ама некогаш кога пишуваш имам чувство дека си 15-16 години, а те знам и точно знам дека не си, ама со размислувањава…. Која црна ЦСКА кој црн Ростов не верувај на се што ќе прочиташ…
Не мораш да веруваш на наши сајтови , отвори руски сајтови и ке видиш кој е Самсоненко и колку милиони има ..

Верувај не пишувам од памет , твое право е како мислиш , немам намера да те убедувам во ништо и затоа ти кажав отвори руски сајтови :)
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.792
Поени од реакции
5.235
@Kire Ultras ултрас дечко после сите глупости што ги истресе во темите ФК и РК за партии и што ли уште не те ставам на игнор, немам нерви да те читам веќе:cenzura:.Убаво ти пиша член погоре како 15 години да имаш а не 30+.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.560
Поени од реакции
5.639
@Kire Ultras ултрас дечко после сите глупости што ги истресе во темите ФК и РК за партии и што ли уште не те ставам на игнор, немам нерви да те читам веќе:cenzura:.Убаво ти пиша член погоре како 15 години да имаш а не 30+.
Ок , нека се глупости за тебе..но ако се покаже точно тоа што го кажав очекувам да се извиниш тука јавно ..

Во случај да не биде така како што сум кажал јас ке го угасам профилот и нема повеќе да пишувам ...

Времето ке пресуди кој ке биде во право, поздрав ..
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2019
Мислења
484
Поени од реакции
2.522
Не мораш да веруваш на наши сајтови , отвори руски сајтови и ке видиш кој е Самсоненко и колку милиони има ..

Верувај не пишувам од памет , твое право е како мислиш , немам намера да те убедувам во ништо и затоа ти кажав отвори руски сајтови :)
Кои руски сајтови, кога Сергеј се појави од нигде никаде немаше буквално ниедна информација никаде на нет за него… и сега по странски сајтови што има се буквални преводи од наши сајтови што за фирмите што за клубовите… Зошто Сергеј со тие милиони милијарди не зема некој клуб од Русија или Хрватска, Србија туку дојде кај нас магично? Пак ќе кажам, најголемите успеси ги доживеавме со него, но по која цена? И да се врати он, или да дојде некој нов СС, тоа МОРА да биде под јасно прецизирани услови и под некоја контрола, никако по секоја цена…
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
427
Па не дека Ултрасот не ја говори вистината за Самсонајт. Точно е дека неговата компанија Бетсити спонзорираше во ЦСКА и Ростов (не се сеќавам дали во ист временски период) додека Вардар се давеше на велико во долгови. Еве и потсетник доколку некој има заборавено...


Додека кога е оптимизмот во прашање, јас не би им верувал на луѓе кои веќе еднаш го насамарија Вардар без око да им трепне. Еве им шанса за поправен, но све со резерва би земал кога станува збор за таа партија, без разлика што постојано се чукаат у гради колку се они големи патриоти и Македонци...
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2012
Мислења
24
Поени од реакции
90
Баталете сергејци, партијци... од такви Вардар нема да види аир.

Да се спреми пак акција за сезонски карти и да се почне со продажба. Да се стави цена од најмалку 1500 денари, да се понудат различни типови на сезонски карти со одредени бенефиции (2000-3000 денари Златна карта, 5000-6000ден Семејна карта итн. / кој се пали на англиски термини ете му Gold и Family)...

Дефинитивно ќе треба и вработен човек кој ќе брка постојано фирми за партнерства/спонзорства како тоа со Неуромедика и сл.

Пред некој ден имаше вест за Борусија дортмунд дека има 519 вработени кои ќе ги носи на финале на ЛШ, па мора и Вардар да се стреми кон вработувања бидејќи само волонтери не можат да се посветат секој ден по 8 часа на клубот, плус на својата работа, приватен живот итн.

Поздрав
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
402
Па не дека Ултрасот не ја говори вистината за Самсонајт. Точно е дека неговата компанија Бетсити спонзорираше во ЦСКА и Ростов (не се сеќавам дали во ист временски период) додека Вардар се давеше на велико во долгови. Еве и потсетник доколку некој има заборавено...
Богаташ тежок е Сергеј да не се лажеме, парите за ,,Хотел Русија" и 300 работи што ги поседува тука во Македонија како имот не се од небо паднати. Тоа што испадна најголемо ѓубре и од најголем херој до најголем олош, тоа си е друга работа...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
484
Поени од реакции
2.522
Па не дека Ултрасот не ја говори вистината за Самсонајт. Точно е дека неговата компанија Бетсити спонзорираше во ЦСКА и Ростов (не се сеќавам дали во ист временски период) додека Вардар се давеше на велико во долгови. Еве и потсетник доколку некој има заборавено...
Во ред ама збориме за суми смешни во споредба со тоа што он годишно го инвестираше во ФКВ, РКВ па и ЖРК… Далеку бил он од сериозен спонзор на гигант како ЦСКА која во тоа време играше редовно ЛШ и ЛЕ, може да им бил само официјален бетинг партнер и ништо повеќе…
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.922
Сакате вие или не, реалноста во државава е дека без политика не бидува ништо. Стварно не знам како мислите дека ќе најдеме спонзор од страна без политика... ќе дојде некој од С.Арабија и ќе рече еј чекај дечкиве газат дај да давам по 5-6 милиони тука...
Се палите на Гостивар, Шкендија, Шкупи, а и тие се политички проекти.

Моментално новата влада, верувам про македонска има побитна работа и тоа ќе трае уште околу 1 месец, после тоа ќе се пуштат сите по "своето".
Не верувам дека ќе го остават така Вардар, може нема да бидеме како во времето на Самс со по 6-7 милиони, ама ќе бидеме стабилни.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
402
Сакате вие или не, реалноста во државава е дека без политика не бидува ништо. Стварно не знам како мислите дека ќе најдеме спонзор од страна без политика... ќе дојде некој од С.Арабија и ќе рече еј чекај дечкиве газат дај да давам по 5-6 милиони тука...
Се палите на Гостивар, Шкендија, Шкупи, а и тие се политички проекти.

Моментално новата влада, верувам про македонска има побитна работа и тоа ќе трае уште околу 1 месец, после тоа ќе се пуштат сите по "своето".
Не верувам дека ќе го остават така Вардар, може нема да бидеме како во времето на Самс со по 6-7 милиони, ама ќе бидеме стабилни.
Жална e реалноста, ама тоа е... Па и Ѕвезда и Партизан функционираат на овој начин и тоа двата колективи ФК и КК (џабе везат Гробариве дека државата е против нив)
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
177
Поени од реакции
923
За Сергеј Самсоненко зарем верува некој тука дека тек така снема пари од еднаш и се повлече ? :icon_lol:

Незнам колку го пратите после заминувањето од Вардар , човекот отиде во Русија и вложи во Цска Москва и Ростов , човекот е богат како брод ..

Он како што знам се уште живее во Скопје и член е на МОК , игралиштето позади исток кај градски е на жена му , си тера бизниси он ..

Тоа што го заглави Вардар никогаш нема ни јас а сигурно и другите да му простиме , можеше да го плати долгот и како господин да се повлече но го направи педерското ..

Таа одлука сигурно била и политичка но само тие што беа тогаш на власт знаат зошто заврши така , знаеме дека во тој момент се менуваше власта и Вардар потона за жал ..

Но тоа време помина неможе ништо да вратиме сега , можеме само да научиме од грешките за да не ни се случи повторно .

За муабетот погоре сега околу ФК Вардар, јас сум голем оптимист , не верувам дека ке остане само на зборови тоа што е кажано .
СС се појави од нигде-никаде, со статии за тениски академии во Германија… Не ме интересира кој бил и колку имал, ме интересира само она што е поврзано со Вардар.

Пак ќе ти кажам, долговите и криминалите му се уште пред да дојдат СДС на власт. Не е за долгот проблемот, туку за криминалите. Можеше и мораше долгот да се компензира со нешто, а не да се испокраде се од гз папир до академија.

Помошното позади исток беше на Вардар, сега е на жена му, а како го добила? Да му/им се намочам во бизнисите каде што вложуваш нула, а лапаш милиони. Од преголема љубов кон Вардар и дресовите на неговион клуб што игра на екс помошното на Вардар ги направил црвено-црни…
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
402
СС се појави од нигде-никаде, со статии за тениски академии во Германија… Не ме интересира кој бил и колку имал, ме интересира само она што е поврзано со Вардар.

Пак ќе ти кажам, долговите и криминалите му се уште пред да дојдат СДС на власт. Не е за долгот проблемот, туку за криминалите. Можеше и мораше долгот да се компензира со нешто, а не да се испокраде се од гз папир до академија.

Помошното позади исток беше на Вардар, сега е на жена му, а како го добила? Да му/им се намочам во бизнисите каде што вложуваш нула, а лапаш милиони. Од преголема љубов кон Вардар и дресовите на неговион клуб што игра на екс помошното на Вардар ги направил црвено-црни…
Треба сите колективно да сфатиме дека нема веќе љубов во спортот, се е бизнис. Сергеј никогаш не го ни сакал Вардар, се било криминал и перење пари... Резултатите и се што направи за Вардар се факт, да не ме разбере некој дека му ги оспорувам.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
177
Поени од реакции
923
Треба сите колективно да сфатиме дека нема веќе љубов во спортот, се е бизнис. Сергеј никогаш не го ни сакал Вардар, се било криминал и перење пари... Резултатите и се што направи за Вардар се факт, да не ме разбере некој дека му ги оспорувам.
Мене јасно ми е сето тоа, но не може бизнис да гледаш само преку копање гроб на клубот, а се што и малку вредело да го ставиш во џеб, а он тоа го направи и уште долго време нема глава да кренеме поради тие постапки. Затоа и повеќето вергламе дека дечките сега што го водат клубот мора да имаат значајна улога при евентуален иден спонзор, во спротивно ставаме катанец и ќе играме со Лепенец, Три цреши и слични на нив. Согласен сум дека таков ни е фудбалот и дека политика мора барем индиректно да е вмешана, но, оставање на безвластие како во времето на СС и пајташите ќе донесе со сигурност гасење на клубот.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
402

Kajgana Shop

На врв Bottom