Фан Клуб: Вардар

Член од
14 декември 2021
Мислења
663
Поени од реакции
2.503
Се пробува да се удоволи да одигра бар до декември. Уште еден квалитетен штопер е секако во план. Најдовски е прилично скап, но носи инстант квалитет
Најдовски е спремен дури и да намали цена за да игра во Вардар арно ама има многу понуди, исто така Струга, Шкендија и Гостивар давале многу пари за да дојде кај нив. Посебно Гостивар, тој нивниот газда е удрен, давал дупло за Најдовски од тоа што давале Струга и Шкендија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.359
Многу играчи се спремни да играат и за помали пари од што им нудат ривалските клубови, затоа што се наши деца. Ама работата е што ние ќор денар немаме, а договори на лепе очи, Комити никогаш нема да потпишуваат.
Пак ќе кажам, некој да сакаше да го реши проблемот, ќе се седнеше одма на преговарачка маса и ќе се потпишеа играчи со време, затоа што сега се прави пазар на слободни играчи.
Пример, Тиквеш го зема Маневски од испаднатата Брега, кој ќе дојдеше топ кај нас. Ги земаа и Манасиевски и Ѓорѓиев.
Ние ако некогаш најдеме спонзор летово, ќе треба пак да потпишуваме играчи од типот на Шушњара и Сусо, ако се погоди добро, ако не океј.

На луѓе без сенс за спорт не може да им се верува. Борко ќе го среди РК со тек на времето (си ја знае работата и го сака клубот, колку и да е антипатичен во однесување), ама ФК е голем залак, не е ко во ракомет дај милион евра и донеси 5 играчи, па спремен си за ЛШ.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.558
Многу играчи се спремни да играат и за помали пари од што им нудат ривалските клубови, затоа што се наши деца. Ама работата е што ние ќор денар немаме, а договори на лепе очи, Комити никогаш нема да потпишуваат.
Пак ќе кажам, некој да сакаше да го реши проблемот, ќе се седнеше одма на преговарачка маса и ќе се потпишеа играчи со време, затоа што сега се прави пазар на слободни играчи.
Пример, Тиквеш го зема Маневски од испаднатата Брега, кој ќе дојдеше топ кај нас. Ги земаа и Манасиевски и Ѓорѓиев.
Ние ако некогаш најдеме спонзор летово, ќе треба пак да потпишуваме играчи од типот на Шушњара и Сусо, ако се погоди добро, ако не океј.

На луѓе без сенс за спорт не може да им се верува. Борко ќе го среди РК со тек на времето (си ја знае работата и го сака клубот, колку и да е антипатичен во однесување), ама ФК е голем залак, не е ко во ракомет дај милион евра и донеси 5 играчи, па спремен си за ЛШ.
Се слагам со поентата на напишаното, ама од кај го ископа Маневски дека ќе дојдеше топ кај нас не ме зезај, у младински категории иако не ги знам, ќе најдеме 10 пати подобро дете од него, стагнираше со кариерата, не е веќе ни многу млад, од позајмица на позајмица се влече со години наназад, ако треба да се надеваме на играчи од негов калибар, тогаш подобро да си останеме со истиов тим како и сезонава што помина :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.573
Поени од реакции
5.718
Многу играчи се спремни да играат и за помали пари од што им нудат ривалските клубови, затоа што се наши деца. Ама работата е што ние ќор денар немаме, а договори на лепе очи, Комити никогаш нема да потпишуваат.
Пак ќе кажам, некој да сакаше да го реши проблемот, ќе се седнеше одма на преговарачка маса и ќе се потпишеа играчи со време, затоа што сега се прави пазар на слободни играчи.
Пример, Тиквеш го зема Маневски од испаднатата Брега, кој ќе дојдеше топ кај нас. Ги земаа и Манасиевски и Ѓорѓиев.
Ние ако некогаш најдеме спонзор летово, ќе треба пак да потпишуваме играчи од типот на Шушњара и Сусо, ако се погоди добро, ако не океј.

На луѓе без сенс за спорт не може да им се верува. Борко ќе го среди РК со тек на времето (си ја знае работата и го сака клубот, колку и да е антипатичен во однесување), ама ФК е голем залак, не е ко во ракомет дај милион евра и донеси 5 играчи, па спремен си за ЛШ.
Ама јасно ти е од кои редови доаѓа Борко и кој ке му помогне за РК Вардар , таму работите ке одат многу полесно тоа дефинитвно ..

Во ФК се сложувам дека работите се покомплицирани и треба од корен да се менува , но има дадено и таму амин за да иде на подобро ..

Картите се отворени нема што да се крие , плус О.Ѓ. да ти најавам дека го спремаат за градоначлник на Скопје тогаш и градот ке застане со убава помош , но локалните избори се 2025 ноември а кај нас уште летово треба под итно да ни дојде спонзор , времето тече до 30 јуни , ваљда знаат што прават :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.359
Се слагам со поентата на напишаното, ама од кај го ископа Маневски дека ќе дојдеше топ кај нас не ме зезај, у младински категории иако не ги знам, ќе најдеме 10 пати подобро дете од него, стагнираше со кариерата, не е веќе ни многу млад, од позајмица на позајмица се влече со години наназад, ако треба да се надеваме на играчи од негов калибар, тогаш подобро да си останеме со истиов тим како и сезонава што помина :D
Нема да најдеме, верувај ми :D
Стагнираше дека се заалчи за пари во Гостивар, а минатава полусезона ја изигра рутински во Штип, дека се врати во родниот град поради фамилијата (му се роди дете). Верувам дека ќе си ја врати во формата во наредниот период и ќе си биде добар играч за прва лига.
Не може да ни биде лош Маневски, а резерви ни се Папули и Ѓурковски. Да не заборавиме дека го имавме и Веце до пред некој месец :D
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.558
Нема да најдеме, верувај ми :D
Стагнираше дека се заалчи за пари во Гостивар, а минатава полусезона ја изигра рутински во Штип, дека се врати во родниот град поради фамилијата (му се роди дете). Верувам дека ќе си ја врати во формата во наредниот период и ќе си биде добар играч за прва лига.
Не може да ни биде лош Маневски, а резерви ни се Папули и Ѓурковски. Да не заборавиме дека го имавме и Веце до пред некој месец :D
Не знам, мене некако не ми праи мерак :D Можеме да најдеме далеку подобро решение од него... Јас мислам дека ќе се решат финансиите да бидеме стабилни најмалку до полусезона, па за втора полусезона очекувам дека ќе бидеме доста помоќни на тој план а со самото тоа и да се најдат подобри играчи, доколку летово не успееме да донесеме дел од тоа што е планирано...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.894
Ќор денар немаме муабетот може да се промени за една минута. Дај малку гледајте позитивно, одма се фаќате за негативното. Полека, пред неколку дена за нас заврши и официјално сезоната. Кој играчи се тие Маневски и Ѓоргев? Па ние такви имаме 2 класи подобри во тим, прво нив да ги задржиме треба. Кога дојде Горазд за колку време ги донесе Швајц, Бришки и Ѓуриќ во тим?
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.359
Кога дојде Горазд за колку време ги донесе Швајц, Бришки и Ѓуриќ во тим?
Прво не ги донесе Горазд овие играчи, туку дечките од Комити ги донесоа, во консултација со него (за Бришки немаше чуено он, не па да го донесе). За трансферот на Швајц, мајчино млеко проплукаа, книга може да напишат. Месец и кусур траеше потпишувањето на играчот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.150
Поени од реакции
5.583
Не знам, мене некако не ми праи мерак :D Можеме да најдеме далеку подобро решение од него... Јас мислам дека ќе се решат финансиите да бидеме стабилни најмалку до полусезона, па за втора полусезона очекувам дека ќе бидеме доста помоќни на тој план а со самото тоа и да се најдат подобри играчи, доколку летово не успееме да донесеме дел од тоа што е планирано...
problemot e sto izborot na makedonski drzavjani e ogranicen, pa tie pagaat vo druga kategorija, ne mozes da gi sporeduvas so stranci od koi sekogas ke najdes kvalitetni ako nekako stignes do pari. mihail manevski e lev bek, edinstveniot sloboden koj e podobar vo momentot e karceski koj tokmu od tikves zamina. i sekako glisic koj ve napusti. ima uste nekoi igraci koi mozat da igraat na slicen level, verojatno i nekoi ke se oslobodat slednite nedeli, ama tie igraci ke bidat so slicen level ili polos (zboram za tie koi bi igrale za takva plata) ili nekoi igraci koi bile nadvor i ke ostanat bez dogovor deka se skros von forma i ke treba da gi sredis.

Ќор денар немаме муабетот може да се промени за една минута. Дај малку гледајте позитивно, одма се фаќате за негативното. Полека, пред неколку дена за нас заврши и официјално сезоната. Кој играчи се тие Маневски и Ѓоргев? Па ние такви имаме 2 класи подобри во тим, прво нив да ги задржиме треба. Кога дојде Горазд за колку време ги донесе Швајц, Бришки и Ѓуриќ во тим?
odlicen ke bese gjorgji gjorgjiev za vas, bas top ke vi dojdese vo aktuelnata situacija. toj koj intenzivno ja prati ligata ne bi potcenil takov igrac, samo sto poslednava sezona nemase dobra statistika bidejki imase problem so povreda i kaj bregalnica bese kasa popara. tipot e agresiven, so solidna atletika, iskusen i tehnicki ok, moze napred da igra na sekoja pozicija i po potreba i na desen bek ke pokrie. duri i pokvaliteten klub ne bi zgresil da ima takov igrac bidejki i na klupa da ti sedi imas igrac koj moze da ti zavrsi rabota na eden kup pozicii. za susnjara e izmislen, posebno za susnjara koj go vidovme vo 1. MFL (za toa prethodno ne mozam da zboruvam).
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.894
За да се промени ситуацијата и да почнеме да бркаме играчи по истек на сезона ќе почекате. Има поважни работи моментално.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.558
problemot e sto izborot na makedonski drzavjani e ogranicen, pa tie pagaat vo druga kategorija, ne mozes da gi sporeduvas so stranci od koi sekogas ke najdes kvalitetni ako nekako stignes do pari. mihail manevski e lev bek, edinstveniot sloboden koj e podobar vo momentot e karceski koj tokmu od tikves zamina. i sekako glisic koj ve napusti. ima uste nekoi igraci koi mozat da igraat na slicen level, verojatno i nekoi ke se oslobodat slednite nedeli, ama tie igraci ke bidat so slicen level ili polos (zboram za tie koi bi igrale za takva plata) ili nekoi igraci koi bile nadvor i ke ostanat bez dogovor deka se skros von forma i ke treba da gi sredis.
Во ред, има добро CV, мнг натпревари во лигата но според мене статистика од 1 асистенција и 0 голови за цела сезона за лев бек е премалку… Стојам на тоа дека можеме многу подобар играч да најдеме на таа позиција макар и странец анонимус…
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.150
Поени од реакции
5.583
Во ред, има добро CV, мнг натпревари во лигата но според мене статистика од 1 асистенција и 0 голови за цела сезона за лев бек е премалку… Стојам на тоа дека можеме многу подобар играч да најдеме на таа позиција макар и странец анонимус…
pa tuka e problemot, ograniceni se mestata za stranici. ako sakas da registriras celokupno 8 stranci (maksimum) togas samo za registracija treba da platis 40.000€.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.825
Поени од реакции
13.620
Страниците се многу high maintenance. Освен стан и сметки, треба да му плаќаш и кола, патни трошоци напред назад (за јужно американец тоа е минимум 5000 евра годишно), такса за регистрација, работни дозволи, визи, провизии за менаџер (не секогаш) и на крај не знаеш како ќе се снајде и дали ќе го фати депресија во Скопје (андорецот и аргентинецот) и ќе сака да си оди. Не е тоа толку едноставно, поготово не со лимитиран буџет.

Јас не знам на што ви се должи оптимизам стварно, еве шпекулирате со некои датуми 30 јуни!? Па до тогаш ни секретар ни економ ќе остане во клубов, а не па некој играч или Горазд. Гостивар го брка буквално секој слободен играч и нуди суми кои се *3 од тоа ние што го замислуваме. Тука се и шкендија, слога, струга, тиквеш кои ќе имаат солидни буџети. Што мислите ќе не чека некој нас и ќе ризикува лукративен договор?

Тие играчи што се донесоа зимава, освен Сусо, на сите се работеше по 1 месец да се донесат тука. Кога ќе правиме тим, кога ќе спроведуваме подготовки? Во септември ли?
Прерано славите. Или сеа ќе биде ,,да го добиеме Скопје по втор пат,, и Вардар ќе биде шампион?
Остајте ги штабските муабети. Не е сјајна работата.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
183
Поени од реакции
944
Изгледа дека јас, @Saber Rider и уште неколку души сме најголемите песимисти на темава :icon_lol:

Подготовките стартуваат за 10-15 дена, нас ни се потребни засилувања (спонзор) во наредниов месец, секое одолговлекување ќе ни се мава од нос. Јас верба во политичар немам, во животов речениците „Стрпете се“, „Ќе биде за брзо“ и „Од наредна (полу)сезона“ ги имам слушнато точно 6266284627 пати. Политичар како и секое лајно слично на него ќе те влече до чешма и на крај нема да ти даде вода да се напиеш. Ако биде нешто поразлично со ФК Вардар, слободно да ме цитирате и ве частам ладно пиво пред некој натпревар. Убаво пиша и @nsan, секоја ебана можност ќе ја искористат за уцени за на крајот да се покажат како спасители, секако од наредна полу/сезона бидејќи ќе "нема време" оваа. Глава ќе си удираме до последен ден пред да почне првенството, памтете го ова.

@Kire Ultras, секоја чест за оптимизмот, но СС никој не го спречуваше да си го врати долгот што го направи, ти пишав и претходно, него сето ова му дојде како кец на десетка. Небулозиве по штабови може да се фураат, но факт е дека он го заглави клубот во гомна, како што е факт и дека претходниве не мрднаа со прст за клубот. Ме боли к*р што си имал проблеми он со СДС, кретенот требаше да си ги врати долговите. Како немаше проблеми кога го лапна помошното во парк, кога планираше хотел во парк, кога го собра тренинг центарот во Хиподром.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.573
Поени од реакции
5.718
За Сергеј Самсоненко зарем верува некој тука дека тек така снема пари од еднаш и се повлече ? :icon_lol:

Незнам колку го пратите после заминувањето од Вардар , човекот отиде во Русија и вложи во Цска Москва и Ростов , човекот е богат како брод ..

Он како што знам се уште живее во Скопје и член е на МОК , игралиштето позади исток кај градски е на жена му , си тера бизниси он ..

Тоа што го заглави Вардар никогаш нема ни јас а сигурно и другите да му простиме , можеше да го плати долгот и како господин да се повлече но го направи педерското ..

Таа одлука сигурно била и политичка но само тие што беа тогаш на власт знаат зошто заврши така , знаеме дека во тој момент се менуваше власта и Вардар потона за жал ..

Но тоа време помина неможе ништо да вратиме сега , можеме само да научиме од грешките за да не ни се случи повторно .

За муабетот погоре сега околу ФК Вардар, јас сум голем оптимист , не верувам дека ке остане само на зборови тоа што е кажано .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom