Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.509
Поени од реакции
5.472
Каланоски еден од најдоброте во Силекс си отишол , ако читаат од управа од Комити нека му дадат понуда добар напаѓач е 30 години има ( ја гарантирам 10+ гола дава дечкото на сезона :) ) ..
Во Кратово два гола ни даде :D
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.637
Поени од реакции
2.088
Единствено нешто добро што може да го направат од власта е да ги отпишат долговите, ама има еден голем проблем затоа што долговите не се само кон државата. Финансиската помош од општините е добредојдена, ама со таква финансиска помош клубот тешко дека ќе може да стори нешто повеќе освен да преживува од година до година.

Во поглед на некои нови имиња во Вардар јас не се сомневам во Горазд. Добро ја познава лигата и се надевам дека и понатака ќе остане во Вардар и дека нема како доскорешниот тренер да си оди во некој друг клуб од Македонија. Мислам дека треба да побараат нови играчи во соседството (Бугарија, Грција, Албанија и Србија). Моја желба е да го вратат Мирчевски ако не го продолжи договорот со ТСЦ, ама тоа во моментот ми делува како невозможна мисија.

Од нашата лига Тошевски (Шкупи), Манев (МЃП), Стоилов (МЃП) , Стевковски (МЃП), Тодоровски и Алексовски (Работнички) и оној од Уганда кој играше за Брегалница најверојатно ќе си заминат ова лето од нивните клубови.

Во секој случај очекувам да не се носат нови играчи од типот на Кеба Сусо, кога станува збор за странците.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
169
Поени од реакции
891
Единствено нешто добро што може да го направат од власта е да ги отпишат долговите, ама има еден голем проблем затоа што долговите не се само кон државата. Финансиската помош од општините е добредојдена, ама со таква финансиска помош клубот тешко дека ќе може да стори нешто повеќе освен да преживува од година до година.

Во поглед на некои нови имиња во Вардар јас не се сомневам во Горазд. Добро ја познава лигата и се надевам дека и понатака ќе остане во Вардар и дека нема како доскорешниот тренер да си оди во некој друг клуб од Македонија. Мислам дека треба да побараат нови играчи во соседството (Бугарија, Грција, Албанија и Србија). Моја желба е да го вратат Мирчевски ако не го продолжи договорот со ТСЦ, ама тоа во моментот ми делува како невозможна мисија.

Од нашата лига Тошевски (Шкупи), Манев (МЃП), Стоилов (МЃП) , Стевковски (МЃП), Тодоровски и Алексовски (Работнички) и оној од Уганда кој играше за Брегалница најверојатно ќе си заминат ова лето од нивните клубови.

Во секој случај очекувам да не се носат нови играчи од типот на Кеба Сусо, кога станува збор за странците.
Долговите кон УЈП се најмал проблем, само види кои од фирмите (криминалците) имаат побарувања од Вардар и одма ќе поврзеш 2 и 2. Па пола и повеќе од тие крлежи токму и за такви заебанции ги штанцале фактурите, се со цел кога ќе посакаат во иднина веднаш да може да му се помочаат на клубот и да го заглават во милион лавиринти. Побарувањата нивни знаеш кога ќе се појават?

И сам на себе си станувам досаден, но очигледно е дека повеќето тука не сме ни свесни во каква ситуација е клубот и дека судбината е повеќе црна од розева. Секое мешање на политика и спонзор ќе значи општинска лига за некоја година…
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.764
Поени од реакции
5.144
Јас очекувам сега уште во јуни бомба вест во ФК Вардар околу нов спонзор , сите коцки се поклопија и власта се смени и Вардар остана во прва лига , дали ке биде домашен или странски спонзор ке видиме за краток период , еве ке почекаме ке правиме муабет за брзо ..
Ццццц овој изгледа е ултрас од штаб донесен,во секоја тема главно му е дека се сменила власта и дека вмро биле на власт.Му кажаа и во темата РК ама еве го продолжува и на оваа тема,се гледа дека е апла партиски настроен.
@Kire Ultras ултрасу дај не ја поти веќе со политика во теми на Вардар,активен си на други теми на форумов кај што тераш за политика,олабави тука.
Ти пишав и во темата РК ајде и тука,најубаво не пишивај само читај.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.509
Поени од реакции
5.472
Ццццц овој изгледа е ултрас од штаб донесен,во секоја тема главно му е дека се сменила власта и дека вмро биле на власт.Му кажаа и во темата РК ама еве го продолжува и на оваа тема,се гледа дека е апла партиски настроен.
@Kire Ultras ултрасу дај не ја поти веќе со политика во теми на Вардар,активен си на други теми на форумов кај што тераш за политика,олабави тука.
Ти пишав и во темата РК ајде и тука,најубаво не пишивај само читај.
Прво не сум во никаков штаб , нит ме интересира партија , све во животот сам сум заработил , само Вардар ме интересира ..

Се согласувам дека претерав со политиката и во РК и тука во ФК и нема веќе да пишувам околу политика (овој пост што си го цитирал беше пред да пишете во РК )

И уште ова последно на таа тема и толку, политиката за жал е вмешана во спортот и во Вардар и тоа треба да го знаете , немав никаква лоша намера кој ме сфатил ме сфатил .

За брз период ке сфатите и тука зошто зборев цело време колку е битно што се смени власта , ни 10 % не знаете од тоа што ке се случува во иднина со Вардар ..

Запиши датум 29 мај 2024 што сум напишал тука , ФК Вардар во наредните две сезони ке освои сигурно една титула во нашава лига , со ова завршува мојот муабет тука околу политика, поздрав ...
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.509
Поени од реакции
5.472
Кире, не е важно што ќе се случува наредните две години, туку што ќе се случи после тие две години, а од тоа се плашат повеќето…
Те сфаќам , се надевам дека нема да се најдеме во истата ситуација .

Моментално Комити се управа и кога ке дојде време за потпишување документи со новата управа нека се гледа све од точка до запирка ..

Види верувам тука на поголемиот дел ви е јасно и дека неможеме долго да тераме со моментална ситуација Комити управа без спонзор ,дел од Комити даваат све од себе секоја чест, но сепак се води клуб а не локална продавница , ти треба пари , спортски луѓе во управа и организација ако сакаме да бидеме на врвот ..

А за мене што искоментираа погоре дека сум бил партиски бод пак ке кажам тоа е смешно и жално , јас за Вардар бев во Турција со Фенербахче 15 саати пат и во втора лига по стадиониве во Радовиш , Виница и селана ..

Во Охрид со Воска сум палел кола да идам на забрането гостување и да се навива пред стадион , сега од Охрид до Стрмица 250 км вртев низ 5 градови за Вардар, така да мојата љубов овој клуб е докажана , ја идам 15 години, срцето сум го оставил на трибина со Комити така да .. :toe:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.127
А за мене што искоментираа погоре дека сум бил партиски бод
Ме пресмеа од сабајлево, не можам да се смирам хахахахахахаха
Партиски боД, кај ти текна :pos: :pos: :pos:

Туку, потврдувам дека @Kire Ultras нема никаква врска со партии и откако го знам уште ко дете, оди редовно на утакмици :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.509
Поени од реакции
5.472
Ме пресмеа од сабајлево, не можам да се смирам хахахахахахаха
Партиски боД, кај ти текна :pos: :pos: :pos:

Туку, потврдувам дека @Kire Ultras нема никаква врска со партии и откако го знам уште ко дете, оди редовно на утакмици :D
Грешка во буква , поспан сум уште сабајлево:)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.509
Поени од реакции
5.472
Кој сака нека гледа финале куп кадети(18 год) Вардар-Шкендија во Кичево , сега од 11 часот еве ви линк (Вардар се белите )




Моментално 1-1 , каков гол даде нашиов сега под пречка , од 16-17 метри браво дете :ljubove:
Автоматски споено мислење:

Води Вардар 2-1 во 83 минута , од Кичево грми песна во градот Скопје има само еден клуб ... :ljubove:
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20240530_125824_YouTube.jpg

Тепавме 1-2 го освоивме купот , браво деца :ljubove:
И сеа идеме Шкендија сака репете уште еднаш да ја ебеме ..ајде викни посилнооо :ljubove:
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Јасно ми е што сакаш да кажеш , ама мора да влезе добар капитал во Вардар за да видиме што со долгов и колку е вистинскиот ..

Значи просто е , еве сега Комити да го тераат клубот и понатака да влагаат општински пари и нешто од градов и океј ке играме во лигава еве и за врвот да се бориме и потоа како во Европа со долгот кога нема да не пуштат со блокирана сметка ..

Што ќар имаме ние ако освоиме титула а не играме во Европа ?

А за тоа што си пишал се согласувам Комити да останат како надзор да гледаат што се потпишува за да не дојде во иднина пак проблеми со долгови ..

Јас очекувам сега уште во јуни бомба вест во ФК Вардар околу нов спонзор , сите коцки се поклопија и власта се смени и Вардар остана во прва лига , дали ке биде домашен или странски спонзор ке видиме за краток период , еве ке почекаме ке правиме муабет за брзо ..
vidi, ne rekov deka ne treba da vleze kapital vo klubot, bas potreben e za nekogas da gi snema dolgovite (alternativata e poznata, pocnuvanje od novo), ama vrtenje vo krug e da se pravat istite greski. jas ne kazuvam deka komiti treba celosno da go vodat klubot nego treba da se nadzor nad sve sto se slucuva. koj so iskreni ambicii bi imal problem so toa? zvucam sega ko da sum naiven, svesen sum deka bilo koj i da se pojavi ke saka da si raboti na samo bez nekoj da go kontrolira, ama spored mene komiti mora da se borat da ostanat barem kako nadzor vo klubot. i toa i go zasluzuvaat posle sve sto napravija vo posledniot period. svesen sum deka toa ke bide tesko, deka ke ima ogromen otpor (pisav prethodno), no ako sakate nesto da se smeni i dolgorocno da e podobro togas samo toa e patot kon toj pravec. komiti pokazaa deka rabotat vo interes na klubot, nabildaa dobra reputacija, i sega treba da pokusaat toa da go koristat kako argument za da ne bidat odstraneti od klubot. nekoja simbolicna uloga ke bide bas toa.

Вистинскиот долг е огромен, реалниот е многу помал. Штанцањето фактури, праќањето и потпишување/прифаќање на фиктивни или нереални фактури, неисплаќањето регуларни плати, неплаќањето за користење на услуги (Градски), потпишување и раскинување на договори на штета на клуб, па потоа исплаќање на тие играчи, сето тоа си го прави оној вистинскиот долг. Да не биде дека само се јаде бурек, но секоја чест ако се пронајде човек/спонзор што ќе ги покрие сите овие гомненици кои ги направија претходните лопови на чело со русинот и неговите партиски пајташи.
problemot e sto na kraj "realniot" e toj koj e biten. mnogu od nas znaat kakvi shemi se teraa so vardar, ama aj dokazi go toa na sud i pred se vrati nekoi od tie pari. inace site tie finti ne se del samo od istorijata na vardar nego se bas normalna rabota vo makedonskiot, pa i balkanskiot fudbal. osven vo klubovi kade sto ima privatni gazdi koi ozbilno si go sfakaat biznisot i si go pazat kapitalot (retko) nigde ne se raboti ni priblizno cesno. segde gi cicaat parite, dali vo klub kako pelister koj ima budget od 500-600k ili vo vardar pod sams so milionski budget. pijavicite se segde prisutni, negde se pozhedni, negde pomalku, ama ne poznavam klub kade sto ne e taka. duri golemite fudbalski iminja koi pravele dosta pari niz nivnite karieri ne se imun na toa, bas nekoi takvi se megu najgadnite faci vo nasiot fudbal gledajki od segde da lapnat po nekoj denar. zaradi toa i go imam mislenjeto deka komiti treba do kraj da se borat da ostanat so vazna uloga vo klubot bidejki od momentot koga ke se trgnat ke se restartira poznatiot sistem na rabotenje. e sega, da vidime sto ke se slucuva slednite nedeli i meseci. mozda i nema taka brzo da se pojavi kapital cisto za da ima ocaj kaj fanovite i so toa da ima pogolem pritisok vrz komiti da prifatat nekoja ponuda. no iskreno ne sum zapoznaen mnogu dobro so aktuelnite slucuvanja i planovi i se nadevam deka gresam i ke ispadne nesto dobro.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.744
Поени од реакции
6.141
Кадетски шампиони на Македонија, победа над Шкендија, среде Кичево грми наша песна, послатко не можеше, браво за децава.
Ако видиме како тргна за нас сезоната на крај и повеќе од добро ја завршуваме.
Наредна година ваква слика и во сениорска конкуренција да видиме.
FB_IMG_1717075988278.jpg
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.764
Поени од реакции
5.144
:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom