Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.104
Поени од реакции
2.240
Николов,Цветановски,Најдоски,Попзлатанов би можеле да дојдат во Вардар.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.528
Поени од реакции
5.526
Самиот Глишич кажа дека ке оди во друга средина , не оди во пензија ..
Реално дојде кога е најтешко , фала му за све , башка и веќе е при крај на кариера ..

И јас чув дека имал добра финансиска понуда од Гостивар , тие таму луди се коллу пари фрлаат :pos:
 
Член од
17 април 2024
Мислења
160
Поени од реакции
368
Николов,Цветановски,Најдоски,Попзлатанов би можеле да дојдат во Вардар.
Николов не верувам, си брка кариера, иако повредиве го утепаа, а и не е истиот играч од порано, Цветаноски со трансферот во Слога и односот кон Вардар мислам дека не треба ни да го бараме, Фичо Најдовски би било топ засилување (y), Попзлатанов не е лош, но не знам што да очекуваме од него искрено...
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
144
Поени од реакции
399
Попзлатанов лани за по селскине ливади не ни беше од некаква полза, а за Прва лига па ич.
Николов не верувам, си брка кариера, иако повредиве го утепаа, а и не е истиот играч од порано, Цветаноски со трансферот во Слога и односот кон Вардар мислам дека не треба ни да го бараме, Фичо Најдовски би било топ засилување (y), Попзлатанов не е лош, но не знам што да очекуваме од него искрено...
Боби Николов е толку паднат последниве години со квалитетот, што ни во нашево првенство нема да двои веќе, но не би ме зачудело и да потпише.
За Фичо Најдовски верувам дека има изгледни шанси да дојде, му заврши и договорот во Албанија, а присутен е заедно со екипата на последните гостувања во Кратово и Струмица. Единствено ако добие некоја понуда што ќе го извади од патики може по мене да поремети план.
За Матеј немам некој изграден став, но ако добро знам непожелен е кај Комити.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
170
Поени од реакции
244
Попзлатанов лани за по селскине ливади не ни беше од некаква полза, а за Прва лига па ич.

Боби Николов е толку паднат последниве години со квалитетот, што ни во нашево првенство нема да двои веќе, но не би ме зачудело и да потпише.
За Фичо Најдовски верувам дека има изгледни шанси да дојде, му заврши и договорот во Албанија, а присутен е заедно со екипата на последните гостувања во Кратово и Струмица. Единствено ако добие некоја понуда што ќе го извади од патики може по мене да поремети план.
За Матеј немам некој изграден став, но ако добро знам непожелен е кај Комити.
Ако е така и Брда беше непожелен кога отиде во Слога па се врати,и многу други примери има за играчи што биле непожелни па на крај завршиле баш таму.Според мене следната година би требало да се борите за висок пласман можеби не за титула,но за излез во Европа секако Со паѓањето на ДУИ и Слога ќе падне,а Струга мислам ќе нема сили без Ибраими да биде повеќе од средина на табела.Инаку во неделата првпат може после повеќе од 15 год бев на трибина со Комити и атмосферата феноменална и далеку подобра организација од порано,се знае кој води навивање и невидена организација за чиста 10ка.Браво уште еднаш и со среќа во новата сезона
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
169
Поени од реакции
914
Слога ќе падне поради газдите, иста шема е како пред неколку години во Босна.

Мое мислење е дека треба малку повеќе напред да се гледа, ни треба нешто како Андорецот што беше, а Матеј, Јован и слични нема ништо плус да ни донесат од она што го имаме сега. Треба да се насочиме кон Јамајка, Коста Рика, Еквадор, Венецуела, Перу, државите од Африка, а колку имаме услови за сето тоа е сосема друга тема.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
477
Поени од реакции
1.594
Вардарци ,Комити не го тупете и не се замарајте имаме опстанок сезонава слушајте го батко ви што ви збори.Затоа палете томпусите чашка виски и во провод вечер убав ден е денес за лижење пичиња по врат.Не ме разочарувајте.
Да се цитирам самиот.
Да живее Вардар,да живее Македонија
Поздрав Комити :pijani:
 
Член од
23 април 2022
Мислења
272
Поени од реакции
1.225
Филип Најдовски не само на утакмиците, него и на прославите е со екипата, го имаше вечерта на сториња од кафана
 
Член од
18 август 2019
Мислења
170
Поени од реакции
244
Филип Најдовски не само на утакмиците, него и на прославите е со екипата, го имаше вечерта на сториња од кафана
Негде прочитав дека му завршил договорот со Тирана и имал неколку понуди од Македонски екипи,ама приоритет му било уште една сезона во странство
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Најважната работа Вардар остана во лига , сега следуваат неколку важни чекори за клубот и како понатаму :)..

1. Нов спонзор , нормална управа и добар спортски директор за силен Вардар .

2. Долгот и блокираната сметка , ако нема решение на ова нема ни да можеме да играме во Европа макар и станале шампиони догодина .

3.Враќање на градски од наредна сезона подитно , стадионот Маџари и атмсоферата ја исполни целта околу опстанок и тоа е тоа .

4. Хиподром да остане тренинг база на ФК Вардар

5 . Комити да имаат некаков дел од акциите на клубот или да имаат право на глас кога ке се носат битни одлуки за Вардар

6. Комити и Вардар да продолжат со истата приказна Вардар да се сака низ цела Македонија , баш ми е драго што имаме челнови од Штип , Велес , Берово , Тетово , а мило ми е исто што многу луѓе за Вардар видов вчера на трибина од Струмица , Гевгелија , Кочани, Крива Паланка , ова мора да продолжи :)

Летото е пред нас , се надеваме на позитивни вести за ФК Вардар :)
jas pa mislam deka normalna uprava i simbolicna uloga na komiti dolgorocno ke pridonese da se slucat istite gluposti. komiti preku vodenjeto na klubot i so toa navleguvanje/zapoznavanje so minatoto rabotenje valjda sfatija kako funkcionira fudbalskiot biznis vo makedonija. ne slucajno minatata godina imase nekolku promeni kaj rakovodstvoto. problemot vo makedonskiot fudbal e sto tamu kade sto se vrtat pari sekogas istite faci se vrtat odnosno faci so slicen mentalitet, i na site niv vo prv plan im e licniot benefit. ako vlezat pari vo vardar togas ke se pojavat "profesionalci" za da mu pomognat na klubot i na kraj ke ima uste povise dolgovi.

spored mene komiti treba da insistiraat da ostanat vo upravata, vo najmala raka kako nadzor koj ke ima uvid vo bilo koj dogovor i potrosen denar, da ne smee nisto da se potpise ili potrosi bez da pomine na nivna masa i tie da se soglasat. samo taka ke ima realna sansa da se spreci povtoruvanje na istite greski. golem problem e samo sto verojatno ke ima otpor protiv takvo nesto, muabeti a la "fala za se, ama nie podobro znaeme kako treba i ke prezemime od tuka". mozda ke ima i javen pritisok protiv komiti kao demek tie go kocat napreduvanjeto na klubot so toa sto im stojat na pat na seriozni investitori/profesionalci. vo takva situacija klucno ke bide javnosta i random navivacite/simpatizerite da im dadat podrska. prasanjeto e toa dali ke uspee bidejki ako navistina od negde se pojavi kapital za zal verojatno ke bide so uslov odredeni faci da go vodat klubot i komiti da se trgnat na strana.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.528
Поени од реакции
5.526
Јасно ми е што сакаш да кажеш , ама мора да влезе добар капитал во Вардар за да видиме што со долгов и колку е вистинскиот ..

Значи просто е , еве сега Комити да го тераат клубот и понатака да влагаат општински пари и нешто од градов и океј ке играме во лигава еве и за врвот да се бориме и потоа како во Европа со долгот кога нема да не пуштат со блокирана сметка ..

Што ќар имаме ние ако освоиме титула а не играме во Европа ?

А за тоа што си пишал се согласувам Комити да останат како надзор да гледаат што се потпишува за да не дојде во иднина пак проблеми со долгови ..

Јас очекувам сега уште во јуни бомба вест во ФК Вардар околу нов спонзор , сите коцки се поклопија и власта се смени и Вардар остана во прва лига , дали ке биде домашен или странски спонзор ке видиме за краток период , еве ке почекаме ке правиме муабет за брзо ..
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
169
Поени од реакции
914
Вистинскиот долг е огромен, реалниот е многу помал. Штанцањето фактури, праќањето и потпишување/прифаќање на фиктивни или нереални фактури, неисплаќањето регуларни плати, неплаќањето за користење на услуги (Градски), потпишување и раскинување на договори на штета на клуб, па потоа исплаќање на тие играчи, сето тоа си го прави оној вистинскиот долг. Да не биде дека само се јаде бурек, но секоја чест ако се пронајде човек/спонзор што ќе ги покрие сите овие гомненици кои ги направија претходните лопови на чело со русинот и неговите партиски пајташи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom