Фан Клуб: Вардар

Член од
30 август 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
5.548
Стадионот ви е од владата не туку се тропајте во гради,во замена за долговите во образованието и тековни обврски на општината владата ви ги покри тие,за локалната управа да може да го плати стадионот.
Леле леле , шо не ќе прочиташ ахахахаба
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.676
najnebitno e od kogo e... faktot ostanuva deka vo 2021 bt ima edna nova tribina, edna 50 god stara i sala bez greenje. ahhh da i renoviran drven most.. i posle se lutite koga ve dupime...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.890
Поени од реакции
7.284
Стадионот ви е од владата не туку се тропајте во гради,во замена за долговите во образованието и тековни обврски на општината владата ви ги покри тие,за локалната управа да може да го плати стадионот.
Ne sakav da se mesam ama tuka morav stadionot odnosno severnata nova tribina ja gradi i plaka sama opstina Bitola etapno veke cetiri i kusir godini oti kosta 5,2 miljioni evra dojde zaev vo Bitola i go prasaa novinarite dali ke pomogne za izgradbata na stadionot kopileto rece deka vrska nema toj so toa i ne dadoja nitu eden eban denar za razlika od "vasiot" stadion sto go pravese vladata na RM i kostase preku 60 milioni evra da potenciram deka i sega za reflektorite se donacija od FFM kako i vo drugite gradovi no trafostanicata kosta preku 400 000 evra i do sega ima 200 000 evra plateno opstinata na EVN za da ja napravat znaci nebo i zemja e razlikata za vasiot i nasiot stadion(tribina)
Za drugiot del vladta na severna gi plati site borcovi vo obrazovanieto odnosno gi odblokira site ucilista sto imaa blokirani zirosmetki, znaci da povtoram vo cela drzva platija borcovi od prethodno a kaj nas vo Bitola bea od 3,8do 4,2 milioni evra a vo cela drzva mislam nad 200 milioni evra so znaci vrska nema muabeto deka stadionot nie od drzvata tuku kako i sportskata sala mladost sega boro curlevski e gradena vo 1979 so samopridones od graganite taka i stadionot sega se gradi samo so pari od opstina Bitola
P. S. Najtragicno e sto nikoj ne odgovarase i zamina zatvor za dolgovite vo obrazovanieto tuku samo mu platija

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.676
Ne sakav da se mesam ama tuka morav stadionot odnosno severnata nova tribina ja gradi i plaka sama opstina Bitola etapno veke cetiri i kusir godini oti kosta 5,2 miljioni evra dojde zaev vo Bitola i go prasaa novinarite dali ke pomogne za izgradbata na stadionot kopileto rece deka vrska nema toj so toa i ne dadoja nitu eden eban denar za razlika od "vasiot" stadion sto go pravese vladata na RM i kostase preku 60 milioni evra da potenciram deka i sega za reflektorite se donacija od FFM kako i vo drugite gradovi no trafostanicata kosta preku 400 000 evra i do sega ima 200 000 evra plateno opstinata na EVN za da ja napravat znaci nebo i zemja e razlikata za vasiot i nasiot stadion(tribina)
Za drugiot del vladta na severna gi plati site borcovi vo obrazovanieto odnosno gi odblokira site ucilista sto imaa blokirani zirosmetki, znaci da povtoram vo cela drzva platija borcovi od prethodno a kaj nas vo Bitola bea od 3,8do 4,2 milioni evra a vo cela drzva mislam nad 200 milioni evra so znaci vrska nema muabeto deka stadionot nie od drzvata tuku kako i sportskata sala mladost sega boro curlevski e gradena vo 1979 so samopridones od graganite taka i stadionot sega se gradi samo so pari od opstina Bitola
P. S. Najtragicno e sto nikoj ne odgovarase i zamina zatvor za dolgovite vo obrazovanieto tuku samo mu platija

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
totalno nebitni informacii... kraen rezultat nie imame stadion vie imate tribina. nebitni ste. realno ne ste stabilen klub za da se gradi stadion vo bt. kolku i da zvuci glupo ova ako drzavata gradi treba da gradi vo tetovo, tamu bar ima nekolku prvoligasi i klubovi sto go koristat, bt e propala investicija
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Да не реплицирам кај сите еден по еден... 1. Јас лично исто така бев против спојување на двата ракометни клубови за еден посилен, за разлика од ВАШАТА ФУЗИЈА ние не се споивме со Рк Ресен ниту пак оптаднавме па со спојување или фузија отпаднавме... Ниту пак на купот сум се радувал (тој шо ме знај, го знај то) ниту пак некогаш ќе се радувам на таков куп каде што уште во Септември се знаеше дека ќе го земиме купот... Појќе се радвам на ваков тежок и макотрпен опстанок, ичистен клуб од долгови, без местење, без игри зад сцената, ни да ни дадат, ни да му дајме... Гледам многу кажвате за со Струга таму, прво ќе се вратам во Битола не надиграја и во 90+ зедовме едвај бод, таму исто така имаа неколку шанси додека ние немавме шут на голот, па кој знај како Принцот издржа 2 дуели и дадовме гол 90+ минута на сите три натпревари во Струга и Битола тензично беше после утакмица и полиција реагираше и мислам дека после вас ни стануваат најомразениот клуб... Со Шкендија исто така 90+ гол е сега дали беше пенал или не Мечкаровски ќе го прашате ама исто така и таму имаше препирки од двете управи... П.С. Кога сме кај некакво дерби секако дека не треба и не смеете да го третирате како такво пошто ве ФУЗИРАШЕ Камчев и Мијалков со факинг Миравци и тука завршва се за вас ! Па уште нови дресој им прајте на играчите за гостување во Битола хахаха забеганост... Не е лошо и да испадните (иако НЕМА) да се вратите малце во реалноста која требаше одамна да ве снајди... Па Самсоненко уште ви ги држи сите имоти, стадиони и центри и ве остава буквално на УЛИЦА... ама вие сте си криви... и тој долг над 4 милиони ќе ви го исплати КУРЛЕ сега, ќе ве тркала како шо сака уште колку шо сака, а колку ли пари, имот напрај на вас... едниот си замина кој знај каде Русија, другиот Будимпешта вас кој ве тркала... па сега Шилегов бил крив хахаха,па да сум како него ќе ве дотурнам со се сите шо ви го напраја долгот и ВАРДАР да ве однеси со се клуб во неповрат, па на ново да си формирате :pos:
Исто ко Рк Пелистер за кој рипаш ко млад мајмун.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
5.548
totalno nebitni informacii... kraen rezultat nie imame stadion vie imate tribina. nebitni ste. realno ne ste stabilen klub za da se gradi stadion vo bt. kolku i da zvuci glupo ova ako drzavata gradi treba da gradi vo tetovo, tamu bar ima nekolku prvoligasi i klubovi sto go koristat, bt e propala investicija
Вие немате ни стадион , ни академија , ни тренинг центар.
Можи има Фудбалска Академија ФК Ростов...loading ....
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Убав број сте дошле на темава, повеќе мислења имате во темата за ФК Вардар, отколку за вашиот клуб, а тоа некако говори колку јаки комплекси имате.
Вардар бил ваков, онаков, сме имале фузија дрн дрн..
Па вие прво не можете да дојдете до константноста што ја има Вардар во ПМФЛ, а не пак да збориме за титули и успеси.

Средете си го дворот па после идете коментирајте за други клубови, стварно не сум видел луѓе ко вас, и у ракомет бевте исти.. после ве немаше нигде, се криете у некоја дупка, па чекате да дојде некој ваков момент за да си ги истурите комплексите..

Мене ќе ми е мило да се оправите како клуб на пример и немам ништо против вас, напротив, конкуренцијата е добра работа и во фудбалот.

Поздрав и гледајте си го вашиот двор, остајте го Вардар.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
821
Поени од реакции
1.246
Леле леле , шо не ќе прочиташ ахахахаба
Ќе аргументираш нешто,или ќе тропаш глупости само ? Пет милиона ви даде само тогаш владата за покривање на долговите,доколку не ја добиевте таа помош,нема да можевте да правете трибина.Дај не тропајте глупости не е срамота да има помош од државата во градење на спортска инфраструктура.Вие само имате некој комплекс,а и муабет дека владата,државата е со Вардар,а вие кутрите само со општински пари се имате направено.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.879
Убав број сте дошле на темава, повеќе мислења имате во темата за ФК Вардар, отколку за вашиот клуб, а тоа некако говори колку јаки комплекси имате.
Вардар бил ваков, онаков, сме имале фузија дрн дрн..
Па вие прво не можете да дојдете до константноста што ја има Вардар во ПМФЛ, а не пак да збориме за титули и успеси.

Средете си го дворот па после идете коментирајте за други клубови, стварно не сум видел луѓе ко вас, и у ракомет бевте исти.. после ве немаше нигде, се криете у некоја дупка, па чекате да дојде некој ваков момент за да си ги истурите комплексите..

Мене ќе ми е мило да се оправите како клуб на пример и немам ништо против вас, напротив, конкуренцијата е добра работа и во фудбалот.

Поздрав и гледајте си го вашиот двор, остајте го Вардар.
Единствен успех им е моменталната ситуација во Вардар и тоа дека ќе испаднеме, па еве ако даде Бог и тоа нема да се случи. Не се свесни дека како екипа тоа ќе им биде најголемиот успех додека првите три екипи се албански, а комплексите се тешка работа и никогаш не носат ништо позитивно.

Ние нив, Битола заслужува нов стадион они се радуваат што испаѓаме а не сфаќаат дека они се следни или најголем домет ќе им биде борба за опстанок а Искра и Слога ќе се главна конкуренција во лигата.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Не се свесни дека како екипа тоа ќе им биде најголемиот успех додека првите три екипи се шиптaрски
Се дури со тие очи го гледате фудбалот затоа нема да има просперитет во спортот кај нас. И ти вложи 5.000.000 евра во ФК Осогово и ќе си прв. Мене не ме интересира дали албанска екипа ќе освои ако тие си вложуваат едноставно е. За вакви коментари треба еден бан да добиеш.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Се дури со тие очи го гледате фудбалот затоа нема да има просперитет во спортот кај нас. И ти вложи 5.000.000 евра во ФК Осогово и ќе си прв. Мене не ме интересира дали албанска екипа ќе освои ако тие си вложуваат едноставно е. За вакви коментари треба еден бан да добиеш.
ja preteruvas so takov muabet. sto mislis kolku % od albancite koi se interesiraat za fudbal navivaat za etnicki makedonskite klubovi koga tie igraat internacionalno? jas mislam deka procentualno povise makedonski random fanovi se za albanskite klubovi odkolku obratno. taka sto vo pravo si deka nikoj ne ni e kriv sto nekoj ne vlozuva 5 milioni vo osogovo ili tikves, ama da ocekuvas deka nekoj ke se pali na uspeh na albanski klubovi za sega e utopicno vo nasata drzava.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
ja preteruvas so takov muabet. sto mislis kolku % od albancite koi se interesiraat za fudbal navivaat za etnicki makedonskite klubovi koga tie igraat internacionalno? jas mislam deka procentualno povise makedonski random fanovi se za albanskite klubovi odkolku obratno. taka sto vo pravo si deka nikoj ne ni e kriv sto nekoj ne vlozuva 5 milioni vo osogovo ili tikves, ama da ocekuvas deka nekoj ke se pali na uspeh na albanski klubovi za sega e utopicno vo nasata drzava.
Greshno me svati, jas ne se palam dali Shkendija ili Shkupi kje bile shampioni i kje imale uspeh. Mnogu tuka kroz godinite pishat deka ligata bila Albanska deka ffm gi turkale Shkupi i Shkendija a tie si investiraat i toa ti nemozhish da go osporish i deka Zaev go propadnal Vardar tie bile krivi sho Samsonenko zaminal, a ne si gledaat vo nivniot dvor deka eden lik dojden od Rusija gi izvesla so akademijata i so se ostanato i deka teshko kje se izvadat nekogash od ovaa kriza(zboram vo fudbalot, a rakometot e druga prikazna).
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Greshno me svati, jas ne se palam dali Shkendija ili Shkupi kje bile shampioni i kje imale uspeh. Mnogu tuka kroz godinite pishat deka ligata bila Albanska deka ffm gi turkale Shkupi i Shkendija a tie si investiraat i toa ti nemozhish da go osporish i deka Zaev go propadnal Vardar tie bile krivi sho Samsonenko zaminal, a ne si gledaat vo nivniot dvor deka eden lik dojden od Rusija gi izvesla so akademijata i so se ostanato i deka teshko kje se izvadat nekogash od ovaa kriza(zboram vo fudbalot, a rakometot e druga prikazna).
ama clenot koj go citirase ne kaza deka nezasluzeno se na vrvot, samo potseti deka etnicki albanski klubovi se na vrvot, a istovremeno del od navivaci na makedonski klubovi edni so drugi si posakuvaat neuspeh.

inace se soglasuvam deka zasluzeno se tamu, shkendija i shkupi gi imaat najgolemite budgeti i ocekuvano se na prvite pozicii. kako sto kaza nekoj da go otvori novcanikot i da vlozi 5 milioni vo osogovo tie ke bidat na vrvot i toa nema nikoj da go spreci, ni sejdini ni DUI. tie mozat da te kocat ako si tuka negde so protivnicite, no ne ako imas drasticno podobra ekipa. na kraj na primer koj im e kriv na makedonija GjP, pandevci ili rabotnicki? samite se krivi, prvospomnatite ne izgubija od struga deka nekoj toa go namesti nego deka tolku gi biva, a pandevci i rabotnicki si patat/patea od slabo vodenje. nikoj ne mu e kriv na pope od rabotnicki sto koga lapase pari od UEFA i transferi ne vlozuvase dovolno vo ekipata. stedese na igraci, pa posle na zima ke go fati panika i menjava treneri i nosi somnitelni fudbaleri. realno ja usra celata rabota poslednite godini, od makedonski klub so najdobar UEFA rejting mu uspea preku otepanana 1. MFL da ne igra internacionalno nekolku godini po red i da go izgubi skoro celiot rejting. shkupi kako za primer go shitna darboe i vo vozvrat donese dvajca skapi centarfori i drugi fudbaleri, pa normalno deka nema da propadnat.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.879
Ќе има ли некој да оди да гледа у Велес, лошо што баш оваа утакмица е на работен ден, зошто може да се гледа за разлика од други стадиони, оти на градски ништо не можевме да изгледаме сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom