Фан Клуб: Вардар

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.067
Поени од реакции
1.458
Тебе не те прашав. Не знам од кај ти најде за потреба да ми објаснуваш. Му реплицирав зашто пишуе тешки небулози. Како прво единствени кои се поставени се Џиџи, Грне и кондицискиот тренер Шани зашто останаа испразнети тие позиции по напуштањето на Тетовка и негови двајца соработници. Друг никој нема добиено функција зашто клубот и натаму формално правно го управува Самсоненко, без разлика што не го финансира, и единствено тој може да назначува/разрешува некого. Сега засега и натаму Симев е официјално лице на клубот, иако е во оставка, зашто тој е единствен потписник за било какви одлуки во име на Вардар.

Вистина е дека не ме праша, ама ме изнервира оти се правиш дека не го разбираш. Демек еден збор напишал од неговото поднебје и не го разбирал. Едно е да кажеш дека некој зборува небулози, а друго е да не го разбираш. Два различни поими се тоа. Друга работа сигурен си дека Грне не е поставен од луѓево кои се на власт. Оти мислам дека забораваш кој му е брат и какви врски има со овие кои се на власт.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
6.476
Ова со одлагањето утакмици заради снег покажува во каква држава живееме. Па стадионите не се на Шапка или Маврово па да не се игра, 15см снег блокира цела земја.

За Вардар ова ко кец на десетка дојде.

zasto za vardar? pa ovie ko sto se nesposobni jas seriozno ocekuvav da se izgubat po pat ili da gi zavee na pletvar snegot be...

nebitno, edna nedela ekstra podgotovki da se uigraat decata
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.630
Поени од реакции
1.196
Школата официјално почнува со работа од среда .
Избркани се Ѓорги Христов и Саше Милошевски .
Нов директор на школата е Стевица Ристиќ , координатор Колев ( ова не ми се допаѓа ама тоа е )
Сега се засега незнаат кај ќе тренираат , опција се Хиподром ,а друга опција било да му плаќаат рента на Самс за теренот кај градски .
На прва екипа не им дозволиле за денес таму да тренираат и отишле на мини припреми у Охрид .
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.222
Поени од реакции
2.835
Школата официјално почнува со работа од среда .
Избркани се Ѓорги Христов и Саше Милошевски .
Нов директор на школата е Стевица Ристиќ , координатор Колев ( ова не ми се допаѓа ама тоа е )
Сега се засега незнаат кај ќе тренираат , опција се Хиподром ,а друга опција било да му плаќаат рента на Самс за теренот кај градски .
На прва екипа не им дозволиле за денес таму да тренираат и отишле на мини припреми у Охрид .
Значи Заев ви упадна во клубот ... Ај со среќа :)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
781
Поени од реакции
1.277
Дали УГЕ купија карти?
Не успеав да најдам таква информација.

Кога сме кај ова, што убаво ќе беше да немаше корона, а Шалке да дојдеше во Скопје на пријателска за помош на Вардар (иако се утепани годинава :D)
 
Член од
31 март 2011
Мислења
35
Поени од реакции
174
Школата официјално почнува со работа од среда .
Избркани се Ѓорги Христов и Саше Милошевски .
Нов директор на школата е Стевица Ристиќ , координатор Колев ( ова не ми се допаѓа ама тоа е )
Сега се засега незнаат кај ќе тренираат , опција се Хиподром ,а друга опција било да му плаќаат рента на Самс за теренот кај градски .
На прва екипа не им дозволиле за денес таму да тренираат и отишле на мини припреми у Охрид .
Пичката Колев лани избега со пола генерација од Вардар во Пандев им ветуваше брда и долини и пцуеше против Вардар коа играа.
Сеа го прибираат да си праи приватна школа од Вардар пошто кај него децата што плаќаа играа.
За теренот на Градски Самс има рок до утре да им даде да тренираат ако не теренот ќе биде прекопан слично како во Марсеј што се случи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.914
Поени од реакции
11.426
Kaко е избркан Христов, кога екипа вика дека Христов е пак главен на школата?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.630
Поени од реакции
1.196
Kaко е избркан Христов, кога екипа вика дека Христов е пак главен на школата?
Вчера сите тренери на школата имале состанок со Стевица во Тренд Аердором .
Христов нејќел да си иде со Саше Милошевски ама има нова управа и они преземаат .
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
638
Поени од реакции
958
Во Вардар во моментов има две фракции. Родителиве збунети, викаат Ристиќ ни кажува терен бараме. Голем дел од нив денес на тренинг со Фичо.
 
Член од
15 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
17
Вчера сите тренери на школата имале состанок со Стевица во Тренд Аердором .
Христов нејќел да си иде со Саше Милошевски ама има нова управа и они преземаат .
Пола од тренерите имале , пола не.
Има најмалу 2 , а може и 3 фракции.Дел од тренерите менуваат страни.
Во академијата е распад систем.Во последните 24 часа на децата на групите на социјални мрежи им стигнуваат пораки од тренерите кој ќе им бил тренер(самите тренери некој ги додава у групи кај децата).Се убацуваат тренери во нивните групи и во зависност од која фракција ги известува каде и кога ќе има тренинг т.е. едните бараме локација , другите дојдете утре ќе почнеме, а најтрагично е што од скоро сите генерации си бегаат деца.
Низ град има информации дека можно е у градски парк да се смене таблата од ФК Вардар во ФК Ростов.
Ова што се случува у клубот е трагедија..., сите нешто фурате полнеме градски , рекорден број карти , а у меѓувреме е распад систем.
Во академијата се работеше додека беа Панчев и Бабунски , после тоа е све надоле , а ова е крајот.
Самоил изгледа се повлекол од све , па ги оставил ВМРО и СДСМ да си вадат очи. Кој и да дојде на крај , ќе треба години да се санира овај распад систем ....може најдобра варијанта е се да се почне од почеток од нула.
п.с. Погоре гледам нешто сте дискусија како тоа бил талент синот на Стевица... Од него има 5 пати поталентирани деца кои само страдаат од овај распад систем , тие ретките кои останаа во клубот , но како што иде работата и тие си бараат чаре.
Ќе остане само тој што нема кај да иде.
А таа генерација на Стевица е она нова легендарна нова кремска додадена со синовите на Васовски, Седлоски ,Христов , и е една од најмалку талентираните генерации , но сега како што иде работа ,ако не се среди за кратко ќе си бегаат и уште нешто подобро што остана , па конечно нека дојдат до израз.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.879
Ајде лешинари, старт!

Ах, што не ве однесе надојдениот и матен Вардар сите...
сите Вас кои гледате од корист кон клубот, а кој значи светост за некого, кој значи дом за генерации на луѓе од исто семејство, кој значи детство, кој значи значи живот за многу нас!

Многу кариери почнале и завршиле тука, Вардар направил многу играчи, дал многу шанси, ранел многу фамилии, изрансал премногу генерации.

Каде сте сите Вие, чеда на Вардар? Да го покажете на дело вардарското во вас, да му помогнете на клубот кои ви помогна вас.

Ние фановите, навивачите сме обични граѓани, многу од нас едвај сврзуваме крај со крај, немаме многу да дадеме, срцето е одамна дадено на нашиот Вардар, а и тоа бодено од рози, гребано од шепи.. држи и чука некако!

Ние ќе стоиме како последна борбена линија за нашиот Вардар, затоа не играјте се со нашата светост, туку помогнете на вашето црно-црвено семејство од срце, не со мислите кон парите и моќта кои ги нуди клубот, разбудете го вардарскто во вас кое сеуште тлее, нека се разгори, нека се разбуди титанот, нека повторно зовриие вулканот во Градски парк!!!
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.879
За литературно Катче у основно вака пишуав, за 5-ка македонски да имам. :D
Сигурно и академски граѓанин си станал сега, се гледа по коментарот.
Добро е човек да се нашали, но требале дома да те научат дека не е учтиво да правиш шала со луѓе кои не ги знаеш, затоа што станува навреда.
Да, можеби пишувам како осовец и за четворка, пишувам за клубот кој го сакам и тоа од 2009 година, и да имало луѓе ко тебе што сакаат да се шалат на мака на другиот, тоа покажува само зошто сме таму кај што сме како држава и народ, а и зошто клубот е таму кај што е.
Смешно да, се додека проблеми не дојдат и кај тебе у двор, тогаш комшијата ќе ти се смее на маката, и така у круг.

За разлика од тебе ја сум креирал страница и така неук, пробувам да наследството кое го има Вардар, да објавам стара фотографија, текст, анегдота итн, да потикнам друг човек да го види она што јас го гледам у Вардар, не тоа што е сега.
Сум барал материјали, книги и што не за Вардар, да објавам и да не сум земал ни денар од никого, за разлика од Вардар фанс кои некогаш беа администратори и на мојата страна, и тоа е океј, некој тоа го прави со љубов некој за нешто друго.

А ти смеј се, твојот коментар е навреда и нема да реагирам на него во твој стил, тоа покажува само каков си ти.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
318
Поени од реакции
786
Сигурно и академски граѓанин си станал сега, се гледа по коментарот.
Добро е човек да се нашали, но требале дома да те научат дека не е учтиво да правиш шала со луѓе кои не ги знаеш, затоа што станува навреда.
Да, можеби пишувам како осовец и за четворка, пишувам за клубот кој го сакам и тоа од 2009 година, и да имало луѓе ко тебе што сакаат да се шалат на мака на другиот, тоа покажува само зошто сме таму кај што сме како држава и народ, а и зошто клубот е таму кај што е.
Смешно да, се додека проблеми не дојдат и кај тебе у двор, тогаш комшијата ќе ти се смее на маката, и така у круг.

За разлика од тебе ја сум креирал страница и така неук, пробувам да наследството кое го има Вардар, да објавам стара фотографија, текст, анегдота итн, да потикнам друг човек да го види она што јас го гледам у Вардар, не тоа што е сега.
Сум барал материјали, книги и што не за Вардар, да објавам и да не сум земал ни денар од никого, за разлика од Вардар фанс кои некогаш беа администратори и на мојата страна, и тоа е океј, некој тоа го прави со љубов некој за нешто друго.

А ти смеј се, твојот коментар е навреда и нема да реагирам на него во твој стил, тоа покажува само каков си ти.
Извини, сериозно.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.914
Поени од реакции
11.426
Пишував за српски сајт за Вардар, ова е првиот дел. Ако ви се допадне ке го преведам и ке го закачам на сајт кај еден другар.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom