Фан Клуб: Вардар

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.421
Ама баш ништо разбрав, а не верувам и дека некој друг. Дај појасно објаснувај, ќе те молам...
Што не ти е јасно, за да ти објасниме? Убаво си кажа детето погоре. Во кратки црти : Се си е***о мајката и ги заболе за клубот и која партија ќе дојде на власт свои партиски војничиња си става и ќе си става во иднина. Појасно е сега?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
5.847
Поени од реакции
8.912
Во цела држава е така, зашто за вардар би било поинаку. Или од тука ќе почне да се оправа работата?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.018
Поени од реакции
52.854
Дај нека напаѓа снег, да не може да се движи топката утре. Да извадиме едно мирољубиво 0-0 утепано реми :D
Инаку, да имавме некои повозрасни дефанзивци, ќе беше многу полесно. Да може Грне да заигра некако...
Не треба многу во лигава, стави двајца поискусни дефанзивци и половина тимови нема гол да ти дадат, ќе вадиш 0-0 цело време.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.150
Поени од реакции
6.419
Дај нека напаѓа снег, да не може да се движи топката утре. Да извадиме едно мирољубиво 0-0 утепано реми :D
Инаку, да имавме некои повозрасни дефанзивци, ќе беше многу полесно. Да може Грне да заигра некако...
Не треба многу во лигава, стави двајца поискусни дефанзивци и половина тимови нема гол да ти дадат, ќе вадиш 0-0 цело време.
ako padne mnogu sneg sluzbeno dobivame be... ovie so avion za prskanje komarci u spanija ednas otidoa, sega autostop do skopje ke treba ili moze da probaat so rolerki
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
954
Дај нека напаѓа снег, да не може да се движи топката утре. Да извадиме едно мирољубиво 0-0 утепано реми :D
Инаку, да имавме некои повозрасни дефанзивци, ќе беше многу полесно. Да може Грне да заигра некако...
Не треба многу во лигава, стави двајца поискусни дефанзивци и половина тимови нема гол да ти дадат, ќе вадиш 0-0 цело време.
Мене повеќе ме плаши средината него ли одбраната. Одбраната среќа па е иста, само без автоголџијата.
Автоматски споено мислење:

Дај нека напаѓа снег, да не може да се движи топката утре. Да извадиме едно мирољубиво 0-0 утепано реми :D
Инаку, да имавме некои повозрасни дефанзивци, ќе беше многу полесно. Да може Грне да заигра некако...
Не треба многу во лигава, стави двајца поискусни дефанзивци и половина тимови нема гол да ти дадат, ќе вадиш 0-0 цело време.
Мене повеќе ме плаши средината него ли одбраната. Одбраната среќа па е иста, само без автоголџијата.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.421
Нема што да се плашите, како вее снег утре 100% 0-0 ќе биде резултатот. Квалитетот на одбраната ќе зависи од комуникацијата со голманот. Мислам дека Илиќ и одбраната во претходниот период имаа многу лоша комуникација затоа се случуваа такви испади и автоголови си даваа. Сега бразилецот го нема , да се надеваме дека подобро ќе се разбираат. Средината е голем проблем , оти нема некој квалитетен креативец. Мицевски беше креативецот, а сега кој ќе биде не знам. А нападот е осакатен најмногу, како ќе даваат голови јас не знам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.150
Поени од реакции
6.419
Нема што да се плашите, како вее снег утре 100% 0-0 ќе биде резултатот. Квалитетот на одбраната ќе зависи од комуникацијата со голманот. Мислам дека Илиќ и одбраната во претходниот период имаа многу лоша комуникација затоа се случуваа такви испади и автоголови си даваа. Сега бразилецот го нема , да се надеваме дека подобро ќе се разбираат. Средината е голем проблем , оти нема некој квалитетен креативец. Мицевски беше креативецот, а сега кој ќе биде не знам. А нападот е осакатен најмногу, како ќе даваат голови јас не знам.

vardar igrase najdopadliv fudbal poslednive 2-3 kola koga micevski bese povreden. neznam, mene mi izgledase daleku najtecna igrata bas togas.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.421
vardar igrase najdopadliv fudbal poslednive 2-3 kola koga micevski bese povreden. neznam, mene mi izgledase daleku najtecna igrata bas togas.
Можеби ама сега нема некој кој би можел да ја превземе таа улога. Можеби Најденов кој е поискусен би ја превзел таа улога.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.018
Поени од реакции
52.854
Реално, тешко срање е екипата, веројатно на рамниште на онаа од првата полусезона во 2010/11. Мирчевски е одличен играч, Шиле нема душа за повеќе од 45 минути, а тука е и Фичо Петковски, кој можеби би придонел нешто ако има креативци во тимот, вака не знам...
Најденов е добар со топка, но исто така е нема никаква кондиција. Премногу првотимци заминаа и тоа подобрите. Без Матеј, Попзлатанов и Мицевски ќе биде многу тешко. Загубивме двајца играчи кои исто така беа подобри од овие кои ги имаме, а тоа се Мартинага и Чарлстон. Да, не беа најсјајни и не се незаменливи, но во ситуацијава ќе ни беа од корист. И Мики Петровиќ не го спомнав. Во нормална ситуација немаше ни да го споменам, ама вака губењето на секој еден искусен играч е ненадоместлива штета.
Згора на тоа го загубивме и најнадежниот помлад играч, Стојчевски.

Што имаме на располагање?
Илиќ и Игески на голот, двојка со сомнителен квалитет. Во одбрана остана Велковски, а веројатно тука се и Радуловиќ и Ѓурковски. Not good, not bad во ситуацијава. Не знам со каква формација би играле, ама претпоставувам дека би имале и два поофанзивни бека, со тројца централни бекови. Едниот сигурно ќе биде Лазаревиќ. Солиден играч во ситуацијава, но штета што ќе мора да го трошиме во дефанзива. Не знам на која страна би играл, во зависност од изборот на другиот офанзивен бек. Веројатно таа улога ќе му падне на Давид Велковски, кој не ме убеди дека е материјал за прва лига. Средината е преслаба. Освен Најденов кој знае да игра со топка, не знам што ќе правиме. Не ни знам кои се можните избори. Остана ли Фитор Реџепи со Далтонскиот брк? Тука се и оние Парталко и Петејчук кои ми се тоталка недефинирани играчи, дури не можам ни конкретно да кажам на која позиција играат.
Ќе видиме како би биле искомбинирани Мирчевски/Блажевски/Петковски во нападот, али со сигурност некој од нив ќе игра на неприродна позиција. Немаме играчи ни за една целосна прва постава да се направи, каде што секој би играл на своја позиција.
Од младиве ниеден не познавам. На сликине ми личат на ептен жални, уште влакна на брадана не им расте. Сигурно уште тик токови си снимаат за да ги воодушеват девојките во средно. Остана ли на Хаџиевски внукот барем?
И се' ова надополнето со тренер како Џиџи.
Јас сум мртов сериозен дека Грне, Глигоров и Фичо Ивановски треба сериозно да размислат да заиграат полусезонава...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.976
Поени од реакции
3.545
Што имаме на располагање?
Илиќ и Игески на голот, двојка со сомнителен квалитет. Во одбрана остана Велковски, а веројатно тука се и Радуловиќ и Ѓурковски. Not good, not bad во ситуацијава. Не знам со каква формација би играле, ама претпоставувам дека би имале и два поофанзивни бека, со тројца централни бекови. Едниот сигурно ќе биде Лазаревиќ. Солиден играч во ситуацијава, но штета што ќе мора да го трошиме во дефанзива. Не знам на која страна би играл, во зависност од изборот на другиот офанзивен бек. Веројатно таа улога ќе му падне на Давид Велковски, кој не ме убеди дека е материјал за прва лига. Средината е преслаба. Освен Најденов кој знае да игра со топка, не знам што ќе правиме. Не ни знам кои се можните избори. Остана ли Фитор Реџепи со Далтонскиот брк? Тука се и оние Парталко и Петејчук кои ми се тоталка недефинирани играчи, дури не можам ни конкретно да кажам на која позиција играат.
Ќе видиме како би биле искомбинирани Мирчевски/Блажевски/Петковски во нападот, али со сигурност некој од нив ќе игра на неприродна позиција. Немаме играчи ни за една целосна прва постава да се направи, каде што секој би играл на своја позиција.
Од младиве ниеден не познавам. На сликине ми личат на ептен жални, уште влакна на брадана не им расте. Сигурно уште тик токови си снимаат за да ги воодушеват девојките во средно. Остана ли на Хаџиевски внукот барем?
И се' ова надополнето со тренер како Џиџи.
Јас сум мртов сериозен дека Грне, Глигоров и Фичо Ивановски треба сериозно да размислат да заиграат полусезонава...
Претпоставувам ќе продолжат со 3-ка позади, Велковски е сигурен, двајца од Радуловиќ, Ѓурковски и Крстевски би ротирале покрај него. Дефинитивно најпроблематична ќе биде 4-ката во средина, Најденов треба да биде носител централно ама физички предиспозиции за такво нешто нема, очајно фали некој што ќе покрива покрај него, кажав и пред некој ден, би го играл Лазаревиќ таму наместо по страна, трча многу, ќе покрива доста. Десно во опција се Давид Велковски и Петејчук, а лево Реџепи и евентуално Давид да покрие. Реџепи може и централно, ама пре би го играл по страна, помалку ќе штети.. Во напад стартна тројка треба да е Мирчевски-Шиле-Петковски, Шиле сигурно ќе оди лево, Мирчевски веројатно десно и Фичо централно. Проблем е што Шиле не е за стартер, едвај ќе изгура 60 минути, а единствени замени се внукот на Хаџиевски и Парталко кој е нешто измеѓу десно крило/офанзивен везњак. Премногу млад и неискусен состав, ако есента губевме смешни бодови на неискуство, сега бетер ќе биде, а од друга страна нема индивидуалци како Мицевски, Цветановски, Јовче за да извадат некој меч со еден потег. Барем физички да бевме поспремни од другиве па да се надевавме на тоа, вака очобол ќе биде и секој бод ќе значи многу.. Стварно не знам како со составов би извадиле опстанок, дури и да се избориме за бараж не сум убеден дека би го поминале истиот. Само местенки не вадат од ситуацијава.

Ќе има пренос?
Се надевам не :cenzura::D

П.С. Да ги торпедираме утре битолчани со снег пред утакмица, да има драж дербито :D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.841
Поени од реакции
4.380
Што не ти е јасно, за да ти објасниме? Убаво си кажа детето погоре. Во кратки црти : Се си е***о мајката и ги заболе за клубот и која партија ќе дојде на власт свои партиски војничиња си става и ќе си става во иднина. Појасно е сега?
Тебе не те прашав. Не знам од кај ти најде за потреба да ми објаснуваш. Му реплицирав зашто пишуе тешки небулози. Како прво единствени кои се поставени се Џиџи, Грне и кондицискиот тренер Шани зашто останаа испразнети тие позиции по напуштањето на Тетовка и негови двајца соработници. Друг никој нема добиено функција зашто клубот и натаму формално правно го управува Самсоненко, без разлика што не го финансира, и единствено тој може да назначува/разрешува некого. Сега засега и натаму Симев е официјално лице на клубот, иако е во оставка, зашто тој е единствен потписник за било какви одлуки во име на Вардар.
Реално, тешко срање е екипата, веројатно на рамниште на онаа од првата полусезона во 2010/11. Мирчевски е одличен играч, Шиле нема душа за повеќе од 45 минути, а тука е и Фичо Петковски, кој можеби би придонел нешто ако има креативци во тимот, вака не знам...
Најденов е добар со топка, но исто така е нема никаква кондиција. Премногу првотимци заминаа и тоа подобрите. Без Матеј, Попзлатанов и Мицевски ќе биде многу тешко. Загубивме двајца играчи кои исто така беа подобри од овие кои ги имаме, а тоа се Мартинага и Чарлстон. Да, не беа најсјајни и не се незаменливи, но во ситуацијава ќе ни беа од корист. И Мики Петровиќ не го спомнав. Во нормална ситуација немаше ни да го споменам, ама вака губењето на секој еден искусен играч е ненадоместлива штета.
Згора на тоа го загубивме и најнадежниот помлад играч, Стојчевски.

Што имаме на располагање?
Илиќ и Игески на голот, двојка со сомнителен квалитет. Во одбрана остана Велковски, а веројатно тука се и Радуловиќ и Ѓурковски. Not good, not bad во ситуацијава. Не знам со каква формација би играле, ама претпоставувам дека би имале и два поофанзивни бека, со тројца централни бекови. Едниот сигурно ќе биде Лазаревиќ. Солиден играч во ситуацијава, но штета што ќе мора да го трошиме во дефанзива. Не знам на која страна би играл, во зависност од изборот на другиот офанзивен бек. Веројатно таа улога ќе му падне на Давид Велковски, кој не ме убеди дека е материјал за прва лига. Средината е преслаба. Освен Најденов кој знае да игра со топка, не знам што ќе правиме. Не ни знам кои се можните избори. Остана ли Фитор Реџепи со Далтонскиот брк? Тука се и оние Парталко и Петејчук кои ми се тоталка недефинирани играчи, дури не можам ни конкретно да кажам на која позиција играат.
Ќе видиме како би биле искомбинирани Мирчевски/Блажевски/Петковски во нападот, али со сигурност некој од нив ќе игра на неприродна позиција. Немаме играчи ни за една целосна прва постава да се направи, каде што секој би играл на своја позиција.
Од младиве ниеден не познавам. На сликине ми личат на ептен жални, уште влакна на брадана не им расте. Сигурно уште тик токови си снимаат за да ги воодушеват девојките во средно. Остана ли на Хаџиевски внукот барем?
И се' ова надополнето со тренер како Џиџи.
Јас сум мртов сериозен дека Грне, Глигоров и Фичо Ивановски треба сериозно да размислат да заиграат полусезонава...
Колку и да ни е антипатичен Џиџи зашто ради него без никаква причина тогаш беше сменет Боби Милевски, немој да го потценуваш. Човекот баш не е толкава незналица како што мислиме, туку пред се најголем проблем му е карактерот. И баш затоа влезе во конфликт со неколку играчи, иако треба да знаеш дека имаше одреден дел од нив кои го саботираа, за да се врати назад Боби. Потсети како преклани со Ренова не исплеска како мали деца, 3-0 или 4-0 беше мислам. Така да во ситуацијава може да ни се најде, сепак има насобрано некакво тренерско искуство.
Во врска со Грне, Глигоров, Фичо. Забраната за играчи е уште на сила. Да можеа ќе довлечкаа некој. Така да заборави на таа опција.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.603
Поени од реакции
3.430
Реално, тешко срање е екипата, веројатно на рамниште на онаа од првата полусезона во 2010/11. Мирчевски е одличен играч, Шиле нема душа за повеќе од 45 минути, а тука е и Фичо Петковски, кој можеби би придонел нешто ако има креативци во тимот, вака не знам...
Најденов е добар со топка, но исто така е нема никаква кондиција. Премногу првотимци заминаа и тоа подобрите. Без Матеј, Попзлатанов и Мицевски ќе биде многу тешко. Загубивме двајца играчи кои исто така беа подобри од овие кои ги имаме, а тоа се Мартинага и Чарлстон. Да, не беа најсјајни и не се незаменливи, но во ситуацијава ќе ни беа од корист. И Мики Петровиќ не го спомнав. Во нормална ситуација немаше ни да го споменам, ама вака губењето на секој еден искусен играч е ненадоместлива штета.
Згора на тоа го загубивме и најнадежниот помлад играч, Стојчевски.

Што имаме на располагање?
Илиќ и Игески на голот, двојка со сомнителен квалитет. Во одбрана остана Велковски, а веројатно тука се и Радуловиќ и Ѓурковски. Not good, not bad во ситуацијава. Не знам со каква формација би играле, ама претпоставувам дека би имале и два поофанзивни бека, со тројца централни бекови. Едниот сигурно ќе биде Лазаревиќ. Солиден играч во ситуацијава, но штета што ќе мора да го трошиме во дефанзива. Не знам на која страна би играл, во зависност од изборот на другиот офанзивен бек. Веројатно таа улога ќе му падне на Давид Велковски, кој не ме убеди дека е материјал за прва лига. Средината е преслаба. Освен Најденов кој знае да игра со топка, не знам што ќе правиме. Не ни знам кои се можните избори. Остана ли Фитор Реџепи со Далтонскиот брк? Тука се и оние Парталко и Петејчук кои ми се тоталка недефинирани играчи, дури не можам ни конкретно да кажам на која позиција играат.
Ќе видиме како би биле искомбинирани Мирчевски/Блажевски/Петковски во нападот, али со сигурност некој од нив ќе игра на неприродна позиција. Немаме играчи ни за една целосна прва постава да се направи, каде што секој би играл на своја позиција.
Од младиве ниеден не познавам. На сликине ми личат на ептен жални, уште влакна на брадана не им расте. Сигурно уште тик токови си снимаат за да ги воодушеват девојките во средно. Остана ли на Хаџиевски внукот барем?
И се' ова надополнето со тренер како Џиџи.
Јас сум мртов сериозен дека Грне, Глигоров и Фичо Ивановски треба сериозно да размислат да заиграат полусезонава...
od mladite stoperi mislam deka prednost ima krstevski, verojatno on ke bide starter kako LCB, velkoski centralno, a desno radulovic-velickovic ili gjurkovski.

inaku vo situacijava kako sto veke nekolku ljuge kazaa verojatno najpametno e lazarevic da igra kako DM, toa ustvari i mu e prirodna pozicija. pokraj najdenov potreben e nekoj koj trca i pokriva i so nekoj pomlad moze da bide tesko. prednost e sto se igra so trojca stoperi, pa vo slucaj sepak na sredina da se pojavi nekoj koj poslabo pokriva sepak e gusto zaradi stoperite.

za napred mozda pametno bi bilo malku da se smeni sistemot i mesto so dve (polu-) krila da se igra so mircevski kako centralen ofanziven vezen i napred so blazevski i petkovski. taka sredinata bi bila malku pogusta, a moze nanapred da im se dade povise sloboda na stranicnite bekovi. ne deka se kvalitetni vo ofanzivata, ama kondiciski se podobri od blazevski, petkovski i mircevski, pa podobro tie povise neka oraat po stranite za drugite povise da se stedat.
 
  • Хаха
Reactions: Hoy
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.829
Поени од реакции
19.969
Член од
1 август 2015
Мислења
778
Поени од реакции
1.265
Ова со одлагањето утакмици заради снег покажува во каква држава живееме. Па стадионите не се на Шапка или Маврово па да не се игра, 15см снег блокира цела земја.

За Вардар ова ко кец на десетка дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom