Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.907
Поени од реакции
52.319
Денес сме играле пријателска со третолигашот Воска на Нефи Усеини.
Мирољубиви 1-1 :icon_lol:

Според Вардар фанс:
Тренерот Илиевски стартуваше со следниве 11-сетмина: Илиќ, Велковски, Величковиќ, Ѓурковски, Крстевски, Лазаревиќ, Најднов, Реџепи, Мирчевски, Блажевски и Петковски.

Вардаp прв го отвори резултатот со голот на Георг Стојановски, додека противникот на 15 минути пред крајот израмни на 1:1 што беше и конечен резултат на овој дуел. Во игра кај Вардар влегоа уште и Игески, Велковски, Ѓорѓиевски, Мицевски, Петејчук, Гугуљанов, Давидовски, Хасани, Парталко, Стојановски и Мирков.
Како сме ги искомбинирале сите дефанзивци во прва постава? Мора еден од Величковиќ, Ѓурковски или Крстевски да играл на странична бековска позиција, веројатно со Лазаревиќ.
Реџепи и Најденов средина, Мирчевски, Блажевски и Петковски во нападот.
Кои се Ѓорѓиевски, Миецевски, Гугуљанов, Давидовски, Хасани и Мирков?

Кај Ѓурковски на ФБ налетав на слика од пред 6 години. На сликава ги има сите тројца дефанзивци, Радуловиќ, Ѓурковски и Виктор Крстевски :D Човече, пред 6 години уште учеле ОТП во школо... Гледам дека од деца биле во Вардар, се надевам нема да фатат магла во прва прилика како нивните претходни генерации.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
917
Поени од реакции
1.285
Што да кажат пак оние кои повеќе од 20 години го пратат Вардар секаде каде што играл? Оние кои бегале од часови за да го гледаат секој натпревар на Вардар. И сега некој си дозволува да си поигрува со клуб како Вардар и да се лупаат во гради дека го спасуваат оние локални шерифи кои дозволија да дојде до тука целата оваа ситуација. И верувајте дека нема да се стабилизира Вардар целосно, затоа што тоа не му одговара на коалициониот партнер на владеачката гарнитура. Се виде тоа и преку доделувањето на ваучерите и сумите кои клубовите ги добија.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
А замислете доаѓа од нигде никаде албанец некој милионер, плаќа све што е долг, купува акции и станува 100% сопственик. М?
Автоматски споено мислење:

А замислете доаѓа од нигде никаде албанец некој милионер, плаќа све што е долг, купува акции и станува 100% сопственик. М?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
587
Поени од реакции
839
Денес сме играле пријателска со третолигашот Воска на Нефи Усеини.
Мирољубиви 1-1 :icon_lol:

Според Вардар фанс:


Како сме ги искомбинирале сите дефанзивци во прва постава? Мора еден од Величковиќ, Ѓурковски или Крстевски да играл на странична бековска позиција, веројатно со Лазаревиќ.
Реџепи и Најденов средина, Мирчевски, Блажевски и Петковски во нападот.
Кои се Ѓорѓиевски, Миецевски, Гугуљанов, Давидовски, Хасани и Мирков?

Кај Ѓурковски на ФБ налетав на слика од пред 6 години. На сликава ги има сите тројца дефанзивци, Радуловиќ, Ѓурковски и Виктор Крстевски :D Човече, пред 6 години уште учеле ОТП во школо... Гледам дека од деца биле во Вардар, се надевам нема да фатат магла во прва прилика како нивните претходни генерации.
Овие сите ти се деца. Мирков е добар играч. Игра напред.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.113
Денес сме играле пријателска со третолигашот Воска на Нефи Усеини.
Мирољубиви 1-1 :icon_lol:

Според Вардар фанс:

Како сме ги искомбинирале сите дефанзивци во прва постава? Мора еден од Величковиќ, Ѓурковски или Крстевски да играл на странична бековска позиција, веројатно со Лазаревиќ.
Реџепи и Најденов средина, Мирчевски, Блажевски и Петковски во нападот.
Кои се Ѓорѓиевски, Миецевски, Гугуљанов, Давидовски, Хасани и Мирков?
gjorgjieski mozda e gilip gjorgoski, stoper i mladinski reprezentativec na makedonija. guguljanov e peter guguljanov. hasani e verojatno ali asani. site trojca poseduvaat profil na transfermarkt:

inace mozno e eden od stoperite da igral kako DM, a redjepi da bil LWB. mozno e i gjurkovski da bil RWB, lazarevic LWB ili lazarevic RWB, a krstevski LWB (mada ova e malku ofanzivno za krstevski, on za LB ofanzivno veke e ogranicen iako tamu go koristat vo U19 reprezentacijata bidejki nema golem izbor).
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.827
Поени од реакции
4.321
gjorgjieski mozda e gilip gjorgoski, stoper i mladinski reprezentativec na makedonija. guguljanov e peter guguljanov. hasani e verojatno ali asani. site trojca poseduvaat profil na transfermarkt:

inace mozno e eden od stoperite da igral kako DM, a redjepi da bil LWB. mozno e i gjurkovski da bil RWB, lazarevic LWB ili lazarevic RWB, a krstevski LWB (mada ova e malku ofanzivno za krstevski, on za LB ofanzivno veke e ogranicen iako tamu go koristat vo U19 reprezentacijata bidejki nema golem izbor).
А зашто сте уверени дека и натаму ќе играат со тројца одбранбени? Џиџи преферира формација со четворица играчи назад...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.907
Поени од реакции
52.319
А зашто сте уверени дека и натаму ќе играат со тројца одбранбени? Џиџи преферира формација со четворица играчи назад...
Поради профилот на играчите со кои располагаме. Не е дека имаме премногу опции за странични бекови.
Туку овој Али Асани многу опасна фаца има, осеќам ќе направи некој бум во Вардар :D Комбинација од Али Адем и Јасир Асани =Али Асани :D
Како би легнал Јаско сега, поооо...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
Според МКТИКЕТС сајтот, во продажба има останато уште 3,234 карти, што би значело продадени се повеќе од 30,000 или поточно 30,266 (ако капацитетот е 33,500).
п.с. од вчера до денес продадени се 7,000 што за еден ден е најмногу од старт на акцијата (ова е според мене како јас ја пратам продажбата не официјално)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.113
А зашто сте уверени дека и натаму ќе играат со тројца одбранбени? Џиџи преферира формација со четворица играчи назад...
@Saber Rider veke komentirase. bi dodal deka vardar ima eden kup stoperi, a tenok e na drugite pozicii, pa logicno e da gledas da instaliras sto povise od poasalnite fudbaleri. druga rabota e sto timot individualno e prilicno slab, pa i vo takov slucaj pologicno e da teras so podefanzivna formacija.

vasoski startuvase prav bum vo makedonija koga pocna da igra so trojca stoperi i so toa imase uspeh. vo tek na ovaja i minatata sezona borec veles i struga pocnaa da go kopiraat toj model i im donese mnogu uspeh bidejki rezultatite im bea nadprosecni vo sporedba so individualniot kvalitet. ne go koristet bukvalno istiot sistem, borec na primer nekogas igrase napred so eden ofanziven vezen i dva spica (toa sto pred nekoj den go spomnav kako interesna varijanta za vardar zaradi toa sto ofanzivcite kondiciski ne se dobri), struga nekogas ima duri asimetricen sistem, ama go kopiraa delot so trojca stoperi. vo tek na ovaja sezona duri shkupi pocna da igra so trojca stoperi, samo sto i tie na sredina i napred bea na drug nacin postavni.

ke vidime, mozda ilievski ke igra so cetiri vo odbrana, no toa i da se sluci za cekuvanje e nazad da igra so cetiri stoperi :D potocno nekoi od stoperite da igraat na RB i LB i so toa odbranata sepak da bide mnogu kompaktna.

iskreno kolku i da e losa situacijata kaj vardar edvaj cekam da gi gledam natprevarite bidejki mislam deka ke ima nekoj sharm da se gleda tim koj individualno e inferioren, no ke gini na terenot za da se dokaze i da go spasi klubot od ispaganje.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.827
Поени од реакции
4.321
@Saber Rider veke komentirase. bi dodal deka vardar ima eden kup stoperi, a tenok e na drugite pozicii, pa logicno e da gledas da instaliras sto povise od poasalnite fudbaleri. druga rabota e sto timot individualno e prilicno slab, pa i vo takov slucaj pologicno e da teras so podefanzivna formacija.

vasoski startuvase prav bum vo makedonija koga pocna da igra so trojca stoperi i so toa imase uspeh. vo tek na ovaja i minatata sezona borec veles i struga pocnaa da go kopiraat toj model i im donese mnogu uspeh bidejki rezultatite im bea nadprosecni vo sporedba so individualniot kvalitet. ne go koristet bukvalno istiot sistem, borec na primer nekogas igrase napred so eden ofanziven vezen i dva spica (toa sto pred nekoj den go spomnav kako interesna varijanta za vardar zaradi toa sto ofanzivcite kondiciski ne se dobri), struga nekogas ima duri asimetricen sistem, ama go kopiraa delot so trojca stoperi. vo tek na ovaja sezona duri shkupi pocna da igra so trojca stoperi, samo sto i tie na sredina i napred bea na drug nacin postavni.

ke vidime, mozda ilievski ke igra so cetiri vo odbrana, no toa i da se sluci za cekuvanje e nazad da igra so cetiri stoperi :D potocno nekoi od stoperite da igraat na RB i LB i so toa odbranata sepak da bide mnogu kompaktna.

iskreno kolku i da e losa situacijata kaj vardar edvaj cekam da gi gledam natprevarite bidejki mislam deka ke ima nekoj sharm da se gleda tim koj individualno e inferioren, no ke gini na terenot za da se dokaze i da go spasi klubot od ispaganje.
Во неколку наврати есеноска кога Васоски ќе се одлучеше да промени формација во текот на натпреварот, знаеше да го прекомандува Радуловиќ на десен бек, а ете и сам спомна дека Крстевски го играле лев бек во младинската репрезентација, така да ништо чудно Џиџи да се одлучи за таква поставеност во одбраната.
Поради профилот на играчите со кои располагаме. Не е дека имаме премногу опции за странични бекови.
Туку овој Али Асани многу опасна фаца има, осеќам ќе направи некој бум во Вардар :D Комбинација од Али Адем и Јасир Асани =Али Асани :D
Како би легнал Јаско сега, поооо...
Сепак се работело за Абдула. Доколку е точно тоа што пишува по порталите...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
587
Поени од реакции
839
30.000 Х 100 = 3.000.000 (48.800 еур)

Е сега замислете вака да биде секоја утакмица што Вардар ја игра дома. Со 10 утакмици ќе се инкасираат скоро 500 илјади евра.
Тоа би се случило само со евентуална Регионална лига :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom