Фан Клуб: Вардар

Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
ama i tuka e del od pricinata, ni kaj vardar nemase sigurna minutaza. igrase sosema solidno preku nekolku natprevari i zaradi eden poslab natprevar zavrsi na klupa, a mesto nego igrase na primer najdovski za da ima vo sredina mesto za adem koj izmegu naredi nekolku slabi natprevari i definitivno ne e pogolem talent od serafimov. posle i mladenovski dobi po nekoja sansa kako stoper (za mene i ovoj ne e potalentiran od nikola). znaci em plata ne dobivas, em nemas sigurno mesto i gledas deka igraat nekoi poslabi od tebe, pa mozes uste da zamines vo srbija. jbg nema veke mnogu pricini da ostane posebno deka on nema ni golema plata koja koga togas ke ja dobie (za razlika od drugi vardarci koi nigde nema da gi dobijat parite koi im gi plaka/dolzi vardar serafimov sega ke ima pogolema plata). inaku normalno deka nikoj nema garancija da igra, uste pomalku mlad fudbaler, no mozam da si zamislam deka si misli cim nema sigurno mesto kaj vardar moze da se proba i vo srbija kaj vozdovac (tamu solidna minutaza mu davaat na uste pomladiot marko gjorgjievski). ako se probie kaj niv za 1-2 godini ne mu bega odlicen transfer. za nego licno ne e loso iako mozda ke bese popametno uste 6-12 meseci da igra za vardar i celosno da se probie.

inace ne se glupi klubovite od okolinata i menagerite, site znaat kakva e situacijata vo vardar i deka gaga mozat da soberat talenti, a posle dobrite iskustva so antovski i todoroski sega i drugi sakaat da ja iskoristat situacijata. kriva e samo upravata/gazdata na vardar i nikoj drug.
Deka izigral nekoja utakmica solidno moze ,doma so borec ili struga a vo globala nishto posebno ! A sedna na klupa posho se naprae povreden pred prvata utakmica so shkendija vo tetovo a posle dva dena ozdravi za vo u21 ;)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Сигурно си иде пошто не земал плата неколку месеци, на другиве им ги држат фамилиите под нишан и не смеат да побараат раскин на договор изгледа. Ја се кладам дека самс си зима пари на страна од клубовите кај што завршуваат овие.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Жуниор си заминал од шкенди. Врти сучи, пак им избегаа двајца солидни играчи.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Kikser e deteto prvite utakmici nekako bese OK no posle se pokaza kako ne siguren. Jasno e deka nema plata no ne smee vaka sepak my se dade sansa da igra I on ja zloupotrebi. Neka si brka rabota I so srekja neka mu e
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Џабе дискутираме, да беше Вардар стабилен ќе си ги вржеше децата под договор со посебни клаузули со кои ќе се заштити како клуб, па и после ако праваат трансфери Вардар како матичен клуб да си земе процент.
Али јбг, кај нас моментално се менаџерчиња кои гледаат да шитнаат и земаат процент одма за нив.
Така е одамна за жал.

Најголема желба ми е Вардар да стане повторно клуб на народот..
Надежта последна умира, а и таа само остана.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Тотално погрешна одлука.. Прва сезона во прва лига и тоа не цела туку полусезона и прави трансфер.Требаше барем да ја заврше сезоната да направи минутажа искуство ако освојат титула уште подобро. Сега во Вождовац е прашање колку ќе игра.Отворен е простор за Младеновски така да очекувам да газе на секоја утакмица.
Требаше и Вардар да им дава плати на своите фудбалери ако се смета себе за професионален клуб, ама ништо од тоа. Во ситуација кога клубот функционира буквално на едно аматерско ниво и нема контрола над одлуките на самите играчи, цело време ќе се случуваат вакви работи, а ние може само да си свиркаме. Сте се фатиле сега за Серафимов, а лани исто беше случај со Антовски и Тодороски кои си заминаа на сред припреми. Пред 2 зими беше пак Муслиу...
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Требаше и Вардар да им дава плати на своите фудбалери ако се смета себе за професионален клуб, ама ништо од тоа. Во ситуација кога клубот функционира буквално на едно аматерско ниво и нема контрола над одлуките на самите играчи, цело време ќе се случуваат вакви работи, а ние може само да си свиркаме. Сте се фатиле сега за Серафимов, а лани исто беше случај со Антовски и Тодороски кои си заминаа на сред припреми. Пред 2 зими беше пак Муслиу...
Не ми беше муабетот за тоа дали го плаќале или не. Сакав да кажам му дадоа шанса и сеуште го градат како играч а плус има и од кој да учи Васоски му е тука. И нема доволно искуство рипа во оган. Да останеше до лето да освоеше титула пример ќе имаше сигурно посериозна понуда.
 
B

Beck's

Гостин
Izvinete sto vi se mesam ama poglup muabet od toa deka trebal da ostane radi ljubov nema, koga vie prvi bi izbegale u druga firma vo slucaj na 50 evra pogolema plata a ne pa da vi kasnat so plata.

Od ljubov se igra koga tvojot klub od srceto ti dava 10k evra a nekoj drug klub ti nudi 11k, vo ovoj slucaj moze da se prae muabet, se drugo ne vredi
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Не ми беше муабетот за тоа дали го плаќале или не. Сакав да кажам му дадоа шанса и сеуште го градат како играч а плус има и од кој да учи Васоски му е тука. И нема доволно искуство рипа во оган. Да останеше до лето да освоеше титула пример ќе имаше сигурно посериозна понуда.
za fudbal zboruvame, deneska mozes da imas ponuda od dinamo, utre ke go povredis kolenoto i sledi transfer vo sileks posle edna godina i mesto za 10.000€ mesecno ke igras za 500. site begaat od makedonija pri solidna ponuda, a za zal i vozdovac e podobra otskocna daska od bilo koj makedonski klub, taka sto toa za nego e mal cekor napred (sekako prasanjeto e dali ke se probie). baska mozda ke ostanese kaj vardar i ke dremese na klupa pa posle koja ponuda ke ja imase?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom